Херсонщина – це Україна


19 Вересня 2022


Херсонщина - це Україна

Мета програми “Херсонщина – це Україна” – надати підтримку окупованим регіонам України. Через мистецькі заходи та продаж творів митців та товарів з принтами ми збираємо кошти на відбудову культурних пам’яток та на підтримку ЗСУ у звільненні Південної України від російської навали.

«Херсонщина – це Україна» є персональним вкладом кожного з нас в деокупацію нашої Батьківщини – це мистецька програма за участі художників і ілюстраторів України, а також всіх, хто хоче стати причасним.  Цим проєктом ми скажемо тим, хто в окупації «Тримайтесь, ми разом з вами думаємо про вас, робимо усе можливе, щоб допомогти вам!»

Сьогодні увага України й всього цивілізованого світу прикута до Херсонщини – це трагедія окупованої території, і ми всі очікуємо, що після піврічної окупації наші війська відвоюють цю територію, де їх дуже чекають. Усі хто виїхав з окупованої території, а також ті, хто не зміг цього зробити, мріють тільки про одне – знову жити в українській Херсонщині.

Сьогодні це питання майбутнього нашої території – кожен день, який рашисти залишаються на нашій землі – це місяці майбутньої психологічної реабілітації наших ВПО і тих, хто залишився на окупованій землі. Це десятки та сотні культурних цінностей, які зруйнують окупанти та сотні домівок, в які не зможуть в’їхати їх власники.

ВСІ КОШТИ З ПРОДАЖУ КАРТИН, NFT-ЗОБРАЖЕНЬ І ТОВАРІВ З ПРИНТАМИ ЙДУТЬ НА ЗСУ ЗАРАЗ І ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ – НА ВІДБУДОВУ ЗРУЙНОВАНИХ КУЛЬТУРНИХ ПАМ’ЯТОК ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ. ПРОЄКТ БЕЗСТРОКОВИЙ.

Проєкт не матиме закінчення допоки художники, ілюстратори та інші творці захочуть надавати зображення, а люди всього світу в бажанні підтримати Україну будуть купувати ваші твори в фізичному, NFT форматі, або у вигляді продукту з принтом.

КОНТАКТИ

Підписуйтеся на сторінку проєкту в Інстаграм – “Херсонщина – це Україна”

Сторінка в Фейсбук – Херсонщина – це Україна

Група в Фейсбук – Херсонщина – це Україна

Електронна адреса для питань і надсилання робіт – [email protected]

Телефон для питань і пропозицій (можна надсилати на месенджери) – 095-946-01-58

СКЛАДОВІ ПРОЄКТУ

А. Артрезиденція в Умані (етап завершено)

1.    Артрезиденція в Умані для 20 художників України з 24 серпня по 4 вересня, котрі створять картини для пересувної виставки на тему «Херсонщина – це Україна». Картини виставлятимуться в Умані, Миколаєві, Одесі, Львові і Києві, якщо вдасться – то і в містах Польщі. Результатом стануть 40-60 шедеврів, котрі матимуть комерційну привабливість, і будуть продаватися через онлайн-аукціон.

Б. Співпраця з творцями всього світу онлайн

2.    Художники, котрі не зможуть взяти участь у резиденції (за кордоном, в окупації, з інших причин) – можуть вислати нам картини для участі в виставках і аукціоні або цифрові копії картин для друку на предметах (модель роботи з ілюстраторами).

3.    Художники, скульптори, митці можуть прислати високоякісне зображення своїх творів, котрі будуть перетворені у NFT і також будуть продаватися: 1 зображення матимуть право купити 10 осіб. Цінність роботи з NFT – купити можуть по всьому світі.

В. Співпраця з ілюстраторами

4.    Ілюстратори також зможуть взяти участь! Ми будемо раді отримати зображення для принтів: будемо створювати за власний кошт мерч, листівки, магніти й продавати ваші твори в предметах.  Таким чином ми знову ж таки збиратимемо кошти на мету програми. Роялті для ілюстраторів – 50% від прибутку, або інший відсоток на користь Проекту за бажанням автора.

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЄКТУ І NFT

 1.  Від 60 картин і пересувна виставка у 5 або більше містах України з подальшим онлайн-аукціоном.
 2. Всі роботи художників і ілюстраторів, котрі прийняли участь в проєкті, будуть зібрані у електронний каталог з картками авторів робіт і творами, котрі ви створите в рамках проєкту.
 3. Всі роботи за згодою художників і ілюстраторів будуть перетворені у NFT і продаватимуться. NFT-копію зможуть придбати 10 осіб по всьому світу.
 4. Всі учасники отримають друковане або цифрове свідоцтво про участь в проєкті “Херсонщина – це Україна”.

Якщо у вас, шановні творці, будуть ідеї як покращити проєкт і нашу з вами співпрацю – ми завжди відкриті!

ТЕМАТИЧНА РАМКА:

 • Таврія, Херсонщина, Україна її історія і сьогодення, війна і мир в наших думках і світі.
 • Партіотизм, національні коди, українська ідентичність.
 • Міфологічні, містичні, прадавні й легендарні образи.
 • Образи чумацтва, козацтва, народів і племен, котрі жили в Таврії в Україні: кімерійці, скіфи, сармати, готи, гуни, алани, половці, обри, хазари …
 • Можуть бути зображені фрагменти природи, культурних і архітектурних пам’яток Херсонщини, людей у сучасні воєнні часи, історичні часи або мирні.
 • Образи Півдня: степи, моря, величезне синє небо з сонцем або Чумацьким зоряним шляхом, соняхи, пшениця, вітряки на солянниках Сиваша, маяки по Чорноморському узбережжю, плавні Дніпра і мости, прозорі води Джарилгача, рожеве Лємурійське озеро …
 • Ми особливо раді будемо творам з ПЕРЕОСМИСЛЕНИМИ сенсами та образами, інтер’єрним сучасним роботам, авторським і змішаним технікам, абстракції, роботам з використанням гільз, уламків, іншого, що буде доречним в темі “Херсонщина – це Україна”. 
 • Для передачі робіт для виставок та аукціону або участі електронного зображення для друку і NFT це можуть бути батік, графіка, акварель, колаж, перформативні роботи, анімовані ролики …. Ми ні в якому разі не обмежуємо вашу творчість.

I УЧАСТЬ У АРТ-РЕЗИДЕНЦІЇ

Даний етап проєкту завершено!
Запрошуємо художників Херсонщини й України – створіть нову Херсонську Мадонну, Герніку, покажіть світу Нескорену Українську Херсонщину. Давайте спільними зусиллями зрушимо цю ношу – скажемо через культурні цінності – «Херсонщина – це Україна». Ми сильні, коли ми згуртовані, коли довіряємо один одному  та підтримуємо один одного.  Ця підтримка та довіра дуже потрібна жителям окупованих територій.

ІІ СПІВПРАЦЯ З ХУДОЖНИКАМИ І ІЛЮСТРАТОРАМИ – НАДАННЯ ЦИФРОВИХ ЗОБРАЖЕНЬ

Анкета для художників та ілюстраторів, котрі бажають надати електронні зображення для їх подальшого друку на предметах і подальшому продажі для збору коштів на мету Програми – клацайте і заповнюйте, а ми з вами зв’яжемося.

Наша пропозиція співпраці:

1. Ми будемо раді отримати на безоплатній основі зображення для принтів. Власним коштом ми будемо створювати мерч, листівки, магніти й продавати твори з вашими зображеннями. І знову ж таки – кошти отримані від продажу йтимуть на мету проєкт.

2. Продажі будуть виконуватися на сайті Це Крафт – це соціальне підприємство прибуток котрого 50% йде на програми підтримки підприємців і ремісників, і ще 50% – на розвиток проєкту. Статистика продажів – це статистика сайту, звіти і перерахунки будуть виконуватися щомісяця.

3.  З кожним ілюстратором, хто надає зображення, буде підписано договір на одиничну ліцензію на зображення. З кожного проданого товару ілюстратору буде перераховуватися 50% від прибутку, або інший відсоток на більшу користь Проєкту за бажанням автора.
(Юридичною стороною Проєкт і збереженням авторських прав творців і Проєкт займається Патенте бюро “Алгоритм”).

III ПІДТРИМАТИ ПРОЄКТ “ХЕРСОНЩИНА – ЦЕ УКРАЇНА”

Запрошуємо ОМС, державних діячів, бізнес та жителів України та світу – давайте усі разом скажемо те, чого найменше від нас очікує окупант – Херсонщина – нескорена. Херсонщина – це Україна. І якщо не втечете з неї – то все буде ЧОРНОБАЇВКА.

Фінансова відповідальність і звітність буде прозорою і доступною через послугу “Відкрита виписка” від ПриватБанку для благодійних фондів і у щомісячних звітах БФ “Це Крафт”, котрі будуть опубліковані на даному сайті і сайті ГО “АРР ТОТГ”.

Благодійні внески підуть на відшкодування полотен для художників, проживання художників на арт-резиденції, організацію перевезень для виставок у містах України і Європи, створення товарів з принтами, інші витрати в рамках проєкту.

В разі форс-мажорів і відміні окремих заходів в рамках проєкту або при наявності залишків благодійних внесків всі благодійні внески будуть передані на потреби ЗСУ.

Перераховуючи благодійний внесок надавач благодійного внеску надає згоду, що сума пожертвування не підлягає поверненню.

Варіант 1. Перерахунок по банківським реквізитам

Найменування отримувача  – БФ ЦЕ КРАФТ
Код отримувача – 44387657
Рахунок IBAN UA663052990000026002011104866
Найменування банку АТ КБ “ПРИВАТБАНК

Варіант 2.

Найменування отримувача – ГО АГЕНЦІЯ РЕГІОН. РОЗВИТКУ ТОТГ
Код получателя: 38166138
Рахунок IBAN: UA663052990000026006021102229
Найменування банку: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

Варіант 3. 

Банка від Моно Банку
Посилання на Банку – https://send.monobank.ua/jar/4uqwHXHBPP

Варіант 4.

SWIFT

власниця рахунків Кулакова Вікторія, засновник і директор БО БФ «Це Крафт»
USD Beneficiary (Бенефіціар) IBAN: UA 64 322001 00000 2620 2315 9900 39
Account No: 26202315990039
EUR Beneficiary (Бенефіціар) IBAN: UA 49 322001 00000 2620 4326 9827 66
Account No: 26204326982766

Receiver: KULAKOVA VIKTORIIA, 74721, Ukraine, reg. Khersonska, district. Nyzhnosirohozkyi, town. Sirohozy, st. Elevatorna, build. 42
Account with Institution (Банк Бенефіціару): Bank – JSC UNIVERSAL BANK. City – KYIV, UKRAINE.
Swift code – UNJSUAUKXXX
Details of payment (Призначення платежу):
якщо відправник фізособа: private transfer / transfer to own account / help to relative;
якщо відправник юридична особа: honorarium / compensation for THE ITS CRAFT charity fund

Контакти організаторів:

Телефон для уточнень щодо участі у всіх складових проєкту: 095-946-01-58, голова правління БО БФ “Це Крафт”.

Телефон для потенційних партнерів в меценатів проєкт: 050-318-16-81, голова правління ГО “Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад”.

Електронна пошта – [email protected].

Організатори програми:

Проєкт вже підтримали:

 • Український культурний фонд
 • Херсонський державний університет
 • Херсонський національний технічний університет
 • Уманський педагогічний університет
 • Валерія Велика, голова ГО “Світ очима художників”
 • Сергій Шандра, ГО “Уманське творче об’єднання “АРТ-УМАНЬ”
 • Палац культури “Мистецький”, м. Кривий Ріг
 • Людмила Удовиченко, ГО «MIRA ART PLATFORM»


Партнери

ukУкраїнська