Проєкт «Інституційна підтримка Агенції Регіонального Розвитку «Офіс євроінтеграції» Херсонської області»


5 Лютого 2024


Наша Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад виконує проєкт «Інституційна підтримка Агенції Регіонального Розвитку «Офіс євроінтеграції» Херсонської області».

Ми поставили собі амбітні плани, де, крім того, що ми зі стейкхолдерами, активістами та громадськими організаціями розробимо стратегію роботи АРР Херсонщини, а ще й беремося за відповідальну і потрібну роботу з розробкою інвестиційних паспортів для 10 громад Херсонської області, а саме Борозенської, Бериславської, Великоолександрівської, Високопільської, Дарʼївської,  Кочубеївської, Новоолександрівської, Чорнобаївської, Музиківської та Новорайської військових адміністрацій. 

Ці паспорти будуть відрізнятися від класичних інвестиційних,  і перше,  що ми зробимо –  проїдемося по громадах, зробимо польові дослідження територій з ОМС та  підприємцями. Далі актуалізуємо їх бачення та наявні ресурси громад, зберемо дані про потреби, які не можуть чекати, такі як зруйнована інфраструктура або інше. Після дослідження разом із залученими експертами будемо розробляти інвестиційні плани, котрі стануть основою для майбутнього залучення інвестицій, донорів та інвесторів.

Дуже важлива робота сьогодні. Ми вже  2 роки пишемо подібні проєкти, відсилали це трьом донорам, провели більш як 10 перемовин з найкрутішими експертами та донорськими організаціями, близько 20 онлайн – зустрічей  зі стейкхолдерами, великими підприємцями, політиками, котрі були у фарватері розвитку Херсонщини до війни. Важка робота потребує і ресурсів. Важко прогнозувати розвиток і формувати його, коли ідуть бойові дії. Але неможливо буде якісно жити, якщо відкладати думку про відновлення на момент коли стихнуть вибухи.

Це тільки початок роботи. Та основі цих 10 інвестиційних паспортів ми зможемо масштабувати роботу відновлення не тільки Херсонщини, а й інших громад прифронтового Півдня.

Дякуємо за довіру. Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Проєкт «Інституційна підтримка Агенції Регіонального Розвитку “Офіс євроінтеграції” Херсонської області» імплементує ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних  громад» за фінансової підтримки уряду Німеччини в межах проєкту «Сприяння економічній участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо-переміщеними особами, в Україні», який виконує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.ukУкраїнська