Greenways «Соляна дорога»
Арабатська Стрілка

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Арабатська Стрілка –  відома морська здравниця та найдовша піщана коса у Європі, протяжністю 112 км. Знаходиться на півдні Херсонщини між теплим та чистим Азовським морем та озером Сиваш.

Арабатська Стрілка має давню і цікаву історію. Протягом тисячоліть її населяли арії, кіммерійці, сармати, скіфи, греки, інші народності. Про перебування деяких з них свідчать археологічні пам’ятки – кургани та стійбища.

З давніх давен вона притягувала до себе багатством рибних запасів та великими покладами солі. Через її степи проходив відомий Чумацький Шлях.

Її унікальні краєвиди надихають поетів, художників, фотографів.

На початку ХХ сторіччя почалась епоха розбудови Арабатської Стрілки як морської здравниці для сімейного відпочинку.

Особливої привабливості надає їй унікальне поєднання піщаних пляжів та степового різнотрав’я, морської води та гарячих джерел, лікувальних грязей та екологічно чистого середовища.

Гарячі джерела, мулові грязі та «рожева» сіль Сиваша містять корисні компоненти і роблять територію місцем бальнеологічного лікування.

Протягом року оздоровитися та відпочити на Арабатську Стрілку приїжджають більше 1 мільйону туристів з України та інших країн.

На території Арабатської Стрілки в межах Щасливцевської сільської ради знаходяться села Генічеська Гірка, Приозерне та Щасливцеве.

Ми ласкаво просимо відпочити здорово на Арабатській Стрілці!

Курортно-лікувальні ресурси

Азовське море

Азовське море – наймілкіше у світі. Середня глибина його – 8 м,  максимальна -14 м. Саме тому влітку море прогрівається до 25 – 30 °С. Купальний сезон тут триває з середини травня по першу половину вересня.

 

Діти та батьки люблять Азовське море за безпечне пологе піщане дно, його теплість та чистоту.

112 кілометрів морського пляжу

Арабатська Стрілка є найм’якішім і найдовшим піщаним пляжем Європи!

Морські пляжі простягаються майже на 112 км і складаються з м’якого піску та дрібного черепашнику. Тут добре приймати сонячні та пісочні ванни, відпочивати чи робити фізичну зарядку.

 

Природа. Неймовірні краєвиди

Сиваш

Сиваш – це велика мілководна затока Азовського моря з багатьма дивовижними мисами та островами. Його протяжність із півночі на південь 117 км, а з заходу на схід – 160 км. Він відомий своїми цілющими грязями та ропою. Це дуже солоне озеро, концентрація солі в якому подекуди досягає 150-200 г/л! У світі існують лише 3 його аналоги: це затока Кара-Богаз-Гол в Туркменії, Велике солоне озеро у США та Мертве море в Ізраїлі.

Окрім цього – це безцінна природна скарбниця. Його острови Чурюк, Куюк-Тук та Мартинчій є заповідними територіями. А центральна та східна частина – водно-болотними угіддями міжнародного значення.
Узбережжя Сиваша населяють понад 30 видів ссавців. Та найбільш чисельні його мешканці – птахи, яких зареєстровано 255 видів. Загальна ж кількість птахів, що гніздяться – близько 30 тисяч пар. А тих, що скупчуються тут взимку під час міграцій, – майже 1 млн особин!

Крім цього, на Сиваші зустрічаються 20 видів птахів з Червоної Книги України та 8 – з Європейського червоного списку. Наприклад, орлан-білохвіст, дрохва, журавель степовий, тощо.
На Сиваші налічується 250 видів рослин. Серед червонокнижних зустрічаються такі рідкісні, як тюльпан Шренка, ковила Лессінга та українська, кермек чурюцький, цибуля скіфська, інші.

На Сиваші мешкають 4 види амфібій та 6 видів рептилій. Вважається, що водиться близько 30-45 видів риб. А також багато цікавих і рідкісних комах – аврора біла, трифіза фрина, сатурнія велика, сколія-гігант, ксилокопа фіолетова та ін.
Сиваш підкоряє величною красою берегів та засух з яскравими килимами солянок. Пляжі з білим ніжнесеньким піском, сиві хвилі, запашний полин, тиша і спів птахів у травах…

Це варто побачити і відчути.

травы Сиваша 2фото О.Прихненко
соль Сиваш2050
IMG-bf533dd8480f56ed066a8d6a6f4fcea4-V

Озеро "Рожеве"

Озеро Генічеське славиться тим, що у 1840 році на ньому був відкритий один із найбільших на Арабатській Стрілці соляних промислів. Сіль видобували настільки якісну, що відомий хімік Дмитро Менделєєв сказав: «Солити їжу сиваською сіллю, все одно, що солити золотом».

Сьогодні в солепромислі озеро не використовується, але популярне серед мешканців та туристів через свої бальнеологічні властивості. Адже сіль та ропа збагачені магнієм, йодом, бромом, калієм та іншими органічними та біологічно активними речовинами, корисними для здоров’я.

Окрім цього – це неймовірні краєвиди! Солі тут так багато, що вона здається грудами снігу! Влітку через велику місткість мікроводоростей Dunaliella salina, які є джерелом натурального бета-каротину, озеро набуває фантастичного рожевого кольору! Це одне з 4-х місць у світі, де можна здобувати натуральний бета-каротин.

Зяблівське озеро

Одне з красивіших природніх пам’яток Арабатської Стрілки. Його береги влітку вкриті сіллю, наче снігом. Сіль з’являється тут природним шляхом у зв’язку з випарюванням на сонці.

Навколо озера приємно прогулятися, пройти босоніж по пластам солі, подихати чистим йодованим повітрям. Нікуди не поспішати, мріяти і насолоджуватися життям.

Місце знаходження: с. Щасливцеве

Зябловське озеро
Соленое озеро

Солоні озера

Солені озера у с. Щасливцеве – одне з улюблених місць відпочинку влітку.
Навпроти Міжнародної клініки відновлюваного лікування відкриті два штучних солених озера, які заповнює ропа з Сивашу. Через велику концентрацію солі тіло здатне саме триматися на поверхні води. Через це ці озера порівнюють з ізраїльським Мертвим морем. Купання в них не тільки оздоровить, а й запам’ятається надовго.

Поряд із соленим озером ви також зможете купити або набрати сиваські грязі, прийняти каскадний душ, масаж, пройти апітерапію чи лікувальний сон на вуликах з бджолами.

Місце знаходження: с. Щасливцеве

Острів Папанін

Острів Папанін (стара назва – «Коянли»), один з найбільших островів Сиваша, площею більше 1200 га. Названий він на честь Івана Папаніна, відомого дослідника Арктики.

На острові ростуть переважно засухостійкі та солевитривалі трави та напівчагарнички (полин кримський, віниччя сланке). У ХХ сторіччі його землі використовувались радгоспом ім. Папаніна, сьогодні ж він майже безлюдний. Єдині його мешканці – комахи, тварини та багаточисельні птахи. Останні гніздяться чи зупиняються на острові під час весняно-осінніх міграцій.

Туристові острів подарить спокій, тишу та неймовірні враження від «дикої» природи.

Острів Папанін

Розваги

Аквапарк “Акваленд”

аквапарк Акваленд

Після спокійного відпочинку на пляжі можна весело провести час у сучасному комплексі водних розваг – аквапарку «Oasis». Для вас 13 водних гірок заввишки від 15 метрів. Довжина декотрих сягає 180 метрів, тож дух захватить, це точно! 

Втомились кататися? Відпочиньте, адже на території є два морських басейни. Зголодніли? Можете замовити  їжу та напої в кафе. Ваші маленькі діти активно проведуть час на дитячих, безпечних для їх віку, атракціонах.

Місце знаходження: с. Генічеська

Дельфінарій «Оскар»

delfinariy

Коли вам захочеться чогось яскравого і вражаючого, то відвідайте дельфінарій «Оскар». Добродушні дельфіни та морські котики подарують вам гарний настрій і добру згадку про морський відпочинок.

Ви можете не лише подивитися шоу, а й поплавати з цими найдобрішими морськими тваринами.

Місце знаходження: с. Генічеська Гірка

“Сафарі-парк”

1462809120_lion

Бажаєте почухати за вушком маленьких левенят? Або потішитися з кумедних мавпочок?

Все це можливо в контактному зоопарку «Сафарі-парк». У ньому зібрано майже 100 видів тварин та птахів. Їх можна не лише добре розгледіти, але й погодувати, з деякими навіть погратися.

Місце розташування: с. Щасливцеве

Парк відпочинку та розваг

1155-tsentralniy-park-kultury-i-otdyha-imeni-gorkogo-17

Парк у с.Щасливцеве став улюбленим місцем відпочинку мешканців та гостей Арабатської Стрілки з маленькими дітьми. У парку розташовані дитячі гойдалки, ігровий майданчик. Головною прикрасою є великий дерев’яний корабель, на якому можна відчути себе справжнім мореходьцем.

Прямо під відкритим небом розташована велика літня сцена у вигляді мушлі і лавочки на 600 глядачів. Традиційно у парку проводяться сільські свята.

Місце знаходження: с. Щасливцеве, вул. Миру, 27

Водні атракціони

Уздовж узбережжя Арабатської стрілки, на базах відпочинку на Вас чекають водні атракціони: банани, шайби, водні мотоцикли, катамарани, та багато іншого.

Побачити дивовижну панораму Арабатської Стрілки з пташиної висоти ви зможете, пролетівши над морем на парашуті.

Водні атракціони подарують вам адреналін, гарний настрій та приємні спогади.

Вітрильний спорт

Бажаєте підкорити хвилю? Запросто! Арабатська Стрілка – ідеальна для водних видів спорту. Кайтсерфінгісти та віндсерфінгістти з різних куточків країни вже облюбовали для катання зручні акваторії Азовського моря та Сиваша.

Якщо ви новачок, вам здадуть напрокат спецодяг, обладнання та навчать триматися на хвилі. Адреналін, гарну фізичну форму та спілкування з цікавими людьми, ось що вам подарять водні види спорту. Приєднуйтесь!

Клуб віндсерфінгу «Екстримарин»

Місце розташування: с. Щасливцеве, база відпочинку «Чайка-2»

Кайт-школа «Windrider»

Місце розташування: с. Генічеська Гірка

Виндсерфинг
Чемпионат виндсерфинг2
Контакти | Щасливцеве генгорка

Голова Щасливцевської сільської ради – Віктор Олександрович Плохушко

Тел.: (050) 910-89-61

Сайт: http://arabat-rada.gov.ua

Більше ключових місць
Greenways «Соляна дорога»
2019 © Усі права захищено
ukУкраїнська
en_USEnglish ukУкраїнська