Аналітика за проектом “Прозорий кордон – чесний експорт”


19 Червня 2020


криміналізація контрабанди АРРТОТГ

криміналізація контрабанди АРРТОТГ
В рамках проекту “Прозорий кордон – чесний експорт” АРРТОТГ проведено два онлайн-заходи з вивчення громадської і експертної думки на тему криміналізація контрабанди.
Період дослідження: 04-06 / 2020.
Територія дослідження: Херсонська область.

 

За аналізом заходів видано дві ліфлети з висновками за онлайн-заходами на теми:

1. КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КОНТРАБАНДУ – ліфлет Кримінальна відповідальність за контрабанду

Це зведене дослідження думки представників служб ГУ ДПС в Херсонській області, АР Крим та місті Севастополі, представників митниці, органів місцевого самоврядування з прикордонних ОТГ і сільрад, бізнесу.

 • Дослідження експертної думки відбулося протягом квітня-червня 2020 року у форматі онлайн-анкетування.
  Час опитування припав на початок пандемії COVID 19 в Україні та жорстких карантинних заходів, що вплинуло на готовність респондентів брати участь в опитуванні.
 • Частина людей відмовлялися давати своє бачення на проблему контрабанди товарів комерційного призначення аргументуючи це недовірою до структур, котрі впливають на контрабанду, та можливими потенційними ускладненнями у здійсненні ними економічної діяльності.
 • Усього отримано 30 відповідей. Ми вдячні тим людям, які у ці складні часи знайшли час, прийняли вольове рішення і висловили власну думку із актуальної теми.

 

2. ВПЛИВ КРИМІНАЛІЗАЦІЇ КОНТРАБАНДИ НА БІЗНЕС і МСП – ліфлет Вплив криміналізації контрабанди на бізнес і МСП

Це аналіз бачення бізнесу і експертів-представників служб ГУ ДПС в Херсонській області, АР Крим та місті Севастополі, представників митниці, органів місцевого самоврядування з прикордонних ОТГ і сільрад, бізнесу, експертів організацій з підтримки експорту.

 • У період квітня-червня 2020 року команда АРР ТОТГ на Херсонщині та інші громадські організації на території України проводили вивчення експертної думки представників організацій дотичних до проблем контрабанди. Особлива увага приділялася думці підприємців і бізнесу.
 • Дві онлайн-конфренції з цільовими групами і низка особистих зустрічей з підприємцями надали нам бачення проблем зовнішньоекономічної діяльності і контрабанди комерційних товарів.
 • Багато людей відмовилися надати власне бачення на проблему контрабанди і пояснювали це недовірою до різних впливових структур.
 • Ми вдячні тим людям, які прийняли вольове рішення і висловили
  власну думку із актуальної теми.

 

Регіональний проект “Прозорий кордон – чесний експорт” виконано ГО «АРР ТОТГ» за підтримки проєкту «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» (http://tfdialogue.ier.com.ua/), який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу (https://ec.europa.eu/info/index_en).

Зміст цих публікацій є виключною відповідальністю ГО «АРР ТОТГ» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

Більше новин на нашій ФБ-сторінці.

#АРРТОТГukУкраїнська