Національний природний парк «Нижньодніпровський» розташований на території Бериславського, Білозерського, Голопристанського та Цюрупинського районів, міст Херсона та Нової Каховки Херсонської області. Його площа становить 80177,80 га у тому числі 14479,80 гектара земель, що надаються національному природному парку в постійне користування з вилученням у землекористувачів, та 65698,00 гектара земель, що належать до його території без вилучення.
Територія парку охоплює велику ділянку нижньої течії Дніпра з прилеглими територіями від Каховської ГЕС до Дніпровського лиману є одним з найцінніших заплавно-літоральних об’єктів Європи. Національний парк витягнувся з північного-заходу на південний-схід майже на 120 км, від греблі Каховської ГЕС до межі Херсонської та Миколаївської областей (що проходить на лівобережжі поблизу с. Геройське, а на правобережжі – за с. Олександрівкою); ширина об’єкту коливається від 3 до 7 км.
Територія національного природного парку «Нижньодніпровський» розташована в континентальній області кліматичної зони помірних широт і характеризується помірно-континентальним кліматом з м’якою малосніжною зимою та спекотним посушливим літом. Найнижча температура в області спостерігається в січні. Середньомісячна температура січня становить на півночі – 4,5 °С, в центрі – 3,5-4 °С, на півдні – 3 °С. Починаючи з березня, температура повітря на фоні частих знижень починає зростати, спочатку поступово, потім більш інтенсивно, особливо в квітні. Найтепліший місяць – липень. Температура повітря в липні від +22°С на північному заході до + 23 °С на більшості території. Максимальна температура + 40 °С. Восени спостерігається поступовий спад температури повітря.
В цілому на території парку зареєстровано 53 види судинних рослин, що підлягають охороні, в тому числі (107 позицій в різних списках), зокрема:
Багатою є й фауна цієї території. Тут можна зустріти таких птахів як жовтоногий мартин, орлан білохвіст, гадюка степова, сколія-гігант, махаон, ліометопум звичайний і тд.
Загальна протяжність маршруту №77-1 становить 9км. На маршруті відвідувачі можуть ознайомитись з природними атракціями:
Маршрут розпочинається на території бази зеленого туризму «Козак» (с. Одрадокамʼянка, Бериславського району), де розміщений інформаційний стенд – картосхема розробленого маршруту, встановлені інформаційні, підтверджувальні та вказівні знаки.
Після проведення інструктажу, туристи сідають до канадських байдарок «Pelican», та розпочинають свій захоплюючий маршрут, який позначається знаком
. Почавши подорож річкою Козак, свою увагу звертаємо на позначення маршруту
,
, пропливши приблизно 1.5км, повертаємо байдарки ліворуч до річки Хмельник по якій ми рухаємося близько 2.2 км, та наближаємося до острова – пішохідної переправи, який за сумісництвом є місцем для відпочинку та знайомства з його господарями бобрами, які є справжніми інженерами. Тварини з фантастичною швидкістю орудують своїми зубами і за 2-3 хвилини можуть перегризти дерево товщиною 12-15см.
Занурюючись в глибину острова, перед очима глядачів відкривається дивовижний, не типовий для цієї місцевості пейзаж, який відвідувачі прозвали «Дніпровські джунглі».
Весь острів промаркований відповідними знаками, тому заблукати там неможливо.
Обійшовши острів, туристи з байдарками переходять до річки Гниловід, де на огляд потрапляють безліч квітучих водяних лілій.
Мандрівники рухаються річкою Гниловід через водосховище Сабецький приблизно 3.8км.
Потрапивши до річки Козак туристи долають свої останні 1.5 км подорожі, повертаючись до однойменної бази, де закінчують свою,багату на емоції мандрівку, яка займає 5-6 годин часу.
Голова: Попов Геннадій Васильович
Тел: (05539) 26-5-63
Сайт: