“Шляхами Трипільської Праматері”: Румунія, Молдова та майбутнє українського туризму


24 Листопада 2023


Команда кластеру «Шляхами Трипільської Праматері» крок за кроком просувається до реалізації своїх намірів – ми повертаємось туди, звідки колись прийшли наші пращури трипільці – в Європу. Провели два дні в Румунії разом з представниками Молдови.

Ми з самого початку планували системний похід в Євросоюзівську Румунію через Молдову, наша задача була створити шлях для іноземних туристів через Румунію і Молдову для Центральної України: всього 365 км через майбутній міст в Ямполі, і туристи уже в Умані – транспортному серці України. І це шанс для Вінниччини та Черкащини і Кіровоградщини.

Наша команда прекрасно розуміла, що працювати з Румунією краще всього через представників з Молдови, тому ми їхали з командою наших партнерів з Молдови Roman Grіgoraș і Natalia Manoil з проекту GRAPP MoldovaЦя поїздка ще раз показала наскільки ми вгадали з своїми партнерами, бо у нас спільне бачення, що та як потрібно робити, розуміння активності і темп роботи. Також  щиро вдячні партнерам з GIZ, які допомогли нам з частиною затрат на поїздку.

За цих 2 дні ми підписали ще 3 меморандуми з кластерами Молдови з міст Сороки та Кагул, а ще підготували певні напрацювання з туристичним кластером з Унген, які буквально на кордоні з Румунією і десь за 20 км від Яс. І найголовніше, дякуємо Simion Berzoi і Alexandru Pelivan – представникам ПРООН в Молдові за підтримку та правильне бачення майбутнього кластерного розвитку туризму в Україні.

Тепер ми точно побачили, що йдемо в правильному напрямку і з правильними партнерами. Перемовин було дуже багато, про те, що буде далі – розкажемо після. Та головне – ми знаємо куди рухатись, рухаємось, і у нас є для цього сильні партнери.

 


ukУкраїнська