Річний звіт діяльності АРР ТОТГ


11 Квітня 2018


5 квітня ГО «Агенція регіонального розвитку ТОТГ» втрете провела свій Відкритий звіт про основні напрацювання організації в 2017 році. Вперше за ці 8 років звітний захід проходив у новому конференц-центрі по вулиці М.Букіна 70-а (2 поверх). Ми, певно, чи не єдина громадська організація, яка системно та відкрито звітує про свою роботу на території Таврійського субрегіону. Здавалось би, і для громадських організацій, і для влади, як мінімум це повинно було б бути цікавим. На жаль, «на манеже все те же». І хоча ми вже кілька років поспіль пропонуємо нашій владі, громадським організаціям та бізнесу забути про суперечки заради економічного зростання в місті, але так і не можемо досягнути компромісу. В приватних бесідах усі погоджуються, що «поганий мир краще доброї сварки», але ніхто не наважується зробити перший крок.

Більше всього я не можу зрозуміти наш бізнес та владу: невже те, що стільки років підряд проводить та робить ГО «АРР ТОТГ»  на території нашого міста та регіону не доказує нашої експертності та ефективності. Невже усіх вдовольняє та ситуація, яка на сьогодні є в місті в  економічному форматі. Невже нікому не цікаво, чому крок за кроком ми здаємо позиції?

Як буде жити місто через 10-20-50 років? Хто буде в ньому жити? Хто буде жити в будинках, які побудували ми з вами? Хто буде ходити по нашому парку? Наші діти чи діти інших жителів, українці чи якоїсь другої національності? І тоді для кого все те, що ми сьогодні робимо?

Вперше, ми на звіт відвели 30 хвилин: що робили, що напрацювали, та хочемо зробити в цьому регіоні. Ключовим було питання брейнстормінгу: що ми хочемо та повинні зробити для розвитку нашого міста та регіону. Які перспективи затребуваності наших і ваших плодів – для кого будуємо майбутнє, коли наші діти не бажають жити в наших містах? Чи думають наші пенсіонери, вибираючи гречку та 100 грн. на виборах  про своїх внуків? Хто їх буде доглядати?

Відео звітної частини заходу ви зможете знайти на сторінці організації у фейсбуці – www.facebook.com/arrtotg/

Після звіту наша організація задала слухачам риторичні питання: що ми, як організація, робимо не так, що представники громадскості, бізнесу  та влади так слабо співпрацюють з нашою організацією? У відповідь критика та звинувачення чомусь полетіли на адресу влади. Хочу, до речі, подякувати місцевій владі в особі заступника міського голови Сироватко Володимира – він знав, куди він іде і що можливо буде шквал критики щодо ситуації у місті, але прийшов і відповідав на усі запитання. Дуже жалкую, що не прийшли О.Іщенко, С.Хоменко, Н.Марченко та інші депутати і підприємці, яких ми  запрошували, та через відсутність яких полеміка вийшла дещо однобокою. Дуже важливо найти спільні питання розвитку міста та сісти за роботу над їх вирішенням. Дякую секретарю міської ради Таврійська Андрію Хахалєву, депутатам Бериславської міської та районної рад Сергію та Євгенії Шаповаловим, які самі  також і підприємці, адже саме підприємці в першу чергу повинні бути зацікавленні в розвитку міст.

В обговоренні ключовими стали три питання:

  1. Стратегія розвитку міста. В якому напрямку буде наступних 10 років розвиватися місто Нова Каховка. Наші експерти з самого початку пропонували експертний підхід до створення та написання Стратегії розвитку нашого міста. Та нас не зрозуміли. Переступаючи через самих себе ми все ж таки написали структуровану основу програми основного напрямку розвитку міста, який ще є актуальним на сьогодні – туризм. Чи буде ця програма врахована – покаже час. Ми вважаємо, що тільки розвиток туризму може врятувати наше місто та готові системно співпрацювати з владою над цим питанням – без залучення влади ми цей напрямок розвинути ефективно не зможемо.
  2. Молодь Таврійського регіону. Хто буде працювати в цьому місті через 10-15 років? Ми тратимо по 200000-250 000 грн. бюджетних коштів на кожного молодого новокаховчанина до його випуску із школи, та майже нічого не плануємо закласти на опції, щоби ці випускники залишилися та працювали в рідному місті. Якщо про це не думати, то нікому буде через 10-15 років працювати в компаніях тих же Хоменко, Афанасьєва, Перетятько, Лук’яненко, Тобінського і інших. Про більш інтелектуальні сфери, топові спеціалізації, навіть нічого говорити – сьогодні знайти якісного експерта чи спеціаліста – величезна проблема. Чим ми зможемо повернути свою молодь в рідне місто? В яке місто вона буде готова повернутись? Ми розпочали проект «Кордон Європи» та запрошуємо усіх бажаючих долучитися до нього: групу у фейсбуці ви зможете знайти за #kordonEU або за посиланням –facebook.com/kordonEU/
  3. Розвиток підприємництва. Ми презентували новий проект з молодіжного підприємництва – Штаб молодих підприємців, який стартує 14 квітня за ініціативи молодого підприємця Данила Найдьонова з м. Таврійськ, якому 16 років. Люди хочуть розвиватися, готові багато чого зробити для громади та міста, але їм потрібна підтримка та знання.

Дуже хотілося би запропонувати громадськості, бізнесу  та владі нашого міста забути усі політичні баталії та об’єднатися навколо економічних проблем – наше місто програє у лідерстві Херсону. Той вже об’єднався та робить потрібні справи, спільні проекти, активно пропонуючи своє бачення регіонального розвитку. Там уже сьогодні працюють системно команди в туризмі, регіональному розвитку, та інших проектах. Дуже важливо, щоб і ми усі зрозуміли – нам потрібно навчитись, потрібні діючі Стратегія і проекти розвитку. Тільки спільними зусиллями, об’єднавши усі наявні ресурси ми зможемо знайти своє місце у цьому регіональному розмаїтті. Усіх бажаючих, креативних, маючих бажання реалізувати свої проекти запрошуємо до співпраці, особливо бізнес та владу.

З повагою, Павло Олексійович Ярмій,

Голова правління ГО АРР ТОТГ



ukУкраїнська