Greenways «Соляна дорога»
м. Гола Пристань

Інформація про місто

Де б я не був, незалежно від відстані,
Всюди я з гордістю, друзі, скажу:
– Я – із Херсонщини, з Голої Пристані,
В серці свій край бережу!

Гола Пристань – місто обласного значення і центр Голопристанського району, в межах якого суспільство має органи місцевого самоврядування, свою власність і бюджет.

Розташована Гола Пристань у південно-західній частині Херсонської області, на річці Конка, одному з численних рукавів річки Дніпро, яка має водний зв’язок із Чорним морем через Дніпробузький лиман і з обласним центром (18 км річкою) – Херсоном. Через місто проходять зручні водні та автодороги, що з’єднують із містами та регіональними центрами Херсонської, Миколаївської, Одеської областей і Криму, а також транзитні автодороги до курортних населених пунктів Чорноморського узбережжя, в середньому 50 км до Скадовська, Лазурного, Більшовика, Залізного Порту та інших. Відстань від Голої Пристані до найближчих обласних центрів і столиці України автомобільними дорогами становить: до м.Києва – 570 км, м.Херсона – 42 км, м.Одеси – 250 км, Криму (м.Сімферополь) – 220 км.

Географічне розташування міста дає значну перевагу для розвитку екологічного, спортивного, рибальського туризму. Дельта Дніпра багата на острови з незайманою природою.

Гола Пристань була заснована запорізькими козаками на березі річки Конки в дельті Дніпра на початку 1709 року (XVIII ст.) і називали її тоді Голим Урочищем. Згодом, з 1783 р. була перейменована і нанесена на карту полководцем А.В.Суворовим як Голий Перевіз, а в подальшому і Гола Пристань.

Інформація про туристичні локації:

Міський Палац культури «Сузір’я»

М. Гола Пристань, вул. 1 Травня 45

Комунальна установа «Голопристанський міський Палац культури «Сузір’я» Голопристанської міської ради –  це унікальний заклад, який поєднав у собі відродження культурно-мистецьких традицій, збереження історичної минувшини, сьогодення та розвиток народних промислів.

Туристам пропонується екскурсія картинною галереєю, де презентуються творчі роботи місцевих майстрів та художників.

У музейній кімнаті можна ознайомитися з історією заснування міста, його розвитком та сьогоденням. Родзинкою музею є зібрання експонатів старовинних вжитностей, про які можна не тільки почути, а й переглянути, спробувати користуватися.

Також екскурсоводи Палацу проводять екскурсії по затвердженим туристичним маршрутам «Місцями козацької слави» (пішохідна) та «Перлини міста Гола Пристань» (транспортна), де можна ознайомитися з туристичними об’єктами, скульптурами, набережною міста та іншими визначними місцями.

База зеленого туризму «ЧАЙКА»

М. Гола Пристань, вул. Дніпрова, 78

46°32’19″N   32°33’14″E

Ще однією туристичною родзинкою міста є база зеленого туризму «Чайка».

Це маленький затишний куточок, в якому можна відпочити від міської метушні. Гарний музей старожитностей, ознайомлення з традиціями та культурою українського народу, купання у р. Чайка, катання на безшумних баркасах по гирлах річок, відвідування чудо-озера  Бобрового, – все це запропонують Вам привітні господарі закладу.

На базі пропонується:

  • Груповий тур одного дня з декількома екскурсіями (наприклад, в етнографічний музей під відкритим небом або водні прогулянки по Дніпру, рибалка, катання на човнах і катамаранах, смачний обід, фотографування в національних костюмах, ігри у волейбол, городки, пінг-понг і багато іншого.
  • Сімейний відпочинок на території бази, де є альтанки і гойдалки, які налаштують на спокійний відпочинок.
  • Проведення тренінгів та корпоративів, оренда залу з необхідним мультимедійним обладнанням, проведення урочистих заходів в колоритному камінному залі.

Крім традиційних номерів є колоритна українська хата з усіма зручностями на 8 спальних місць. У всіх номерах і хаті є Wi-Fi, телевізор, кондиціонер, санвузол. На території є безкоштовна парковка.

Чорноморський біосферний заповідник НАН України

М. Гола Пристань, вул. Лермонтова, 1

На території північного узбережжя Чорного моря та дрібних островах у Тендрівській та Ягорлицькій затоках знаходиться Чорноморський біосферний заповідник Національної академії наук України – це ще одне надбання Херсонського краю.

Чорноморський заповідник створений 1927 року для вивчення й охорони природного середовища, зокрема масового гніздування та міграцій птахів. У м. Гола Пристань знаходиться музей природи Чорноморського заповідника, який працює з понеділка по п’ятницю з 9 до17 години. Його художньо виконані діорами та натурні експонати відображають багатство природи заповідника і, насамперед, його тваринного світу. У музеї Чорноморського заповідника зберігається колекція скульптур птахів, котра за видовим різноманіттям та натурним оформленням є однією з найкращих у регіоні.

Човникова база відпочинку «ФРЕГАТ»

М. Гола Пристань, вул. Берегова, 2з

Човникова база «Фрегат» пропонує відпочинок для сімей або великих компаній. До послуг входить: рибалка, прокат човнів, баня – сауна, дітям можна розважатися на дитячому майданчику та купатися на об лаштованому пляжі. Бар-кафе пропонує чудове меню на будь-який смак.

Садиба сільського зеленого туризму о. Білогрудів

М. Гола Пристань, острів Білогрудів

46.578539  32.533985

Ніде у Європі немає такої унікальної місцини, як плавні пониззя Дніпра. Ні в одному місці не знайти такого скупчення яскравих, не схожих один на одного берегів, таких чаруючих річкових проток та заплав з унікальною флорою та фауною, спілкування з якими залишають в пам’яті тільки приємні враження. Гирло Дніпра створило багато різноманітних островів. Одним із таких островів є острів Білогрудів.

На ньому природа знаходиться у майже первісному стані. Маса цілющих трав, розмаїття тваринного світу, чисті вода та повітря, — усе це манить до себе тисячі туристів з усіх куточків України та зарубіжжя.

Туристи – бажані гості острова, особливо садиби, господинею якої є пані Валентина. Гості можуть чудово відпочити на недоторканій землі, ознайомитися з колоритним життям та звичаями місцевих жителів, повудити рибу, скуштувати різноманітні рибні страви за дідівськими рецептами. Усім бажаючим господиня запропонує сувеніри на згадку: вироби з дерева, вишивки та ін.

Санаторій «Гопри»

Розташований в центральній частині міста Гола Пристань на березі озера Соляного.

Географічні координати: 46°31′22″пн.ш.,  32°30′57″ сх.д. Висота над рівнем моря: 0 м.

У 1889 році Херсонське повітове земство на березі Соляного озера відкрило грязелікарню, на базі якої згодом створено санаторій «Гопри». Соляне озеро відоме своїми цілющими властивостями ропи та грязей. Це великий солончаковий комплекс, який близько межує з плавнями. Довжина озера до 1 км, ширина − 750 м.

Повітова управа орендувала поблизу озера приватний будинок, а першим медперсоналом майбутнього санаторію стали лікар і фельдшер. 26 травня 1889 року вони оглянули перших дев’ять хворих і саме озеро.

Наявність в лікувальному мулі розчинних солей, сірководню, каротину, гормонів, пеніціліна- і інших речовин, а в ропі – значної кількості вуглекислого натрію, заліза, карбонатів, сірки, а також підвищений в порівнянні з морською водою вміст калію, брому, йоду дають величезний лікарський ефект при запальних і післятравматичних захворюваннях суглобів і хребта, нервової системи, гінекологічних, урологічних, шкірних захворюваннях, хворобах дихальних шляхів, носоглотки.

Указом Президента України «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення» від 27 липня 2016 р. №312/2016, територію площею 120 га, оголошено гідрологічним заказником «Озеро Соляне».

Про цілющі властивості озера складені легенди. «Колись біля озера жив чоловік, у якого були коні, верблюди. Якось старий верблюд заслаб на ноги, тому господар вигнав його з дому. Верблюд зайшов у озеро й пролежав декілька днів. Коли чоловік вирішив поглянути на нього й наблизився, тварина підхопилася на ноги й побігла. Коли нарешті господар наздогнав верблюда, виявилося, що сталося диво – всі рани загоїлися, до верблюда повернулися сили».ляхів, носоглотки.

З того часу люди визнали дивовижні властивості грязей та ропи озера Соляного.

Самим привабливим для туристів є можливість відчути життєдайний вплив будь якої процедури з використанням природних дарів озера Соляного в поєднанні з багаторічним досвідом медичного персоналу санаторію. Незабутнім буде одно, дводенний відпочинок: прогулянки в парку, повноцінне харчування, ознайомлення з історією в музеї оздоровниці, відпочинок на центральній набережній міста, яка знаходиться неподалік санаторію, відвідування центрального музею Чорноморського заповідника, здійснити одноденний виїзд до Чорного моря, до Асканії –Нова тощо.

Неодноразово гостями санаторію «Гопри» приватним чином були митці, державні діячі, відомі науковці, з офіційним візитом до санаторію приїздила Людмила Кучма.

Другом санаторію була талановита поетеса Наталія Коломієць, яка подарувала гімн оздоровниці, в якому звучать незабутні слова:

Падають зорі в річку за обрій,
Край мій Таврійський –
легенда жива,
Наш санаторій, рідний наш «Гопри»
Щедро здоров’ям усіх напува

Для розміщення туристичних груп пропонуємо бюджетні місця в готельному корпусі, у разі наявності вільних місць – у спальних корпусах в номерах «стандарт», «люкс», харчування в їдальні санаторію, в т.ч. дієтичне.

Тел: (05539) 7-83-79, Email: [email protected]

Контакти | м. Гола Пристань

Голова: Бабич Олександр Володимирович

Тел: (05539) 2-65-02

Сайт: http://golapristan-mrada.gov.ua/

Директор: Соловйова Ірина Миколаївна

Тел: +380 (50) 243-71-77

Email: [email protected]

Більше ключових місць
Greenways «Соляна дорога»
ukУкраїнська