Greenways «Соляна дорога»
Музиківська ОТГ

Інформація про громаду

Музиківка – українське село, розташоване в південно-західній частині Херсонської області з населенням майже 3 тис. чоловік. Перша документальна згадка про нього була в 1815 році, але за непідтвердженими даними село виникло не пізніше 1775 року. За однією із версій, Музиківка отримала свою назву від прізвища першопоселенця – козачого полковника Музики, який з товаришами заснував Музикині хутори після розгону Катериною ІІ Запорізької Січи.

GPS координати с. Музиківка: 46.74785 пн.ш., 32.56931 сх.д.

6

У 1916 році вже існувала Музиківська волость із центром у Музикиних хуторах, до якої входило 16 населених пунктів. Діяла одна православна церква. У Державному архіві Херсонської області зберігається документ, який вказує на те, що вона на цих землях була збудована у 1858 році. До недавнього часу це була Покровська православна церква, але у 2009 році рішенням священного синоду Української православної церкви був заснований Свято-Покровський чоловічий монастир Херсонської єпархії Української Православної Церкви. Помолитися сюди приходять не тільки віряни з Музиківки, а й Херсону, інших сіл та міст України. 

 На межі з Музиківкою діє виноробне підприємство «Курінь», яке заснувала родина Халупенків.  Тут виробляють 11 сортів легкого алкогольного напою, сировину для якого вирощують власноруч. Скуштувати вино сюди приїздять мешканці не лише Херсонської області, а й туристи з інших куточків України.

    

Контакти | Музиківська ОТГ

Голова: Лейбзон Савелій Нолєвич

Тел: +380 (67) 551-60-36

Сайт: https://muzykivskaotg.gov.ua/

Більше ключових місць
Greenways «Соляна дорога»
2019 © Усі права захищено
ukУкраїнська