Соціальне підприємництво набуває більшої актуальності


20 Березня 2018


Член АРР ТОТГ Кулакова Вікторія була відібрана для участі у тренінгу для тренерів з соціального підприємництва і від 12 березня протягом 8 місяців буде здобувати кваліфікацію тренера. Крім того, наразі командою АРР ТТГ обговорюються стратегічні цілі для хабу, який ми невдовзі відкриємо на вул. М.Букіна, 70-а, у Новій Каховці, і саме це місце стане апробацією соціального підприємництва як моделі бізнесу з соціальним значенням у нашому місті.

Тренінг для тренерів – це перший крок у чотирирічному проекті Фонду Східна Європа «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку». Мета організаторів тренінгу – створити мережу тренерів з соціального підприємництва у Харківській, Дніпропетровській, Луганській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях України з метою поширення даної моделі ведення бізнесу та поліпшення соціально-економічної ситуації у регіоні. П’ятнадцять учасників, відібраних на конкурсних засадах із числа громадських активістів та тих, хто вже займається розвитком власного соціального підприємства, протягом цих днів разом з професійними вітчизняними та німецькими менторами вчаться тому, як навчати та мотивувати інших стати соціальними підприємцями. Загалом програма складається з чотирьох модулів для тренерів по 4 дні кожен (усього 16 навчальних днів), 2-3 модулів для соціальних підприємців, що будуть розроблені в результаті тренінгу для тренерів і проведені разом із новими тренерами (близько 12 навчальних днів) та 20 днів віддаленої роботи над проектом.

Тренерами для учасників є експерти з соціального підприємництва, які є не тільки теоретиками але і практиками в галузі: Артём Корнецкий (https://www.facebook.com/kornetskiy), Stephan de la Pena Kick (https://www.facebook.com/sdlpk), Василь Назарук (https://www.facebook.com/vasyl.nazaruk), який є першоходцем в соціальному підприємництві в Україні і на сьогодні створив установу, які кредитує саме соц.підприємців –  Western NIS Enterprise Fund. Серед тренерів також є Михайло Крікунов, Анастасія Туманова, Жасулан Абишев (https://www.facebook.com/schoolofme.ukraine)

Навчальна програма базується на концепції Education 3.0., в якій учасники співпрацюють у створенні навчального контенту, несуть відповідальність та максимально залучені в процес. Під час програми майбутні тренери через наставництво створять програму навчання для майбутніх соціальних підприємців, оволодіють теоретичними підходами до соціального підприємництва, навчаться використовувати методологію викладання соціального підприємництва SEEN, ознайомляться з інструментом дизайн-мислення, зрозуміють як використовувати практики свідомого ведення бізнесу, отримають поради та консультації від топ викладачів з соціального підприємництва та бізнесу, познайомляться із соціальними підприємцями України для подальшої партнерської роботи.
Ця програма розроблена спеціально для навчання нових тренерів з соціального підприємництва. Після успішного завершення навчання вони отримають необхідні знання, навички та досвід з проведення тренінгів для людей, котрі хочуть робити власний соціальний бізнес. За допомогою проекту нові тренери розроблять та реалізують цілісну навчальну програму, яку можна використовувати в майбутньому для того, щоб відкривати в інших можливості змінювати світ. Головними результатами програми стануть доступ до бази теоретичного матеріалу з соціального підприємництва, отримання реального досвіду роботи в команді з формування та ведення навчального процесу, особисті контакти із зацікавленими сторонами у даній сфері для сприяння розвитку екосистеми українського соціального бізнесу.
Тренінговий модуль – частина проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», що реалізують Фонд Східна Європа та Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland ChildFund Deutschland e.V. за рахунок коштів, наданих Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ) Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини в рамках комплексної програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу».

Текст частково взятий зі сторінки Фонд Східна Європа



ukУкраїнська