Greenways «Соляна дорога»
Тавричанська ОТГ

Інформація про місто

Територія Тавричанської громади займає 24304,3 гектарів. Територія Тавричанської ОТГ згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Херсонської області.

Географічні координати центру громади 0 села Тавричанка. Широта 46ﹾ33ꞌ10ꞌꞌ пн.ш. Довгота 33ﹾ49ꞌ17ꞌꞌ сх.д. Відстань від с. Тавричанка – Каховка 50км.

с. Тавричанка – Херсон  130 км. У радіусі 60 км від с. Тавричанка пролягають автомобільні шляхи державного значення Е-58, М-14, обласного та районного значення Р-47. Залізничне сполучення: у смт Новоолексіївка – 40 км., м. Херсон -130км. Повітряне сполучення: м. Херсон. Дендрологічний парк ім. Віри Найдьонової, сучасна конюшня, мальовничий зариблений став (проведення Дня рибалок або змагань), храм святого Василя (храмові дні), волейбольний/баскетбольний та футбольний поля (змагання на районних та обласних рівнях),тенісний  корт, кафе «AgroFood» та козина ферма – галерея у с. Мар’янівка

Історія

Центральна садиба громади –  Тавричанка розташована в мальовничій степовій зоні, де росте ковила і співають жайворонки. Таврійські безкраї степи – це древня земля, благодатний південь України. Колись, багато віків тому по сизих ковилах степів летіли кимерські вершники, а бородаті скіфи скупували своїх коней в чистих водах Гіпанісу – Південного Бугу. З перших століть нашої ери ці місця поступово заселяли слов’янські племена. Численні чужоземці зазіхали на наш край – орди печенігів, половці, монголо-татари,  кримські татари. І саме тут, на Південному рубежі, Дикім полі, вставали на захист рідної землі – запорізькі козаки, грудьми закриваючи Україну від турецької та татарської зброї. Зона степів відзначалася родючими цінними землями, теплим кліматом вигідним розташуванням поблизу моря. Тому провідною галуззю економіки було землеробство. Перші спогади про село пов’язані з іменем Фальц-Фейна. Його дочка Софія продала декілька десятин земля поміщику Щербині. З спогадів старожилів село виникло біля побудованої раніше церкви, і було назване іменем поміщика. Так в 1912 році виникло село Щербинівка. У 1934 році село Щербинівка стало центральною садибою нового господарства «Асканійского».  1959 році село отримало назву Тавричанка.

Видатні люди

У 1985 директором радгоспу «Асканійський» призначається Віра Опанасівна Найдьонова.  У 2009 році вона отримала звання Герой України. Наша славетна землячка завжди прагнула показати всім, яким величезним потенціалом володіє українське село. І їй це вдалося. Завдяки їй господарство стало справжньою гордістю України. Адже  воно відоме далеко за межи Херсонщини.У 2014 році Віра Опанасівни посприяла тому, що для мешканців створили кінно-спортивну школу, в якій діти з задоволенням доглядають за кіньми та навчаються верховій їзді. Вона зуміла довести кожному, що мрії  можуть втілюватися у життя, лише треба вірити. І прикладом цього є дендрологічний парк, який був нею омріяний вже будучи тяжко хворою. З ініціативи та активної підтримки Віри Опанасівни Найдьонової, в 2015 році було розпочато довгостроковий проект по створенню паркової зони в центрі села Тавричанка. Адже в парковій зоні понад 160 видів декоративних рослині. Впадає в очі велика кількість  форм струнких кипарисів, похилені верби, в’язи в химерній формі. Чимало й екзотики: верба Матсудана, що змінює колір листя в залежності від пори роки, катальпа з великими квітами-дзвіночками, реліктове з часів динозаврів, дерево Гінкго білоба, відоме цілющими властивостями, уродженець Каліфорнії – річний кедр. Так втілися в життя остання заповітна мрія видатної жінки України. Для односельчан, для дітей  онуків зеленіє справжній оазис. Відтепер цей чудовий парк є даниною поваги і пам’яті безлічі добрих справ, зроблених В.О. Найдьоновою. ДПДГ «Асканійське» є потужним полігоном для наукових випробувань і впровадження нових технологій ведення аграрного виробництва. Науковці мають можливість використовувати сучасне лабораторне і польове обладнання для проведення наукових досліджень.

На території села Солідарне розташована ферма, де вирощують південну м’ясну породу – зебувидний тип м’ясної худоби Санта-Гертруда. Саме село існує з 1925 року, до цього було німецьке поселення, назви якого нажаль не залишилося. Біля села залишилися залишки німецького цвинтаря.

У 2004 році у село Мар’янівка увійшло ТОВ «Агробізнес». Зараз на території вдало функціонують гастро – кафе «AgroFood», сучасний тренажерний клуб «Меліоратор» з професійним боксерським рингом, козина ферма – галерея з дегустацією козиних сирів та бринзи.    

Інформація про туристичні локації:

1. Дендрологічний парк ім. Віри Найдьонової

Де росте понад 160 видів декоративних рослин: велика кількість струнких кипарисів, похилені верби, в’язи в химерній формі, верба Матсудана, що змінює колір листя в залежності від пори роки, катальпа з великими квітами-дзвіночками, реліктове з часів динозаврів – дерево Гінкго білоба (відоме цілющими властивостями), уродженець Каліфорнії – річний кедр.

2. Сучасна конюшня з ручними конями

Лагідні коні з радістю спілкуються, як з дорослими, так і з дітьми. Їзда верхи дає добре фізичне навантаження всім групам м’язів, спонукаючи їх до поперемінного скорочення і розслаблення. Розвивається координація, рівновага, поліпшується фізична форма. Заняття спонукають до досягнення емоційної гармонії.

3. Мальовничий зариблений став

В парковій зоні навколо ставку розташовані альтанки та мангали для відпочинку, є зона для купання (пляж) та зона для рибалки.

4. Храм святого Василя

Збудовано в 2001 році в усіх канонах православної церкви, розпис виконували майстри з Західної України.

5. Розвинений сучасний спортивний комплекс

Комплекс, який включає в себе: волейбольний/баскетбольний та футбольні зі штучним покриттям поля, тенісний  корт, два професійний футбольних стадіона з трав’яним покриттям, два тренажерних зали.

6. Кафе «AgroFood»

Кафе оформлено в агростилі та розташоване в молодому сквері є місця для відпочинку на вулиці. Приємно дивує співвідношення ціни та меню закладу.

7. Козина ферма – галерея

В якій можна не тільки поспостерігати за процесом утримання кіз французької породи, створення козиного крафтового сиру, а й продегустувати більше десяти видів сирів.

Контакти | Тавричанська ОТГ

Голова: Гречка Юрій Анатолійович

Тел: +380 (66) 464-05-11

Сайт: https://tavrychanska-gromada.gov.ua/

Менеджер з туризму: Галанова Наталія Сергіївна

Тел: +380 (50) 153-22-52

Більше ключових місць
Greenways «Соляна дорога»
ukУкраїнська