Greenways «Соляна дорога»
Любиміська ОТГ

Інформація про туристичні локації:

Фермерське господарство «Любимівський шафран» (46°48′18″ с. ш. 33°34′20″ в. д)

(керівники Віталій Шакало та Олег Демченко)

Шафран, спаржу і тюльпани вирощують у ФГ “Шафран Любимівський”, що в селі Любимівка на Херсонщині.  Три роки тому в господарстві почали вирощувати крокуси, з яких виготовляється найдорожча спеція у світі — шафран. Для цього у Голландії був закуплений садивний матеріал та висаджений на 5 сотках. У 2017-ому році з двох гектарів вдалося зібрати близько п’яти кілограмів шафрану. У 2018-му плантацію розширили до чотирьох гектарів.Крім шафрану, в господарстві «Шафран Любимівський» вирощується спаржа — молоді пагони аспарагусу, невибагливої лікарської рослини, недооціненої в Україні. З 2018 року на фермі вирішили розширити асортимент та висадили тюльпани!

Плантації в Каховському районі стали ще й туристичним об’єктом. Подивитися, як ростуть крокуси, спаржа, тюльпани минулого року сюди приїхали близько 20 тис. туристів!

Мальовниче (46°48′18″ с. ш. 33°34′20″ в. д)

Розташоване на відстані 7 кілометрів на схід від Каховки. Знамените воно, перш за все, ПІЗНЬОСКІФСЬКИМ городищем III століття до нашої ери -III століття нашої ери, що знаходиться на березі Каховського водосховища.

У давнину місто оточували кам’яні стіни, від яких нині вціліли лише залишки валів, захищених з півдня ровом, а з заходу і сходу-глибокими балками. Як всередині цитаделі, так і за її межами були відкриті фундаменти кам’яних споруд. Серед знахідок-ручні жорна, ткацькі прясла і грузила, ліпна кераміка, античні амфори, червонолакові судини, римський срібний динарій імператора Траяна.

Зустрічаються на Любимівським городищем і знахідки, що мають відношення до запорозьких козаків. Серед них найбільш цікава бронзова печатка із зображенням відкритих воріт, увінчаних прапором і супроводжуванням зсередини лицарським хрестом, з боків-двома тополями і двома вежами, прикрашеними бунчуками, знизу – човном з прапорами на щоглі і на кормі і стилізованими хвилями. Ймовірно, дана знахідка пов’язана з Таванськім (або Кізікерменськім) перевозом, яким запорожці володіли з 1717 по 1775 роки.

Свято Троїцький храм (46°48′18″ с. ш. 33°34′20″ в. д)

Який був збудований у 60-х роках ХІХ сторіччя. У минулому віці з його архітектури були втрачені дзвіниця і купол церкви, розтягнуте внутрішнє вбрання. З 1990 року храм був переданий православній громаді Любимівки, відбудована дзвіниця та проведена  реставрація будівлі. Це єдиний храм, який вцілів на території району.

Контакти | Любиміська ОТГ

Голова: Желяб’єв Ігор Володимирович

Тел: +380 (50) 342-94-02

Сайт: https://liubym.otg.dp.gov.ua/ua

Більше ключових місць
Greenways «Соляна дорога»
ukУкраїнська