Мобільний центр підтримки підприємництва Каховського району


11 Січня 2022


Мобільний центр підтримки підприємництва Каховського району створює команда Агенції регіонального розвитку ТОТГ. Впровадження Центру буде від січня до вересня 2022 року на території всіх громад Каховщини.

Метою проекту є налагодження діалогу Громада-Бізнес-Влада і створення умов для швидкого і сталого розвитку підприємництва у громадах через створення Мобільного центру підтримки підприємництва та Дорожньої карти економічного розвитку Каховського району.

Складові діяльності проекту:

 • Трансформуємо підходи до стандартних процедур діяльності керівних органів (ОМС, РДА) у розбудові підприємництва, виявляємо та фокусуємо увагу на чіткому баченні перспектив власного розвитку простих жителів громад, котрі на сьогодні не мають статусу підприємця або громадянського активіста.
 • Вирішуємо головну проблему більшості територіальних громад України: відсутність бачення і фокусу на економічному розвитку, нерозуміння яким чином швидко і якісно впровадити зміни для створення умов сталого економічного і соціального розвитку сільських і малих громад.
 • Ініціюємо створення Мобільного Центру підтримки підприємництва (МЦПП): заповнимо ту прогалину, котра сталася через ряд територіальних реформ і високу зайнятість працівників органів місцевого самоврядування у вирішенні соціальних проблем, через економічний спад у 2020-2021 роках через коронавірус і в цілому через те, що ми є віддаленим сільським регіоном з великим потенціалом, але не достатньою активністю, аби вийти на рівень сталого економічного зростання.

Даний проект націлений на системну практичну роботу у всіх громадах для швидкого поліпшення стану економічного розвитку чого буде досягнуто через наступні заходи:

 1. Онлайн-анкетування діючого бізнесу Каховського району. Запрошуємо до анкетування за посиланням – Анкетування бізнесу.
 2. Проведення польового опитування жителів громад, працівників ОМС і діючого бізнесу.
 3. Проведення стратегічних сесій з формування візії громад через сучасні фасилітаційні методи, котрі використовують бізнес-корпорації, але є недоступними територіальним громадам.
 4. Формування ресурсної бази і ідей програмних проектів для кожної громади району.
 5. Проведення дводенних тренінгів з підприємництва і бізнес-планування. Програма має вправи з розкриття потенціалу людини, формування бізнес-ідеї, аналізу потенційного ринкового попиту, юридичних аспектів відкриття власної справи, операційного і фінансового планів. Запрошуємо до реєстрації за посиланням – https://forms.gle/GhLMSd1yshndnAB8A
 6. Створення документу «Дорожня карта економічного розвитку Каховського району» і круглого столу для обговорення заходів з економічного розвитку району.
 7. Менторська програма для тих, хто відкриває підприємництво в рамках проекту від діючого бізнесу.
 8. Допомога учасникам тренінгів у фіналізації бізнес-планів. Допомога у проведенні маркетингових і інших досліджень, виконання фінансових розрахунків.
 9. Експертна підтримка у створенні прототипів продукції і їх тестуванні.

Нас підтримує Каховська районна державна адміністрація і Каховська рада, надаючи інформаційну підтримку.

Мобільний центр підтримки підприємництва Каховського району реалізовуватиметься у наступних територіальних громадах: Чаплинська, Присиваська, Асканія-Нова, Хрестівська, Новокаховка, Таврійська, Каховська, Любиміська, Зеленопідська, Тавричанська, Верхньорогачицька, Великолепетиська, Рубанівська, Горностаївська, Константинівська.

Ми плануємо створити структуру, котра буде викликати довіру і стане площадкою для формування кардинальних швидких змін. Після завершенні проекту є надія на подальшу підтримку проекту від Херсонської ОДА, районної влади і донорських організацій, аби напрацювання зберегти і підтримувати людей надалі, аби робота МЦПП була циклічною.

АРР ТОТГ має 20-річний досвід у підтримці бізнесу і більш ніж 20-річний досвід розбудові комунікаційних і освітніх площадок. Експерти проекту працюють у проектах з розвитку бізнесу у АРР ТОТГ в Херсонській області, і як незалежні експерти й тренери – у інших областях України.

Якщо у вас є бажання долучитися до реалізації проекту, сприяти у кращому його впроваджнню, стати ментором – просимо надсилати лист менеджеру проекту Кулаковій Вікторії – [email protected]

Проект Мобільний Центр підтримки підприємництва реалізовае АРР ТОТГ  в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію» який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу (https://ec.europa.eu/info/aid-development-cooperation-fundamental-rights_en). Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю АРРТОТГ і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.ukУкраїнська