«Кордон Європи» починається в Новій Каховці


20 Березня 2018


З 15 березня громадська організація Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад (АРР ТОТГ) починає роботу над новим великим проектом з назвою Кордон Європи».  Мета проекту посилення підтримки громадськості на здійснення проєвропейських змін в Україні шляхом просвіти та активації громадянської позиції молоді. Виконуючи завдання проекту, ми будемо творити агентів змін, які після того, як повернуться після навчання на свої території, стануть центрами кристалізації нового відношення до цінностей, які поділяє Європа й весь цивілізований світ. Запустимо “на периферії країни” цикл зміни у відношенні громад до того, що ми не знаємо чи не правильно розуміємо щодо Асоціації ЄС – України (УА). Фінансову та експертну підтримку АРР ТОТГ в цьому проекті буде надавати Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

Південні регіони України, а особливо Херсонщина, на сьогодні є досить  пасивними областями в громадянському русі. Більшість з громадських ініціатив діляться на дві категорії: благоустрій на місцевому (дворовому) рівні та допомога постраждалим від конфлікту на Сході. Невелика кількість проектів спрямована на адвокаційні заходи проблем підприємців. Але майже жодних дій немає, які би висвітлювали тему «європейського вибору» українців. Так відбувається з декількох причин, головна – це те, що дана тема не є актуалізована на жодному рівні суспільства: більшість голів адміністрацій, чиновників та їх оточення ще знаходяться в стадії переорієнтування на Європу, а дехто ще не зовсім визначився що та куди. Так склалося через те, що Херсонщина є аграрним регіоном і вже декілька років аграрний сектор намагається вирівняти свої збитки через втрату налагоджених економічних шляхів на Схід. Таке становище з економічної площини переходить на проблеми соціального і ментального рівня: нерозуміння цінностей «європейського вибору», коли просте населення стало жити гірше через цей вибір.

Більш мобільними у власному виборі є молоді люди і ті, хто має можливість подорожувати (до 20% населення). Таким чином даний проект націлений саме на молодь до 30 років, в більшості – студентів, як на той пласт населення, який зможе інтегрувати сучасні цінності в «депресивних» і пасивних місцинах, у віддалених селах і містах від економічно і політично прогресивних мегаполісів. Це саме ті регіони, котрими дуже легко маніпулювати через пропаганду на ТБ-каналах,  в інтернеті та в ЗМІ. Отримавши освіту молодь повернеться до власних сіл та міст і стануть там «агентами змін» – носіями інформації та навичок, які зможуть розворушити та переорієнтувати навколишнє середовище. При цьому в Новій Каховці в 2-х інститутах, 3-х коледжах та 3-х колишніх ПТУ навчається на сьогодні більше 5780 студентів усіх форм навчання, а якщо взяти до уваги 15 км зону, то ще у 3-х коледжах в Каховці та Бериславі навчається ще 1800 студентів. Тільки 20 % з них – місцеві, останні ж приїхали на цю територію з усієї області. І якраз більшість з них планує після закінчення учбового закладу та одержання професії повернутись у свої містечка та села, частина поїде у великі міста. Виходячи з такої великої кількості молодого незаангажованого населення, цільовою аудиторією проекту обрано саме молодь, на яку правильно буде зробити ставку щодо просвітницьких заходів щодо ЄС та європейських цінностей.

Вже 19 березня пройшли перші зустрічі з молоддю в учбових закладах для ознайомлення  з метою проекту і тими досягненнями, яких дістанеться та молодь, яка піде в проект. В рамках проекту протягом двох місяці учасники проходитимуть інтенсивне навчання з різних тем від тренерів зі всієї України і потім протягом 4 місяці з менторською підтримкою втялюватимуть власні проекти.  Ми віримо, що створена команда молодіжних лідерів – це майбутне Таврії і ми покладаємо великі надії на те, що і молодь спроможна змінювати світ навколо себе. В проекті заплановані обмінні поїздки, втілення мікро-проектів та багато цікавих сюрпризів для тих, хто через проект стане агентами проєвропейських змін в найближчому майбутньому. Усіх активістів та зацікавлених запрошуємо до співпраці. Якщо вам від 18 до 30 і ви бажаєте будувати навколо себе кращий світ, то напишіть листа за адресою – [email protected], або в меседжері на нашу сторінку в Fb – https://www.facebook.com/arrtotg

 

Проект виконується за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій  в рамках проекту “Просування реформ в регіони” за сприяння Європейського Союзу https://ec.europa.eu/europeaidПартнери

ukУкраїнська