14 Серпня 2023
Нарешті “за партами” зустрілися жителі Монастирищенської, Буцької, Ладижинської, Христинівської, Уманської, Паланської, Маньківської, Тальнівської громад у #школі_активістів, аби навчитися проєктному менеджменту.
Проєктний менеджер – це опора для влади, бізнесу та громади. Це координатор усіх заходів, які роблять громаду більш ефективною та конкурентоспроможною. І поки хлопці ЗСУ віддають свої життя за наше майбутнє, ми маємо будувати його вже тут і зараз. Таке завдання лягає на плечі активістів регіонального розвитку.
Ми всі маємо бути «одним кулаком», щоб продати нашу територію туристу з повноцінним наповненням товарами та послугами, тому перш за все ми вирішили познайомитись з учасниками ближче.
Було дуже корисно почути економічні можливості, ключові природні, культурні, людські та туристичні ресурси, напрямки розвитку громад, а головне – поспілкуватися з творчими та унікальними людьми.
Ось найцікавіші моменти навчання:
“Люди хочуть змін, але змінюватися не готові”,- зазначила Лісовець Марина, староста Рогівського старостатського округу Маньківської громади, а всім присутнім відгукнулась її фраза.
Маслюк Олексій – ВПО, підприємець розповідає про роботу з ЗСУ: “Хлопці приїжджають до Буцької громади, залишають щось на згадку і ще повертаються”. Олексій навіть має колекцію подарунків від військових (шеврони, кепки, фліски та ін.). Мріє про розвиток Буцької громади й уже втілює свої ідеї в життя, одним із таких заходів – розробка туристичної карти території Буцького каньйону.
А молодий завідувач сектору культури та туризму з Маньківської громади, Потапенко Микола, активно виступав зі словами: “Перше що я зроблю після завершення війни – я виїду з громади і ще возьму своїх людей, мою команду. Бо якщо я ініціюю зміни та ідеї, то депутати (підприємці і фермери) просто їх блокують, бо вони не зацікавлені, вбачають конкурентів».
Надіємось проєкт змінить його думку!
Кревсун Алла: “1 жовтня я стану першою жінкою в громаді, що пробіжить 42 км, “-хоче підвищити рівень активності громадян, створити громадський простір та активізувати розвиток малого бізнесу Христинівської громади.
Тетяна Педченко: “Сільська людина з України зрозуміє сільську людину з будь-якої країни світу” – завідувачка Легедзинського сільського будинку культури про важливість збереження сільських традицій у модерному світі. Мріє зробити Легедзине центром сучасного українського сільського культурного життя.
Організатори: Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад за підтримки ЄС та Міжнародний фонд “Відродження” розпочинає проєкт Школа активістів регіонального розвитку.