Greenways «Соляна дорога»
Присиваська ОТГ

Інформація про місто

Присиваська ОТГ – гостинна та туристично-приваблива громада, яка розташована у південній частині Херсонської області та складається із 5 населених пунктів: с. Григорівка (адміністративний центр), с. Павлівка, с. Нововолодимирівка, с. Строганівка та с. Іванівка.

Присиваська громада омивається водами затоки Сиваш. Саме це сприяє розвитку туризму. Родзинкою та природним багатством Присиваської ОТГ є лікувальне Лемурійське озеро затоки Сиваш, яке славиться унікальними лікувальними грязями та омолоджуючою ропою. Сюди приїздять лікувати багато захворювань, проводити профілактику та загальне оздоровлення не лише з усієї України, а й з багатьох інших країн.

Географічні показники адміністративного центру: 46°17’4.3”N 33°44’07.2”Е.

Інформація про туристичні локації:

Лемурійське озеро затоки Сиваш (46°14’28.7″N 33°44’10.2″E)

Лемурійське озеро затоки Сиваш – це унікальне і дивовижне місце, яке є багатством і прикрасою громади. Воно відоме лікувальними грязями та цілющою водою. Озеро не тільки дуже красиве, а ще й справді цілюще. Лікувальні грязі сертифіковані в 2005 році Міністерством охорони здоров’я України та мають широкий спектр дії: активізуються всі важливі органи людини, що сприяє відновленню рівноваги внутрішнього середовища організму, мають омолоджуючий ефект. Вода Лемурійського озера дуже збагачена різноманітними мінералами, кислотами, вуглеводами, азотистими речовинами, солями, переважно хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію. Саме ця рожева вода, взаємодіючи із грязями Сиваша, значно посилює їх якості. Грязі застосовують для профілактики та лікування захворювань  органів дихання, тут лікують жіночу безплідність, функціональні порушення жовчного міхура, цукровий діабет, хронічний гастрит, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, також хронічні коліти та ентероколіти, хронічні гепатити в неактивній фазі, хронічні холецистити, цистити, простатити – навіть у стадії загострення, пієлонефрити, хронічні запалення маточних придатків, захворювання нервової системи та опорно-рухового апарату, псоріаз, тощо. І в ньому, до слова, неможливо втонути через величезний вміст солі – до 300 грамів на літр. За підсумками аналізу, було підтверджено що в воді озера на 50 гр. солі більше ніж у відомому на весь світ Мертвому морі.

Вода Лемурійського озера має омолоджуючий ефект – бетакаротин перетворює її на справжній еліксир молодості. В 2010-2011 роках відбулися виставки лікувальної продукції Лемурійського озера затоки Сиваш в Німеччині та Австрії. Тепер тут лікувальну грязь використовують місцеві салони в косметичних цілях, також вона входить до програми страхової медицини Німеччини. Особливою популярністю українське чудо природи користується серед фотографів, це ідеальне місце для фотозйомки. Влітку 2018 року на Лемурійському озері затоки Сиваш український співак Віталій Козловський зняв кліп на пісню «Літай». Спочатку планував знімати кліп на березі океану в Португалії, проте побачивши таке неймовірне місце недалеко від села Григорівка, остаточно визначився з місцем зйомки.

Іванівська коса (Іванівське море) (46°13’38.5″N 33°54’59.5″E)

Неймовірними пейзажами славиться коса Сиваша, що розташована вздовж села Іванівка. ЇЇ ще називають Іванівським морем. Місцями соляні кристали збиваються, утворюючи справжні «сталактити». Білосніжний берег та рожеве озеро справляють незабутнє враження, перетворюючи цю частину Сивашу на один з наймальовничіших та найзагадковіших куточків України. Рожева вода тут має такі ж цілющі властивості, що і вода Лемурійського озера.

Строганівські озера (на півночі – 46°13′ 22.42”N, 33°53’04.58”E)

Вздовж берега Сиваша розташовані мальовничі Строганівські ставки, що слугують міграційним коридором, яким двічі на рік проходить переліт птахів-мігрантів водно-болотного комплексу. Влітку тут перебувають та гніздяться птахи, що занесені до Червоної книги України та міжнародних охоронних списків. 

Римо-католицька церква св. Григорія (46°17’25.4″N 33°44’08.4″E)

Визначною архітектурною пам’яткою є костел, який був побудований в 1890 році і прикрашає село до цієї пори. В кінці 20 століття прихожани католицької віри реставрували приміщення костела і використовують його за призначенням.

Комунальний музей в Григорівському будинку культури (46°17’21.4″N 33°44’06.0″E)

Це ціла скарбниця цікавих експонатів, що представляють історичний розвиток людства від раннього залізного віку і до сьогодні. Історичні артефакти збирались протягом десятиліть в межах Присиваської ОТГ.

Інформація про місця розміщення та заклади харчування, туристичні інформаційні центри

Завдяки активній промоції кількість туристів збільшується з кожним роком. Приймають туристів в «зелених» садибах, де можна повноцінно відпочити, пізнати природу, культуру та історію краю, зайнятись активним відпочинком. Відпочинок в садибах  включає:

  • проживання в агрооселі;
  • харчування стравами місцевої кухні з використанням продуктів, вирощених в особистому господарстві;
  • ознайомлення з веденням підсобного господарства, можливість годування тварин та порання на присадибній ділянці;
  • ознайомлення з природними, історико-культурними, культурно-побутовими особливостями місцевості;
  • участь у масових святкуваннях під час Фестивалю «Купальські зорі»;
  • риболовля на ставку та багато іншого.

В селах громади в достатній кількості діють продуктові та промислові магазини.

Наявний спортивний майданчик для  міні-футболу зі штучним покриттям в с. Григорівка.

Діють спортивний клуб «Атлант» в с. Павлівка та «Центр дитячо-юнацької творчості та спорту» в с. Григорівка , в яких можна безкоштовно займатись у тренажерних залах. Також наявні тенісні та більярдний столи.

Дістатися до громади не складно. З Херсона ходять регулярні автобусні рейси.

  •  10:15 – Херсон-Іванівка
  •  12:50 – Херсон-Іванівка
  •  13:55 – Херсон-Новотроїцьке

Інформація з контактними даними власників садиб знаходиться на офіційному сайті Присиваської ОТГ у розділі «Туризм».

Плануєте відпустку та не знаєте, де відпочити і оздоровитися?

Тоді ласкаво просимо! Гостинна Присиваська ОТГ чекає на вас на цілющому Сивашу. Тут ви зможете в повному обсязі насолодитися незабутніми кольорами та лікувальними властивостями Сиваша, пройти Чумацьким шляхом, побачити скіфські кургани та доєднатися до зеленого туризму, який дає змогу забути метушню великих міст, Ваші щоденні клопоти та насолодитися краєвидами в екологічно чистій місцевості!

Ми чекаємо саме на Вас !!!

Контакти | Присиваська ОТГ

Голова: Кліщевський Сергій Олександрович

Тел: +380 (96) 571-37-84

Сайт: https://grygorivska-gromada.gov.ua/

Зозулінська Таміла Володимирівна

Тел: +380 (97) 008-04-34

Email: [email protected]

Більше ключових місць
Greenways «Соляна дорога»
ukУкраїнська