Greenways "Salt Road"
Arabat Spit

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Арабатська Стрілка –  відома морська здравниця та найдовша піщана коса у Європі, протяжністю 112 км. Знаходиться на півдні Херсонщини між теплим та чистим Азовським морем та озером Сиваш.

It has a long and interesting story. For thousands of years it was inhabited by aria, Cimmerians, Sarmatians, Scythians, Greeks, and other nationalities. Archaeological sites - burial mounds and stables - testify to the presence of some of them.

From ancient times it attracted a wealth of fish stocks and large salt deposits. Through its steppes passed the famous Chumak Way.

The spit's unique landscapes inspire poets, artists, photographers.

At the beginning of the 20th century, tourism to the Arabit Spit began as a seaside sanatorium for family holidays.

Particular attractiveness gives it a unique combination of sandy beaches and steppe grasslands, seawater and hot springs, healing mud and environmentally friendly environment.

Hot springs, mud and "pink" salt from the Syvash contain useful ingredients and make the area a place of balneotherapy.

During the year more than 1 million tourists from Ukraine and other countries come to relax on the Arabat Spit

On its territory lies the Shchaslyvtseve Village Council, which include the villages of Henichesk Hirka, Pryozerne and Shchaslyvtseve.

We are happy to invite you to rest on the Arabat Spit!

КУРОРТНО-ЛІКУВАЛЬНІ РЕСУРСИ

Азовське море

Азовське море – наймілкіше у світі. Середня глибина його – 8 м,  максимальна -14 м. Саме тому влітку море прогрівається до 25 – 30 °С. Купальний сезон тут триває з середини травня по першу половину вересня.

Діти та батьки люблять Азовське море за безпечне пологе піщане дно, його теплість та чистоту.

112 кілометрів морського пляжу

Арабатська Стрілка є найм’якішім і найдовшим піщаним пляжем Європи!

Морські пляжі простягаються майже на 112 км і складаються з м’якого піску та дрібного черепашнику. Тут добре приймати сонячні та пісочні ванни, відпочивати чи робити фізичну зарядку.

ПРИРОДА. НЕЙМОВІРНІ КРАЄВИДИ

Сиваш

Сиваш – це велика мілководна затока Азовського моря з багатьма дивовижними мисами та островами. Його протяжність із півночі на південь 117 км, а з заходу на схід – 160 км. Він відомий своїми цілющими грязями та ропою. Це дуже солоне озеро, концентрація солі в якому подекуди досягає 150-200 г/л! У світі існують лише 3 його аналоги: це затока Кара-Богаз-Гол в Туркменії, Велике солоне озеро у США та Мертве море в Ізраїлі.

Окрім цього – це безцінна природна скарбниця. Його острови Чурюк, Куюк-Тук та Мартинчій є заповідними територіями. А центральна та східна частина – водно-болотними угіддями міжнародного значення.
Узбережжя Сиваша населяють понад 30 видів ссавців. Та найбільш чисельні його мешканці – птахи, яких зареєстровано 255 видів. Загальна ж кількість птахів, що гніздяться – близько 30 тисяч пар. А тих, що скупчуються тут взимку під час міграцій, – майже 1 млн особин!

Крім цього, на Сиваші зустрічаються 20 видів птахів з Червоної Книги України та 8 – з Європейського червоного списку. Наприклад, орлан-білохвіст, дрохва, журавель степовий, тощо.
На Сиваші налічується 250 видів рослин. Серед червонокнижних зустрічаються такі рідкісні, як тюльпан Шренка, ковила Лессінга та українська, кермек чурюцький, цибуля скіфська, інші.

На Сиваші мешкають 4 види амфібій та 6 видів рептилій. Вважається, що водиться близько 30-45 видів риб. А також багато цікавих і рідкісних комах – аврора біла, трифіза фрина, сатурнія велика, сколія-гігант, ксилокопа фіолетова та ін.
Сиваш підкоряє величною красою берегів та засух з яскравими килимами солянок. Пляжі з білим ніжнесеньким піском, сиві хвилі, запашний полин, тиша і спів птахів у травах…

Це варто побачити і відчути.

Озеро “Рожеве”

Озеро Генічеське славиться тим, що у 1840 році на ньому був відкритий один із найбільших на Арабатській Стрілці соляних промислів. Сіль видобували настільки якісну, що відомий хімік Дмитро Менделєєв сказав: «Солити їжу сиваською сіллю, все одно, що солити золотом».

Сьогодні в солепромислі озеро не використовується, але популярне серед мешканців та туристів через свої бальнеологічні властивості. Адже сіль та ропа збагачені магнієм, йодом, бромом, калієм та іншими органічними та біологічно активними речовинами, корисними для здоров’я.

Окрім цього – це неймовірні краєвиди! Солі тут так багато, що вона здається грудами снігу! Влітку через велику місткість мікроводоростей Dunaliella salina, які є джерелом натурального бета-каротину, озеро набуває фантастичного рожевого кольору! Це одне з 4-х місць у світі, де можна здобувати натуральний бета-каротин.

Зяблівське озеро

Одне з красивіших природніх пам’яток Арабатської Стрілки. Його береги влітку вкриті сіллю, наче снігом. Сіль з’являється тут природним шляхом у зв’язку з випарюванням на сонці.

Навколо озера приємно прогулятися, пройти босоніж по пластам солі, подихати чистим йодованим повітрям. Нікуди не поспішати, мріяти і насолоджуватися життям.

Місце знаходження: с. Щасливцеве

Солоні озера

Солені озера у с. Щасливцеве – одне з улюблених місць відпочинку влітку.
Навпроти Міжнародної клініки відновлюваного лікування відкриті два штучних солених озера, які заповнює ропа з Сивашу. Через велику концентрацію солі тіло здатне саме триматися на поверхні води. Через це ці озера порівнюють з ізраїльським Мертвим морем. Купання в них не тільки оздоровить, а й запам’ятається надовго.

Поряд із соленим озером ви також зможете купити або набрати сиваські грязі, прийняти каскадний душ, масаж, пройти апітерапію чи лікувальний сон на вуликах з бджолами.

Місце знаходження: с. Щасливцеве

Острів Папанін

Острів Папанін (стара назва – «Коянли»), один з найбільших островів Сиваша, площею більше 1200 га. Названий він на честь Івана Папаніна, відомого дослідника Арктики.

На острові ростуть переважно засухостійкі та солевитривалі трави та напівчагарнички (полин кримський, віниччя сланке). У ХХ сторіччі його землі використовувались радгоспом ім. Папаніна, сьогодні ж він майже безлюдний. Єдині його мешканці – комахи, тварини та багаточисельні птахи. Останні гніздяться чи зупиняються на острові під час весняно-осінніх міграцій.

Туристові острів подарить спокій, тишу та неймовірні враження від «дикої» природи.

РОЗВАГИ

Аквапарк “Акваленд”

Після спокійного відпочинку на пляжі можна весело провести час у сучасному комплексі водних розваг – аквапарку «Oasis». Для вас 13 водних гірок заввишки від 15 метрів. Довжина декотрих сягає 180 метрів, тож дух захватить, це точно! 

Втомились кататися? Відпочиньте, адже на території є два морських басейни. Зголодніли? Можете замовити  їжу та напої в кафе. Ваші маленькі діти активно проведуть час на дитячих, безпечних для їх віку, атракціонах.

Місце знаходження: с. Генічеська Гірка

Дельфінарій «Оскар»

Коли вам захочеться чогось яскравого і вражаючого, то відвідайте дельфінарій «Оскар». Добродушні дельфіни та морські котики подарують вам гарний настрій і добру згадку про морський відпочинок.

Ви можете не лише подивитися шоу, а й поплавати з цими найдобрішими морськими тваринами.

Місце знаходження: с. Генічеська Гірка

“Сафарі-парк”

Бажаєте почухати за вушком маленьких левенят? Або потішитися з кумедних мавпочок?

Все це можливо в контактному зоопарку «Сафарі-парк». У ньому зібрано майже 100 видів тварин та птахів. Їх можна не лише добре розгледіти, але й погодувати, з деякими навіть погратися.

Місце розташування: с. Щасливцеве

Парк відпочинку та розваг

Парк у с.Щасливцеве став улюбленим місцем відпочинку мешканців та гостей Арабатської Стрілки з маленькими дітьми. У парку розташовані дитячі гойдалки, ігровий майданчик. Головною прикрасою є великий дерев’яний корабель, на якому можна відчути себе справжнім мореходьцем.

Прямо під відкритим небом розташована велика літня сцена у вигляді мушлі і лавочки на 600 глядачів. Традиційно у парку проводяться сільські свята.

Місце знаходження: с. Щасливцеве, вул. Миру, 27

АКТИВНИЙ ВІДПОЧИНОК

Водні атракціони

Уздовж узбережжя Арабатської стрілки, на базах відпочинку на Вас чекають водні атракціони: банани, шайби, водні мотоцикли, катамарани, та багато іншого.

Побачити дивовижну панораму Арабатської Стрілки з пташиної висоти ви зможете, пролетівши над морем на парашуті.

Водні атракціони подарують вам адреналін, гарний настрій та приємні спогади.

Вітрильний спорт​

Бажаєте підкорити хвилю? Запросто! Арабатська Стрілка – ідеальна для водних видів спорту. Кайтсерфінгісти та віндсерфінгістти з різних куточків країни вже облюбовали для катання зручні акваторії Азовського моря та Сиваша.

Якщо ви новачок, вам здадуть напрокат спецодяг, обладнання та навчать триматися на хвилі. Адреналін, гарну фізичну форму та спілкування з цікавими людьми, ось що вам подарять водні види спорту. Приєднуйтесь! 

Клуб віндсерфінгу «Екстримарин»

Місце розташування: с. Щасливцеве, база відпочинку «Чайка-2»

Кайт-школа «Windrider»

Місце розташування: с. Генічеська Гірка

Катання на квадроциклах

Оглянути неповторні краєвиди Арабатського степу ви зможете на сучасних квадроциклах. Цікаві маршрути, що пролягають повз чисельні затоки та коси Сиваша, подарять вам захват та чудовий драйв. А досвідчені інструктори зроблять ваше катання безпечним.

Катання на квадроциклах гідно оцінять любителі природи та екстремального відпочинку.

Полювання

Арабатський степ та сиваські заливи славляться мисливськими угіддями. Зайці, лисиці, фазани, куропатки, дикі качки, тощо… Вам тільки потрібно знати, коли відкриваються відповідні мисливські сезони. Житло можна зняти у пансіонатах або у приватних котеджах, що працюють цілий рік.

Мисливські сезони на Арабатській Стрілці:
На качку: третя декада серпня – 31 грудня.
На фазана: з 1 жовтня до 31 грудня.
На куропатву: з 10 жовтня по 31 грудня.
На зайця: з початку листопада – до середини січня.
На лисицю: з початку листопада до 31 січня.

Риболовля

Що за море без риби? Азовського бичка, піленгаса чи найсмачнішу кефаль ви можете не тільки купити на місцевих базарчиках, а й спробувати зловити власноруч. 

Рибацька вдача буде ваша, і ви зможете здивувати рідних смачненькою рибною юшкою, звареною з власного улову. 

Рибальський сезон триває з травня по жовтень.

Подієвий туризм

Чемпіонати з віндсерфінгу та кайтсерфінгу

Мілководний Сиваш та Азовське море гідно оцінили любителі вітрильних видів спорту. Кожного літа з різних куточків країни на Арабатку з’їжджаються підкорювачі хвиль, щоб позмагатися у чемпіонатах з віндсерфінгу та кайтсерфінгу.

Чемпіонат з силового екстриму

Щоліта на Арабатській Стрілці змагаються найсильніші чоловіки світу. На чемпіонати України та Миру з силового екстриму Strongman Open Challenge, організатором якого є Федерація силового екстриму України, приїжджають справжні богатирі з різних країн світу.

Новорічні свята і Водохреща

Купання в термальних джерелах є чудовою альтернативою заміського відпочинку взимку. Особливо багато туристів приїжджає на новорічні свята. Незабутні враження отримують люди, приїжджаючи на свято Хрещення Господнього, щоб покупатися в термальних джерелах або «йорданях» – морських ополонках.

Пам’ятні місця 

Меморіал воїнам-артилеристам

У с. Генічеська Гірка знаходиться Меморіал на честь воїнів-артилеристів 127 батареї Чорноморського флоту, які ціною свого життя втримали натиск фашистських загарбників, що проривались до Криму у вересні 1941 року.

Поряд знаходиться відреставрована довгочасна вогнева точка часів Другої Світової війни. Побудовано православний храм на честь вмч.Георгія Побідоносця.

Практичні поради

Де зупинитись?

На узбережжі Арабатської Стрілки розташовані біля 80 крупних пансіонатів та баз відпочинку, в тому числі майже 20 дитячих таборів. 

Зупинитись на відпочинок можна в сучасних комфортабельних міні-готелях та готельних номерах у приватних будівлях, або в автокемпінгах.

Вартість проживання залежить від комфортабельності номерів та відстані до моря.

ЯК ДІСТАТИСЯ

Залізничним транспортом

Тим, хто подорожує поїздом, зручно виходити на залізничній станції Новоолексівка. Від неї відправляються автобуси та служби таксі до районного центру Генічеська або до Арабатської Стрілки.
Влітку додатково курсують поїзди та електропоїзди до залізничної станції м.Генічеська.
Залізничий вокзал у м.Генічеськ, довідкова – +38 (05534) 3-21-45
Залізничий вокзал у смт.Новоолексіївка. довідкова – +38 (05534) 51-3-97

Автомобілем

Через територію Генічеського району проходять автомобільні шляхи, які пов’язують південь України з іншими регіонами країни.
Автотуристам потрібно доїхати до м.Генічеська і звідти виїхати на Арабатську Стрілку.

Автобусом

Вам потрібно доїхати до автовокзалу районного центру м.Генічеськ.
З Генічеська до населених пунктів Арабатської Стрілки (Генічеська Гірка, Щасливцеце, Стрілкове) курсують маршрутки.
Відстань від Генічеська до Генічеської Гірки – близько 9 км, до Щасливцеве – близько 15 км.
Телефон автостанції у Генічеську – +38 (05534)-3-21-56.

Контакти | Голопристаньский район

Head: Попов Геннадій Васильович

Phone: (05539) 26-5-63

Website: 

More Key Locations
Greenways "Salt Road"
en_USEnglish