Навіть найменший проєкт може змінити регіон. Антон Разін про «Школу Змінотворців»


22 Листопада 2024


Антон Разін учасник Школи змінотворців 2024 року

Антон Разін, проєктний менеджер Черкаської агенції регіонального розвитку, завжди мав жагу до змін для себе, для своєї громади, для області та для країни. Його робота полягає в розробці та координації проєктів, пошуку фінансування та налагодженні партнерства. Але він відчував, що йому не вистачає практичних навичок проєктного менеджменту. Для Антона робота над проєктами була способом поліпшити регіон та розв’язати гострі соціальні питання. Гранти допомагають Черкаській АРР втілювати важливі для розвитку регіону ініціативи. 

«Основною мотивацією було бажання розвинути більше практичних навичок проєктного менеджменту», – пояснює Антон. «Я був сповнений рішучості дізнатися, як саме можна краще організувати свою діяльність, щоб допомогти рідному регіону».

На початку навчання Антона захопила насичена програма, яка поєднувала теоретичні знання та практичні навички. Хлопець очікував отримати глибше розуміння процесів управління проєктами, а особливо його це цікавило у практичному розрізі. Кожен блок навчання, кожен день занять наближав його до кращого розуміння проєктного менеджменту. 

«Я йшов на навчання з сподіванням знайти нові професійні знайомства та покращити свої навички», – зазначив учасник.

Особливий захват викликали у нього «виходи у поле» – практичні заняття, що давали змогу побачити проєктний менеджмент на місцях, у дії. Антон згадує, як відкрив для себе, що проєкти можуть бути не просто ініціативами на папері, а реальною зміною у житті людей.

За період навчання Антон відслідкував за собою те, що йому реально стало в рази легше розробляти проєкти. Ця навичка допоможе йому як на роботі, так і задля особистих потреб. 

Найбільш кульмінаційним моментом для Антона став візит до ЖК «Греків ліс» в Умані, де він на власні очі побачив, як благодійні ініціативи можуть бути інтегровані у повсякденне життя людей. Ключовим моментом в діяльності цього проєкту є взаємодія «бізнес-громадськість», що надихнуло налагоджувати такий діалог в себе в громаді.

Відчуття того, що його проєкти можуть стати мостом між ідеєю та реальністю, стало для Антона ключовим. Він почав дивитися на свою роботу через призму довгострокових результатів, задумуючись над тим, як навіть найменший проєкт може змінити регіон. Після навчання він почав більш систематично підходити до проєктної діяльності, приділяючи більше уваги плануванню.

Антон Разін учасник Школи змінотворців 2024 року

Антон Разін учасник Школи змінотворців 2024 року

Після навчання Антон повернувся до роботи з новим поглядом і структурним підходом. 

Завдяки отриманим знанням і досвіду, Антон вже будує амбітні плани на майбутнє, працювати і далі над проєктами. Планує створювати проєкти, які сприятимуть залученню інвесторів і робитимуть регіон привабливим як для мешканців, так і для підприємців. Він також планує продовжувати навчання, зосередившись на управлінні командою та оптимізації проєктних процесів, адже впевнений, що завжди є куди рости.

«Я відчуваю, що став більш підготовленим до складних завдань, і маю більше впевненості завдяки практичному досвіду який я отримав при навчанні», – зазначив хлопець. 

На Форумі в Ямполі “Туристичними шляхами українського Поділля”, який проводив на Вінниччині вже вдруге (перший був восени 2023 року в м. Тульчин в Палаці Потоцьких), Антон презентував проєкт Культурного фестивалю в Черкасах.  Ідея цікава тим, що цей фестиваль орієнтований не стільки на містян і туристів, скільки на побудову партнерських відносин між діячами культури і креативних індустрій. За дослідженням Черкаської АРР тільки 7,7% населення міста відвідують культурні заходи (виставки, концерти, фестивалі), а інші відповіли “рідко”, “іноді” (53.8%) та “не відвідую”, та здебільшого люди кажуть, що не відвідують через острах бути не в контексті, не зрозуміти суть заходу і здатися некомпетентним. Уявляєте? Тому Антон придумав міський фестиваль. З концепцією можете ознайомитися на слайдах: (вставити картинками у статтю декілька слайдів з презентації, в т.ч. статистику змін)

Антон пройшов важливий шлях, який допоміг йому не лише змінитися особисто, а й стати інструментом змін для свого регіону. Він тепер не просто проєктний менеджер, а лідер, готовий боротися за краще майбутнє, впроваджуючи свої знання в життя громади.

Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад впроваджує проєкт «Школа змінотворців 2.0» в межах проєкту International Trade Centre “Підвищення економічної стійкості громад, що постраждали під час війни”, який фінансується урядом Японії.

#школа_змінотворців_2024

 





ukУкраїнська