Про нас

Агенція регірнального розвитку Таврійського об`єднання територіальних громадГромадська організація «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» (АРР ТОТГ) – це команда фахівців з регіонального розвитку, стратегічного і економічного планування та проектного дизайну і менеджменту.

МІСІЯ:

Cталий економічний розвиток територій через розвиток мікро, малого і середнього підприємництва, сектору туризму та людського потенціалу.


ПРИОРІТЕТИ ДІЯЛЬНОСТІ І ПОСЛУГИ:

– підвищення інвестиційного рейтингу регіону та забезпечення створення інвестиційного клімату, впровадження прогресивних технологій у виробництві та керуванні,
– активна участь в стратегічному плануванні економіки міст, співпраця з об’єднаними територіальними громадами для розробки стратегічних документів та проектів місцевого розвитку;
– експертна допомога в розвитку малому та середньому бізнесу, захист інтересів МСП;
– розробка та реалізація програм і проектів сприяння розвитку демократії в суспільстві і громадянського активізму.

ВИТОКИ:
Таврійське об’єднання територіальних громад – це неформальне об’єднання, котре було створено у 2008 році задля спільного економічного розвитку територій міст Нова Каховка, Каховка, Таврійськ, Берислав та Каховського і Бериславського районів.
Після прийняття Стратегії економічного розвитку м. Нової Каховки рішенням міської ради було створено комунальне підприємство Агенція регіонального розвитку (КП АРР), котрою Ярмій Павло керував протягом 2007-2011 рр., і Чірков Олексій займав позицію заступника.
У 2008-2009 рр. за ініціативи та підтримки КП АРР була створена Стратегія підвищення конкурентоспроможності ТОТГ – на той час це була вперше створена модель розвитку об’єднаної територіальної громади в Україні. Стратегія була створена  з допомогою фахівці проекту USAID LINK, котрий впроваджував  Chemonics International Inc.
За 2008-2011 рр. КП АРР стало органом по управлінню рекламою міста, проведено 8 виставок с/х і промислових товарів у місті, започаткований і проведено 3 міжнародних інвестиційних форуми “Таврійські горизонти”, розпочата робота із залучення інвестицій в місто.
У 2012 році Павло Ярмій і Олексій Чірков відійшли від керування КП АРР м. Нова Каховка і разом з Олексієм Чічібаєю, на той час керівником Союзу підприємців Бериславського р-ну, втрьох стали засновниками нової організації, хоча з тією ж метою, для котрої засновували КП АРР.
Так 15.03.2012 року  було створено громадську організацію Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад (АРР ТОТГ).  Відкрити Статут організації 

ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ:

За період 2012-2021 роки АРР ТОТГ було ініційовано та реалізовано ряд щорічних проектів направлених на досягнення цілей Стратегічного плану:

– Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти»
– Таврійський туристичний Конгрес
– Таврійський Туристичний Форум
– Історичний фестиваль «Вода життя»
– Фестиваль виноградарства, виноробства та сучасного мистецтва «Винотавр»
– Фестиваль «Берегиня Таврії»
– Виставка-ярмарок товаровиробників України «Таврійський ярмарок»
– Фестиваль перших підприємців України «Чумак-фест»
– Соціальне підприємство «Це Крафт»

та багато інших проектів і заходів направлених на сталий економічний розвиток.

КЛЮЧОВІ ПРОЕКТИ:

2016

«Дорожня карта розвитку малого та середнього підприємництва (МСП) міст Нова Каховка, Каховка, Каховського і Бериславського р-нів» – проект для зменшення регуляторних бар’єрів та покращення бізнес середовища. ГО «АРР ТОТГ» є розробником Дорожньої карти розвитку МСП вказаних громад, в рамках проекту були розроблені пропозиції до Програм розвитку МСП для цих же громад. Частково програмні заходи були прийняті на сесіях міських і районних рад у 2016 році, інші – поступово виконуються АРР ТОТГ і запропоновані до обласної Програми розвитку  МСП на 2019-2021 рр. Виконано за підтримки Програми USAID, «Лідерство в економічному врядуванні».

2017

Проект «Розвиток МСП Таврійського регіону через підтримку молодіжного підприємництва та покращення інформаційного середовища» (https://www.facebook.com/molodiPP/). В рамках проекту було проведено перший Молодіжний форум. Проект реалізовано за підтримки Програми USAID, «Лідерство в економічному врядуванні».

Проект «Адвокація заходів зі сприяння торгівлі підприємців плодоовочевої групи Херсонщини» (https://www.facebook.com/ClubExporter/), основне досягнення – створення кооперативу овочівників та покращення їх зовнішнторгівельної спроможності. Реалізовано за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Творчий проект «Чорнянка-Futurum» (https://www.facebook.com/ChernjankaFut/), а рамках якого молоді митці з Полтавщини, Тернопільщини, Волині, Київа та Херсонщини створили більше 60 картин на серії пленерів на теренах історичних місць Каховського та Бериславського райнів. Метою проекту є популяризація історичної та культурної спадщини Давида Бурлюка та інших творців українського футуризму у селищі Чорнянка Каховського району. Проект підтримали – Британська Рада в Україні, Каховська і Бериславська райдержадміністрації, приватні підприємства.

2018

«Кордон Європи» (www.facebook.com/kordonEU/) – проект, метою якого є посилення підтримки громадськості на здійснення проєвропейських змін в Україні шляхом просвіти та активації громадянської позиції молоді. В рамках проекту було реалізовано освітні заходи для молодівіком до 25 років, обмінні поїздки у Київський і Луцький молодіжні центри, творчі та екологічні міні-проекти та проект з соціального підприємництва. Фінансування – Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки Європейського Союзу.

Профіль і Стратегія розвитку Таврійської ОТГ – експертами АРР ТОТГ створені стратегічні документи, за котрими сьогодні громада впевнено крокує визначеними приорітетами і це допомогло їм вийти на новий рівень співпраці з міжнародними організаціями і місцевим бізнесом.

Креативний простір «Clever Club» (https://www.facebook.com/groups/Clever.Club.NK/). Створено відкриту площадку для розвитку нових креативних проектів молоді, підтримки соціального підприємництва на Херсонщині, та надання приміщень для проектів, котрі розвивають регіон. Більше про Clever Club дивіть за лінком.

2019

Туристичний кластер “Greenways Соляна дорога”. Для консолідації сил підприємців та влади і створення єдиної системи залучення інвестицій в область був створений туристичний кластер “Greenways Соляна дорога”, де було об’єднано 12 ОТГ та 6 установ державного та місцевого самоврядування Херсонської області для побудови єдиного туристичного коридору Херсонщини за моделлю “зелених шляхів” та розвитку малого і середнього підприємництва у сільських і селищних територіях. Першими трьома громадами, котрі об’єдналися і створили спільний бюджет проекту під керуванням АРР ТОТГ (як управляючої компанії) були Присиваська, Тавричанська і Асканія-Нова ОТГ. Ці громади підписали перший на Херсонщині договір про міжмуніципальне співробитництво, котрий був завірений Міністерством регіонального будівництва.

Розроблені документи в 2019 році, котрим передували низка попередніх заходів з проведення глибинних досліджень, тренінгів для працівниців ОМС і МСП з комплексного регіонального розвитку, активізації громади, залучення інвестицій, круглі столи і стратегічні сесії із залученням жителів громад:

  • План місцевого економічного розвитку міста Нова Каховка
  • План місцевого економічного розвитку Зеленопідської ОТГ
  • Cowland – Проект розвитку села Долинське Хрестівської ОТГ
  • Стратегія економічного розвитку Зеленопідської ОТГ (2019-2020).

2020

“Прозорий кордон – чесний експорт” – це короткостроковий проект спрямований на виявлення і запровадження дій для вирішення проблем Херсонської області з контрабанди товарів комерційного призначення. Реалізувався у березні-травні 2020 року в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» який виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу (https://ec.europa.eu/info/aid-development-cooperation-fundamental-rights_en).

ЦЕ КРАФТ – це соціальне підприємництво Агенції регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад. ЦЕ КРАФТ – це онлайн-магазин локальних крафтових продуктів і виробів ремісників за напрямками продукти і напої, аутентичні сувеніри, предмети інтер’єру, краса і здоров’я. Сторінка фейсбук – ItsCraftUA. Сайт – www.itscraft.com.ua

Соціальна складова підприємства ЦЕ КРАФТ: ми надаємо консультації з брендингу і промоційну підтримку підприємствам і майстрам, котрі розвиваються, здебільшого підтримуємо виробників з малих громад (сільські і селищні ОТГ), 50% від прибутку формують Фонд Це Крафт. Кошти Фонду ЦЕ КРАФТ надаються як поворотні (револьверний фонд) для розвитку крафтових виробництв і ремісничих майстерень і як грантові на виготовлення прототипів творчих виробів. Інші 50% реінвестуються у розвиток підприємства Це Крафт.

2021

Операційна діяльність за трьома напрямками:

  • Експертна підтримка і спільна робота у підготовці стратегічних і проектної документації в інтересах Новокаховської ТГ, громад Каховського району.
  • Підтримка соціального підприємства “Це Крафт” через його промоцію на заходах національного рівня.
  • Діяльність у сфері розвитку туризму через організацію заходів, розробку документів і представлення інтересів МСП і ОМС на заходах національного рівня.

2022 

«Прозорий кордон 2.0.». Мета: Сформулювати чіткі рекомендації з покращення ситуації з реформуванням митниці через проведення моніторингу дій стейкхолдерів Херсонської області та підвищити експертну спроможність організації у сфері реформування митниці. Проект незавершено через повномасштабне вторгнення.

«Мобільний центр підтримки бізнесу Каховського району» Мета: Налагодження діалогу Громада-Бізнес-Влада і створення умов для швидкого і сталого розвитку підприємництва у громадах через створення Мобільного центру підтримки підприємництва та Дорожньої карти економічного розвитку Каховського району Херсонської обл. Проект незавершено через повномасштабне вторгнення.

«Точки економічного зростання громад під час воєнного періоду». Підтримка переселенців з окупованих територій України, учасників АТО, ООС, воєнних дій та членів їх сімей для інтеграції в громадах Уманського району Черкаської обл і їх вбудування у існуючі і нові економічні зв’язки. Результати: проведені стратегічні сесії та тренінги з бізнес-планування і реалізації соціальних проєктів у 4 громадах.

Після досліджень зроблених в рамках даного проєкту почалась розробка розвиткового проєкту аграрно-туристичного кластеру “Шляхами трипільської праматері”, котрий згодом об’єднає 20 громад. Метою кластеру є створення сильних економічних партнерських зв’язків, відновлення культурної спадщини та побудова на основі невикористаних ресурсів території нових підприємств. Територія кластеру зазначається через підписання Меморандуму про співпрацю. На жовтень 2023 підписантами Меморандуму є 19 територіальних громад Черкаської, Вінницької та Кіровоградської областей та 4 інституції розвитку територій, збереження природної та культурної спадщини. Підписані окремі Меморандуми з 2-мі учбовими закладами.

Мистецький благодійний проєкту «Херсонщина – це Україна» метою якого є створення мистецького продукту і їх продаж для збору коштів на підтримку ЗСУ і подальшу відбудову культурних пам’яток Херсонської області. Реалізовується разом з БФ «Це Крафт».

У партнерському проєкті з ХОБФ «Об’єднання» за підтримки UCBI з метою кращої економічної інтеграції ВПО та розвитку приймаючих громад провели 17 бізнес-сніданків та бізнес вечерю з представниками ОМС  та бізнесу 7 громад Уманського регіону для розбудови довіри між владою та бізнесом та для побудови партнерства та інноваційних проектів в регіоні. До зустрічей були залученні  спікери – практики  по розвитку підприємництва в Україні.

Залучення коштів від благодійників і донорів для окупованої і деокупованої Херсонщини. Волонтерська допомога спільно з ХОБФ «Об’єднання» для дітей-сиріт, дітей з інвалідністю, пенсіонерів Херсонщини. У 2023 році продовжується для дітей-сиріт та дітей – інвалідністю.

2023

«Воєнна криза – як можливість розвитку економіки громад на підконтрольних Україні територіях»Ціль проєкту: Підтримка переселенців, в тому числі ОГС, з окупованих територій України, учасників АТО, ООС, воєнних дій та членів їх сімей для інтеграції в існуючі і нові економічні зв’язки в Черкаській, Тальнівській, Христинівській міських територіальних громадах Черкаської області, Ямпільській міській і Студенянській сільській громадах Вінницької області. Результати: проведені стратегічні сесії та тренінги з бізнес-планування у 5 громадах, онлайн-тренінг з соціального підприємництва для ОГС, юридичні та психологічні тренінги, форум, ярмарок; надано 126 консультацій, в рамках консультаційної підтримки розроблено проєктів за консультаційний період січень-травень – 27, подано проєктів – 13, підтримано проєктів – 8; підписано Меморандум про співпрацю з 18 ОТГ, 2 АРР, 2 національними парками і спільний розвиток економіки і туризму в рамках кластеру «Шляхами Трипільської праматері». Реалізовано за підтримки Фонду Східна Європа.

«Збільшення продажів товарів і послуг ремісників для підтримки виживання громадян громади». Діяльність: тренінги з регіонального розвитку і підтримки крафтового виробництва, посилення продажів товарів мікропідприємців через торгову платформу “Це Крафт”, створення 3 логістичних хабів через партнерські ОГС. Проєкт на стадії виконання. Результати: Створено 2 хаби-склади у Івано-Франківській та Закарпатській області. Надається підтримка у стимулюванні збуду їх товарів та покращенню товарів від 100 додатковим мікро-виробникам. Реалізовано за підтримки Посольсьва США в Україні.

«Центри швидкого економічного зростання в громадах». Мета: інтеграція ВПО в економічні ланцюжки в приймаючих громадах, комплексний сталий економічний розвиток громад черес створення візій та планів економічного відновлення, навчання майбутніх партнерів і лідерів змін, спеціалістів, які будуть впроваджувати системні зміни в громаді на практичному рівні через 3-місячну практичну Школу змінотворців (публікації в ФБ – #школа_змінотворців). Школа матиме каскадний ефект і є основою сталості проєкту, так як всі заходи будуть максимально практичними і прив’язаними до території звідки є учасники. Результати:  проведено стратегічні сесії та тренінги з бізнес-планування у 5 громадах Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, 15 осіб з Вінницької області пройшли навчання з регіонального розвитку та проектної діяльності, створено 10 розвиткових проектів, 2 подано на фінансування, 2 отримали фінансування. Реалізовано за підтримки International Trade Centre.

«Школа активістів регіонального розвитку». Мета: посилення економічно-соціальної спроможності громад під час війни і після перемоги через впровадження Школи активістів (публікації в ФБ – #школа_активістів) регіонального розвитку для ВПО та місцевих волонтерських й громадських ініціатив та каскадного впровадження міні-проєктів у 9 громадах Черкаської області до грудня 2023 року. Результати: 15 осіб з Черкаської області пройшли навчання з регіонального розвитку та проектної діяльності, створено від 13 розвиткових проектів, 8 подано на фінансування, 5 отримали фінансування. Реалізовано за підтримки МФ “Відродження”.

«Експертна підтримка ВПО». Мета: підтримка ВПО центральних регіонів України для адаптації у приймаючих громадах та досягненню економічної самозарадності через надання спеціалізованих консультативних послуг та неформальну освіту. Результати: надано 432 години освітніх та консультаційних послуг з можливостей відкриття власної справи, отримання грантової підтримки, створення соціального підприємництва або соціальних проєктів для вирішення сталих проблем, психологічну підтримку та юридичні консультації.

ПАРТНЕРИ:

На сьогоднішній день наша організація має успішний досвід співпраці з проектами LED USAID, LINK USAID, LEV USAID, GIZ, GTZ, СІРЕ, продовжує активно співпрацювати з Фондом Східна Європа та Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Від жовтня 2015 року ми стали партнерами Британської Ради в Україні в рамках Програми «Активні громадяни». Наразі фасилітатори АРР ТОТГ вже провели навчання для більше ніж 350 осіб Херсонської, Миколаївської та Донецької областей, серед яких службовці та депутати міських й районних рад, представники громадських організацій та ініціативних груп, активні громадяни, школярі та студенти. Пріоритетні напрямки навчання – сприяння соціальним змінам та забезпечення сталого розвитку завдяки навичкам вести безконфліктний діалог, вміння розробляти та реалізовувати проекти соціальної дії у своїх громадах, залучення інвестицій.

Слідкуйте за нами на сторінці АРР ТОТГ у фейсбуці – https://www.facebook.com/arrtotg/

ukУкраїнська