Greenways "Salt Road"
Beryslav Rayon

Rayon Information

Location: In the central part of the Kherson region, where the Dnieper river flows

Land Area: 1,700 sq. km

Районний центр: Beryslav

Population: 47,300

Бериславщина – найбагатший район Херсонської області за кількістю пам’ятників археології, історії та архітектури, які створюють виняткові умови для розвитку науково-пізнавального туризму. Залишки давніх поселень, пізньоскіфських городищ, турецьких фортець Кизи-Кермен і Тягин, унікальні православні та лютеранські храми поєднані з мальовничими скелястими берегами Каховського водосховища та зеленими плавнями, справляють на мандрівників незабутнє враження.

By the Resolution of the Cabinet of Ministers of Ukraine dated July 26, 2001 No. 878, Berislav was included in the List of Historical Settlements of Ukraine as the most ancient settlement in the Kherson region.

Rayon Center
Beryslav

Руїни садиби Трубецького

Садиба князя Трубецького в селищі Козацькому є одним з найбільших архітектурних ансамблів Херсонського краю.  Маєток побудовано на рубежі XIX-XX століття в стилі французького ренесансу з елементами готики. Урочистий, з широкими вікнами, увінчаний високим дахом і шатрами зі шпилями, він був видний здалеку. Навколо палацу був великий сад. Головною дорогою до маєтку була річка Дніпро, тому парадний фасад і центральні ворота були спрямовані до річки.

До наших днів збереглися руїни палацу, огорожа, місток, господарські будівлі (погреби, склад і флігель) в стилі псевдоготики.

Address: смт. Козацьке, Бериславський р-н, Херсонська обл.

Координати: 46°47’05.6” 33°20’58.9”

Шато князя Трубецького

Унікальний об’єкт винного туризму, єдине історичне шато в Україні, що сьогодні успішно продовжує виноробні традиції. Шато князя Петра Трубецкого було зведено в кінці ХІХ століття. Збір врожаю приваблює на виноробню Трубецького велику кількість туристів не лише з України, але і Європи. Здійснити подорож в історію можна, спустившись у винні підвали і прогулявшись галереями виноробного господарства, цікаво й те, що 8 винних підвалів зберігають більше 10 000 пляшок, серед яких близько 7 000 вин – рідкі екземпляри.

Відпочинок у цьому місці поєднує в собі одночасно еко-туризм, гастро-туризм та історичні екскурсії. На території чудові локації для фотосесій – виноградники, історичні підвали, мальовничий вид на річку Дніпро.

Замкові вина постійно отримують золоті, срібні та бронзові нагороди на  престижних вітчизняних та міжнародних конкурсах.

Address: вул. Свиридова, 3, с.Веселе, Бериславський р-н, Херсонська обл.

Координати: 46.791806, 33.363273

Степові водоспади

На території селища Козацьке, на високому березі річки Дніпро поблизу руїн замку князя Трубецького знаходиться неймовірне місце – унікальні водоспади. Їх  висота від 6 до 10 метрів. Існує легенда, що у водоспади мають дуже сумну історію… Говорять, що князь Трубецький був дуже ласий до жінок, а ось ці водоспади це сльози нещасливо закоханих в нього жінок.

Дивовижна краса водоспадів захоплює подих. Місцеві жителі використовують воду також для пиття. Вона чиста, прохолодна і цілюща.

Помилуватися на Херсонські водоспади – диво природи серед степу, їдуть туристи з усіх кінців України, ближнього і далекого зарубіжжя.

Address: смт.Козацьке, Бериславський р-н, Херсонська обл.

Координати: 46.784523, 33.351988

База зеленого туризму “Козак”

Відпочиваючі бази зеленого туризму “Козак” мають можливість поринути у гармонію з природою, насолодитися унікальними пейзажами Дніпра та здійснити подорож стежками екологічних маршрутів плавнями русла Дніпра. Для сімейного відпочинку та відпочинку в колі друзів вам завжди запропонують альтанки, столи біля води, індивідуальні мангали. Мальовнича природа та скелясті береги вже традиційно збирають митців на щорічний пленер художників з різних куточків України.

Address: вул.Туристична,1, с.Одрадокам’янка, Бериславський р-н, Херсонська обл.

Контакти | Голопристаньский район

Head: Попов Геннадій Васильович

Phone: (05539) 26-5-63

Website: 

More Key Locations
Greenways "Salt Road"
en_USEnglish