Greenways «Соляна дорога»
Бериславський район

Інформація про район

Розташований: в центральній частині  Херсонської обл., через район тече р. Дніпро

Загальна площа: 1,7 тис. кв. км

Районний центр: місто Берислав

Населення: 47,3 тис. осіб

Бериславщина – найбагатший район Херсонської області за кількістю пам’ятників археології, історії та архітектури, які створюють виняткові умови для розвитку науково-пізнавального туризму. Залишки давніх поселень, пізньоскіфських городищ, турецьких фортець Кизи-Кермен і Тягин, унікальні православні та лютеранські храми поєднані з мальовничими скелястими берегами Каховського водосховища та зеленими плавнями, справляють на мандрівників незабутнє враження.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року №878 Берислав внесено до Списку історичних населених місць України як найдавніше поселення Херсонської області.

Районний центр
м. Берислав

Руїни садиби Трубецького

Садиба князя Трубецького в селищі Козацькому є одним з найбільших архітектурних ансамблів Херсонського краю.  Маєток побудовано на рубежі XIX-XX століття в стилі французького ренесансу з елементами готики. Урочистий, з широкими вікнами, увінчаний високим дахом і шатрами зі шпилями, він був видний здалеку. Навколо палацу був великий сад. Головною дорогою до маєтку була річка Дніпро, тому парадний фасад і центральні ворота були спрямовані до річки.

До наших днів збереглися руїни палацу, огорожа, місток, господарські будівлі (погреби, склад і флігель) в стилі псевдоготики.

Адреса: смт. Козацьке, Бериславський р-н, Херсонська обл.

Координати: 46°47’05.6” 33°20’58.9”

Шато князя Трубецького

Унікальний об’єкт винного туризму, єдине історичне шато в Україні, що сьогодні успішно продовжує виноробні традиції. Шато князя Петра Трубецкого було зведено в кінці ХІХ століття. Збір врожаю приваблює на виноробню Трубецького велику кількість туристів не лише з України, але і Європи. Здійснити подорож в історію можна, спустившись у винні підвали і прогулявшись галереями виноробного господарства, цікаво й те, що 8 винних підвалів зберігають більше 10 000 пляшок, серед яких близько 7 000 вин – рідкі екземпляри.

Відпочинок у цьому місці поєднує в собі одночасно еко-туризм, гастро-туризм та історичні екскурсії. На території чудові локації для фотосесій – виноградники, історичні підвали, мальовничий вид на річку Дніпро.

Замкові вина постійно отримують золоті, срібні та бронзові нагороди на  престижних вітчизняних та міжнародних конкурсах.

Адреса: вул. Свиридова, 3, с.Веселе, Бериславський р-н, Херсонська обл.

Координати: 46.791806, 33.363273

Степові водоспади

На території селища Козацьке, на високому березі річки Дніпро поблизу руїн замку князя Трубецького знаходиться неймовірне місце – унікальні водоспади. Їх  висота від 6 до 10 метрів. Існує легенда, що у водоспади мають дуже сумну історію… Говорять, що князь Трубецький був дуже ласий до жінок, а ось ці водоспади це сльози нещасливо закоханих в нього жінок.

Дивовижна краса водоспадів захоплює подих. Місцеві жителі використовують воду також для пиття. Вона чиста, прохолодна і цілюща.

Помилуватися на Херсонські водоспади – диво природи серед степу, їдуть туристи з усіх кінців України, ближнього і далекого зарубіжжя.

Адреса: смт.Козацьке, Бериславський р-н, Херсонська обл.

Координати: 46.784523, 33.351988

База зеленого туризму “Козак”

Відпочиваючі бази зеленого туризму “Козак” мають можливість поринути у гармонію з природою, насолодитися унікальними пейзажами Дніпра та здійснити подорож стежками екологічних маршрутів плавнями русла Дніпра. Для сімейного відпочинку та відпочинку в колі друзів вам завжди запропонують альтанки, столи біля води, індивідуальні мангали. Мальовнича природа та скелясті береги вже традиційно збирають митців на щорічний пленер художників з різних куточків України.

Адреса: вул.Туристична,1, с.Одрадокам’янка, Бериславський р-н, Херсонська обл.

Контакти | Голопристаньский район

Голова: Попов Геннадій Васильович

Тел: (05539) 26-5-63

Сайт: 

Більше ключових місць
Greenways «Соляна дорога»
ukУкраїнська