О нас

Агенція регірнального розвитку Таврійського об`єднання територіальних громад

Таврійське об’єднання територіальних громад – це неформальне об’єднання, котре було створено у 2008 році задля спільного економічного розвитку територій міст Нова Каховка, Каховка, Таврійськ, Берислав та Каховського і Бериславського районів.
Громадська організація «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» (АРР ТОТГ) була створена у 2012 році командою активних громадян Херсонщини для виконання оперативних завдань і досягнення цілей Стратегічного плану підвищення конкурентоспроможності ТОТГ. Цей план був розроблений відповідно до Стратегії економічного та соціального розвитку Херсонської області. Стратегія конкурентоспроможності Таврійського субрегіону Херсонської області була підготовлена Комітетом стратегічного розвитку ТОТГ, ініціатори якого складають на сьогоднішній день основу команди АРР ТОТГ. У процесі розробки Стратегічного плану фахівці проекту USAID «Економічний розвиток міст» здійснювали методичне забезпечення, експертний аналіз даних і результатів досліджень. На той час створена Стратегія конкурентоспроможності була пілотним проектом на Україні, після її затвердження та впровадження розпочалась підготовка аналогічних стратегій для Центрально-Луганського субрегіону, Північно-Західного субрегіону, Центрально-Волинського субрегіону, Одеської агломерації та інших територіальних об’єднань України.

logo-totgВраховуючі, що основними напрямками розвитку Таврійського субрегіону були визначені розвиток малого та середнього бізнесу, залучення інвестицій та розвиток туризму засновниками організації було вирішено визначити вищевказані напрямки основними векторами концентрації зусиль заради досягнення сталого розвитку територій.

За період 2012-2016 роки АРР ТОТГ було ініційовано та реалізовано ряд щорічних проектів направлених на досягнення цілей Стратегічного плану: Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти»,Таврійський туристичний Конгрес, Таврійський Туристичний Форум, історичний фестиваль «Вода життя», фестиваль виноградарства, виноробства та сучасного мистецтва «Винотавр», фестиваль «Берегиня Таврії», виставка-ярмарок товаровиробників України «Таврійський ярмарок» та багато інших заходів направлених на промоцію нашої території. Для консолідації сил підприємців та влади і створення єдиної системи залучення інвестицій в туризм області був створений Таврійський Туристичний Кластер.

На сьогоднішній день наша організація має успішний досвід співпраці з проектами LED USAID, LINK USAID, LEV USAID, GIZ, GTZ, продовжує активно співпрацювати з СІРЕ (Міжнародний центр підтримки підприємництва) та Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. З жовтня 2015 року ми стали партнерами Британської Ради в Україні, яка провела для наших фахівців навчання та сертифікацію за програмою «Активні громадяни». Наразі фасилітатори ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» вже провели навчання для більше ніж 200 осіб Херсонської та Миколаївської областей, серед яких службовці та депутати міських й районних рад, представники громадських організацій та ініціативних груп, активні громадяни, школярі та студенти. Пріоритетні напрямки навчання – сприяння соціальним змінам та забезпечення сталого розвитку завдяки навичкам вести безконфліктний діалог, вміння розробляти та реалізовувати проекти соціальної дії у своїх громадах – освітні, екологічні, благодійні, інфраструктурні, спортивні, інклюзивні, культурні.

У  2016 році ГО «АРР ТОТГ» була виконавцем Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва на рівні територіальних громад для зменшення регуляторних бар’єрів та покращення бізнес середовища в Херсонській області – проект реалізований в рамках програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні».

У 2017 році були реалізовані два довгострокових проекти: «Розвиток МСП Таврійського регіону через підтримку молодіжного підприємництва та покращення інформаційного середовища» (https://www.facebook.com/molodiPP/), де в рамках проекту було проведено перший Молодіжний форум – за підтримки Програми USAID, «Лідерство в економічному врядуванні», та проект де основною метою було створення кооперативу овочівників та покращення їх зовнішнторгівельної спроможності «Адвокація заходів зі сприяння торгівлі підприємців плодоовочевої групи Херсонщини» (https://www.facebook.com/ClubExporter/) за фінансування Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Також у 2017-2018 роках реалізовано творчий проект “Чорнянка-Futurum” (https://www.facebook.com/ChernjankaFut/), а рамках якого молоді митці з Полтавщини, Тернопільщини, Волині, Київа та Херсонщини створили більше 60 картин на серії пленерів на теренах історичних місць Каховського та Бериславського райнів. Метою проекту є популяризація історичної та культурної спадщини Давида Бурлюка та інших творців українського футуризму у селищі Чорнянка Каховського району.

Від березня 2018 АРР ТОТГ втілює проект “Кордон Європи”, метою якого є посилення підтримки громадськості на здійснення проєвропейських змін в Україні шляхом просвіти та активації громадянської позиції молоді.

Слідкуйте за нами на сторінці АРР ТОТГ у фейсбуці – https://www.facebook.com/arrtotg/

 

Партнери