О нас

Агенція регірнального розвитку Таврійського об`єднання територіальних громадГромадська організація «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» (АРР ТОТГ) – це команда фахівців з регіонального розвитку, стратегічного і економічного планування та проектного дизайну і менеджменту.

МІСІЯ:
Наша місія є сталий економічний розвиток центральної Херсонщини, для чого ми впроваджуємо власні проекти та допомагаємо громадам і власникам бізнесу у реаліації їх цілей.

ПРИОРІТЕТИ ДІЯЛЬНОСТІ І ПОСЛУГИ:
– підвищення інвестиційного рейтингу регіону та забезпечення створення інвестиційного клімату, впровадження прогресивних технологій у виробництві та керуванні,
– активна участь в стратегічному плануванні економіки міст, співпраця з об’єднаними територіальними громадами для розробки стратегічних документів та проектів місцевого розвитку;
– допомога в розвитку малому та середньому бізнесу, захист інтересів МСП;
– розробка та реалізація програм сприяння розвитку місцевого та регіонального самоврядування в регіоні для розвитку демократії в суспільстві, розвиток громадянського активізму.


ВИТОКИ:
Таврійське об’єднання територіальних громад – це неформальне об’єднання, котре було створено у 2008 році задля спільного економічного розвитку територій міст Нова Каховка, Каховка, Таврійськ, Берислав та Каховського і Бериславського районів. На сьогодні наша організація співпрацює з більш ніж 9-ма ОТГ Херсонщини.

Громадська організація «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» була створена у 2012 році для виконання оперативних завдань Стратегічного плану підвищення конкурентоспроможності ТОТГ. Цей План був розроблений відповідно до Стратегії економічного та соціального розвитку Херсонської області. Стратегія конкурентоспроможності Таврійського субрегіону Херсонської області була підготовлена Комітетом стратегічного розвитку ТОТГ з допомогою фахівці проекту USAID «Економічний розвиток міст», які здійснювали методичне забезпечення, експертний аналіз даних і результатів досліджень. На той час створена Стратегія конкурентоспроможності була пілотним проектом на Україні, після її затвердження та впровадження розпочалась підготовка аналогічних стратегій для Центрально-Луганського субрегіону, Північно-Західного субрегіону, Центрально-Волинського субрегіону, Одеської агломерації та інших територіальних об’єднань України. Від 2008 року основними векторами розвитку ТОТГ є  розвиток малого та середнього бізнесу, залучення інвестицій та розвиток туризму.

ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ:

За період 2012-2018 роки АРР ТОТГ було ініційовано та реалізовано ряд щорічних проектів направлених на досягнення цілей Стратегічного плану:

– Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти»
– Таврійський туристичний Конгрес
– Таврійський Туристичний Форум
– історичний фестиваль «Вода життя»
– фестиваль виноградарства, виноробства та сучасного мистецтва «Винотавр»
– фестиваль «Берегиня Таврії»
– виставка-ярмарок товаровиробників України «Таврійський ярмарок»

та багато інших заходів направлених на промоцію нашої території. Для консолідації сил підприємців та влади і створення єдиної системи залучення інвестицій в туризм області був створений Таврійський Туристичний Кластер.

КЛЮЧОВІ ПРОЕКТИ:

2016

«Дорожня карта розвитку малого та середнього підприємництва (МСП) міст Нова Каховка, Каховка, Каховського і Бериславського р-нів» – проект для зменшення регуляторних бар’єрів та покращення бізнес середовища. ГО «АРР ТОТГ» є розробником Дорожньої карти розвитку МСП вказаних громад, в рамках проекту були розроблені пропозиції до Програм розвитку МСП для цих же громад. Частково програмні заходи були прийняті на сесіях міських і районних рад у 2016 році, інші – поступово виконуються АРР ТОТГ і запропоновані до обласної Програми розвитку  МСП на 2019-2021 рр. Виконано за підтримки Програми USAID, «Лідерство в економічному врядуванні».

2017

Проект «Розвиток МСП Таврійського регіону через підтримку молодіжного підприємництва та покращення інформаційного середовища» (https://www.facebook.com/molodiPP/), де в рамках проекту було проведено перший Молодіжний форум, за підтримки Програми USAID, «Лідерство в економічному врядуванні».

Проект «Адвокація заходів зі сприяння торгівлі підприємців плодоовочевої групи Херсонщини» (https://www.facebook.com/ClubExporter/), основне досягнення – створення кооперативу овочівників та покращення їх зовнішнторгівельної спроможності, за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Творчий проект «Чорнянка-Futurum» (https://www.facebook.com/ChernjankaFut/), а рамках якого молоді митці з Полтавщини, Тернопільщини, Волині, Київа та Херсонщини створили більше 60 картин на серії пленерів на теренах історичних місць Каховського та Бериславського райнів. Метою проекту є популяризація історичної та культурної спадщини Давида Бурлюка та інших творців українського футуризму у селищі Чорнянка Каховського району. За підтримки – Британська Рада в Україні, Каховська і Бериславська райдержадміністрації, приватні підприємства.

2018

«Кордон Європи» (www.facebook.com/kordonEU/) – проект, метою якого є посилення підтримки громадськості на здійснення проєвропейських змін в Україні шляхом просвіти та активації громадянської позиції молоді. В рамках проекту було реалізовано освітні заходи для молоді, обмінні поїздки, творчі та екологічні міні-проекти та проект з соцільного ідприємництва. Фінансування – Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки Європейського Союзу.

Профіль і Стратегія розвитку Таврійської ОТГ – експертами АРР ТОТГ створені стратегічні документи, за котрими сьогодні громада впевнено крокує визначеними приорітетами і це допомогло їм вийти на новий рівень співпраці з донорами.

Креативний простір «Clever Club» (https://www.facebook.com/groups/Clever.Club.NK/), – створено відкриту площадку для розвитку нових креативних проектів молоді, підтримки соціального підприємництва на Херсонщині, та надання площаді для проектів, котрі розвивають регіон.

ПАРТНЕРИ:

На сьогоднішній день наша організація має успішний досвід співпраці з проектами LED USAID, LINK USAID, LEV USAID, GIZ, GTZ, СІРЕ, продовжує активно співпрацювати з Фондом Східна Європа та Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Від жовтня 2015 року ми стали партнерами Британської Ради в Україні в рамках Програми «Активні громадяни». Наразі фасилітатори АРР ТОТГ вже провели навчання для більше ніж 250 осіб Херсонської та Миколаївської областей, серед яких службовці та депутати міських й районних рад, представники громадських організацій та ініціативних груп, активні громадяни, школярі та студенти. Пріоритетні напрямки навчання – сприяння соціальним змінам та забезпечення сталого розвитку завдяки навичкам вести безконфліктний діалог, вміння розробляти та реалізовувати проекти соціальної дії у своїх громадах.

Слідкуйте за нами на сторінці АРР ТОТГ у фейсбуці – https://www.facebook.com/arrtotg/

 

Партнери

ukУкраїнська
en_USEnglish ukУкраїнська