Greenways «Соляна дорога»
Каховський район

З ЧОГО ПОЧИНАВСЯ КАХОВСЬКИЙ РАЙОН

Район заснований у 1923 році. Загальна площа становить 1,451 тис. км2. Населення району: 34991 осіб станом на 01.01.2019 року (за даними Головного управління статистики у Херсонській області). Надзвичайно вигідне географічне розташування на перехресті торгових шляхів. Районний центр- м. Каховка.

Каховщина – земля особлива. Район є початком «блакитних магістралей родючості»: Звідси стартує 400-кілометровий Північно-Кримський та 130-кілометровий Каховський магістральні канали. Найбільша в Європі зрошувальна система дає можливість стабільно вирощувати високі врожаї сільськогосподарських культур. З історією Каховського краю знайомлять своїх гостей 3 народних музея, які знаходяться в селах Чорнянка, Семенівка та Малокаховка.

В народному музеї с. Малокаховка можна ознайомитись з діяльністю швейцарських переселенців та розвитком виноробства на Каховщині. Про зародження футуризму, цікавих фактах про футуристів розкажуть експонати  музею с. Чорнянка. Музей історії села Семенівка детально досліджував життя та творчість відомого українського поєта Миколи Братана.

Одне з піздньоскіфських міст знаходилося неподалік від сучасної Каховки, на місці смт Любимівка. Тут же у XIV ст. виникла золотоординська фортеця Аслан-Кермен.

Центр району –м. Каховка засноване у 1791 році полковником Д.М. Куликовським і названа на честь Василя Каховського, тодішнього губернатора Таврійської області. Велику роль у становленні міста відіграли родини Куликовських та Панкеєвих, знаних благодійників та меценатів.

Відкриття нового туристичного потенціалу, знайомство з  новоствореними куточками екологічного туризму – це зовсім новий, оригінальний погляд на історію та пам’ятки країни.  Сучасний туризм- унікальні місця, як комплекс сімейного відпочинку та екологічного туризму представлений еко –садибою «Золотий фазан» (с. Чорнянка), «Маленькою Голандією» та «Скіфським золотом»  зеленої садиби вермерсмьке господарство «Шафран Любимівський» (смт.. Любимівка).

У нашому районі та місті і сьогодні зберігаються дореволюційні споруди, які нагадують каховчанам про славне минуле. Більшість будівель розташовано в історичному центрі Каховки.

Інформація про туристичні локації:

Контакти | Каховський район

Голова: Салтиков Валерій Миколайович

Тел: (0236) 4-08-90

Сайт: http://kakhovka-rda.gov.ua/

Більше ключових місць
Greenways «Соляна дорога»
2019 © Усі права захищено
ukУкраїнська