Greenways «Соляна дорога»
м. Берислав

Інформація про місто

На сьогодні м. Берислав, розташований у степовій зоні півдня України, є районним центром Бериславського району Херсонської області. Відстань до обласного центру – 75 км, до найближчої залізничної станції Козацьке – 12 км.

Заснування міста  пов’язане з фортецею Кизи-Кермен, яку було переіменовано на  честь здобутої перемоги і слави оружної – на місто Берислав в 1784 р.

Місто Берислав має досить промовисту назву: “Бери славу!”. На думку вчених-етимологів, ця назва пов’язана з історичними подіями. На території нинішнього Берислава була розташована в ІІІ-ІV століттях нашої ери столиця Остготського королівства Данпарштадт, наприкінці XIV століття – резиденція золотоординського хана Тогтамиша Догангечіт.  На початку XV ст. на місці сучасного Берислава знаходилася Таванська переправа, біля якої литовці спорудили митницю, названу ім’ям Великого князя Вітовтовою. У XVI ст. татари і турки, що захопили цю територію, замість митниці спорудили фортецю Кизи-Кермен (“Дівоча фортеця”), а нижче по Дніпру, поблизу сучасного села Тягинка, розташувалася турецька фортеця Тягин. Фортеці стали плацдармом Кримського ханства для нападів на лівобережні українські землі і одночасно мали не пропускати козацькі чайки до Чорного моря.  У 1784 р. указом Катерини II колишню фортецю Кизи-Кермен було перейменовано у Берислав.

Розташований біля важливої переправи на шляху до Криму, Берислав став значним перевалочним пунктом на Дніпрі. Під час Кримської війни 1853-1856 рр. через місто рухалися війська, транспорт зі зброєю та продовольством; сюди евакуювали поранених і хворих захисників Севастополя. І по сьогодні на бериславському цвинтарі стоять хрест та каплиця в пам’ять про загиблих та померлих воїнів.

26 серпня 1941 року Берислав було окуповане німецькими військами. Звільнили населений пункт 11 березня 1944 року.

Інформація про туристичні локації:

Контакти | м. Берислав

Голова: Шаповалов Олександр Миколайович

Тел: (05546) 7-51-54

Сайт: https://berislav-mr.gov.ua/

Більше ключових місць
Greenways «Соляна дорога»
2019 © Усі права захищено
ukУкраїнська