Мета проекту
Проект «Школа активістів регіонального розвитку» покликаний сприяти інтеграції внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади, надання соціальної підтримки та допомоги у працевлаштуванні або започаткуванні власної справи, а Посилення економічно-соціальної спроможності громад під час війни і після перемоги через впровадження Школи активістів регіонального розвитку для ВПО та місцевих волонтерських й громадських ініціатив та каскадного впровадження міні-проєктів у 9 громадах Черкаської області до грудня 2023 року.
Ми ініціюємо даним проектом новий підхід: якщо до сьогодні ми рік займалися навчанням ВПО і місцевого бізнесу, аналітикою і побудовою візій й проектів розвитку для громад, то зараз ми пропонуємо проект «Школи активістів регіонального розвитку», де будемо навчати ВПО і місцевих жителів робити ту саму роботу, якою займається наша команда – регіональним розвитком. Таким чином ми досягаємо каскадного довгострокового ефекту і через експрес-навчання і практичні навички цільові території отримують нових агентів змін з високою мотивацією, а переселенці отримують можливість працевлаштування або ведення власної справи у високо затребуваній ніші
Заходи
- Проведення локальних дослідницьких і аналітичних заходів для Монастирищенської ТГ та Маньківської ТГ Уманського р-ну.;
- Проведення освітніх заходів Школи активістів регіонального розвитку;
- Реалізація міні-проектів учасники Школи активістів регіонального розвитку;
- Публічні сесії проектування проектів регіонального розвитку;
- Пітчинг проєктів на спільному великому заході;
- Проведення інформаційної кампанії;
- Проведення спільного великого Форуму у Тульчині.
Результати
Кожен з 15 учасників школи в рамках розробив мінімум по одному проєкту в рамках потреб своєї громад: створено від 13 розвиткових проектів, 8 подано на фінансування, 2 отримали фінансування, 4 учасники прийнято на роботу в ОМС як проектних менеджерів. Всі учасники навчання підтвердили сильний прогрес у розумінні процесів регіонального розвитку та компетенцій проєктного менеджера. Декілька команд учасників вже почали реалізацію проєктів - Христинівська, Уманська та Монастирищенська ТГ. Інші учасники меншою мірою готові самостійно виконувати проєкти, але планують співпрацювати й надалі навчатися на практиці. Найбільш активні учасники увійшли або створили організації громадянського суспільства аби надалі розвивати свої громади, наприклад Христинівська ТГ - створили «Інвестиційний центр Христинівської громади».
Посилання - (https://www.arr.ks.ua/na-starti-novogo-etapu-startuvala-shkola_aktivistiv-regionalnogo-rozvitku/, публікації в ФБ – #школа_активістів).