Greenways «Соляна дорога»
Дестинація «Тайван»

Інформація про «Тайван»​

На березі Каховського водосховища між селами Василівка та Каїри розкинулась територія так званого українського Тайвану, який піднімається над Дніпром “червоними горами”. Ця територія Василівського старостинського окруту утворена природним чином родючими балками з однойменними назвами зазначених сел. Усі часи свого існування Тайван був турботливою домівкою унікальних представників фауни південної України, забезпечуючи тварин кормовою базою, укриттям, а, також даючи можливість безперешкодно збільшувати популяцію. Окрім того, балки, що насичують ці землі водою, також кипіли життям, годуючи прилеглі села рибою, і служили селянам благодатним спасінням від спекотного степного літа. На превеликий жаль, скрутні часи настали для цих земель через розорювання майже всієї, окрім приберегової, території Тайвану, а також через руйнівну і безвідповідальну діяльність браконьєрів.

«Вольерно-мисливське господарство “Тайван”» поставило на меті зберегти залишки і відродити первозданний вигляд дива нашого краю. Наразі була завезена велика кількість доки тварин з різних куточків країни: 22 особи плямистого оленя, 64 особи благородного оленя, 25 осіб європейської лані і 65 муфлонів. А з метою адаптації тварин і утримання поголів’я територія була відокремлена 5-кілометровою огорожею. Також, власноруч було вирощено і відпущено 350 фазанів, регулярно проводиться прибирання території і відповідна інформаційно-просвітницька робота з відпочиваючими. А в минулому році почались заходи з відновлення популяції риб у Василівській балці.

Вже зараз кожен може доторкнутись до дикої природи без шкоди для себе і тварин, або просто насолодитись прогулянкою вздовж Дніпра. Окрім того, в перспективі створення цілісного туристичного комплексу, який включатиме в себе багато різноманітних можливостей для активного відпочинку. В тому числі рибалка, прогулянки Дніпром, натуралістичні екскурсії для шкіл великих компаній. Не треба забувати про сімейний вихідний час на лоні природи а для прихильників більш комфортного Відпочинку, наразі відбувається будівництво бази відпочинку, яка надасть відвідувачам можливість затриматись на довше серед чудових краєвидів Тайвану.

Контакти | Голопристаньский район

Голова: Попов Геннадій Васильович

Тел: (05539) 26-5-63

Сайт: 

Більше ключових місць
Greenways «Соляна дорога»
ukУкраїнська