За дипломом юрист, а за покликанням – творча натура: історія Катерини Худавердової та її бренду білизни.


30 Серпня 2023


Дівчина з міста Харкова, в якому проживала до червня 2022 року. Через повномасштабне вторгнення та постійні обстріли міста виїхала з дитиною до с. Чайки, Київської області, де проживає і зараз. За фахом юрист, має ступінь кандидата юридичних наук. До декрету мала стаж юридичної діяльності аж 10 років.

Творчість, яка ломає «жорсткі рамки»

Катерина дуже різностороння людина, ви тільки вдумайтесь, чим дівчина не займалась лише. 

  • Здобуваючи освіту, паралельно почала створювати блокноти ручної роботи з нуля. 13 років такої діяльності стали запорукою її вміння. Однак, цього року Катерина вирішила закрити цю сторінку життя, пізнавши, що втомилася від неї, та й бажаного доходу не отримує. 
  • У Харкові вона також мала невеличкий бізнес – дизайнерські дерев’яні тарілочки, та невдалий вибір партнерки призвів до його закриття. 
  • У 2019-2022 разом з фотографом організовувала виїзні фотопроєкти, реалізовувала все від «ідеї» до повного її втілення (пошук локації, декору, образів клієнтів і т.д.). 
  • Два останні роки до повномасштабного вторгнення працювала копірайтером.

«Не дивлячись на успішну кар’єру юриста, мене завжди приваблювала творчість, а не жорсткі рамки. Тому все свідоме життя свою творчість втілювала у різних проектах. 

Після переїзду багато часу пішло на відновлення, преребудову власного життя та пошук нових цікавих напрямів для роботи. Одним з них стала астрологія, завдяки якій стало зрозуміліше в який бік рухатися та що робити далі. Також завдяки їй допомагаю на консультаціях дівчатам відновлювати енергію та знаходити власні шляхи реалізації.»- так розповідає про себе дівчина.

Від юриста-практика до бренду білизни! Як?

«Одного дня я вирішила придбати собі комплект білизни. Обійшовши купу магазинів у Києві,  не знайшла те, що буде зручно та гарно «сидіти»,– ділиться дівчина,- з цією проблемою стикалася давно і відшукати потрібну модель завжди було ще тим квестом». 

Ввечері того ж дня в Інстаграмі Катерині трапився курс за донат із пошиття трусиків. Ну це ж просто доля! Не вагаючись, дівчина вирішила, що це непогана можливість створити те, що підійде саме їй. Тим більше працювати з тканинами любить, швейна машинка є. Єдине, що шити зовсім не вміє, але впевнена, якщо є бажання, то все можна опанувати.

Не той розмір, дискомфорт, проблеми зі здоров’ям… Хтось мав би це змінити!

З кожною розповіддю знайомим про курс та навчання розуміла, що проблема знайти зручну та водночас красиву білизну є актуальною для багатьох. Потім дізналася, що 80% жінок носять невірно підібраний розмір білизни, а це окрім дискомфорту викликає і проблеми зі здоров’ям. Тож виникла ідея створювати зручну красу і для інших дівчат. Придбала вже повне навчання із пошиття білизни, яке триває ще досі. 

«Виявилося, що у мене багато дизайнерських рішень, які відрізняються від того, що є на ринку. Ну і в цьому напрямку є, де розгулятися моїй творчості. Також мене дуже тішить думка, що завдяки виробам мого бренду я зможу доносити до жінок важливість правильного підбору білизни, створювати безпечні та правильні з точки зору побудови та конструювання  вироби.» – розповідає Катерина.

Від ідеї до бізнесу

Цікаво, що після рішення почати створювати бренд, почало приходити багато можливостей з навчання та зустрічатись людей, у яких був швейний бізнес та які готові ділитися досвідом. А чи це не знак, що вона на правильному шляху?!

Катерина дізналася, що можна отримати гранти на розвиток. Так дівчину відбирають на навчання у класних навчальних проєктах. Вона впевнено крокує до мети, розвивається. Її робота однозначно принесе багато користі та буде затребувана не тільки на ринку України, а і за її межами. Тому зараз активно вивчає правила ведення бізнесу, отримання грантів та інші можливості не тільки для успішного старту, а й утримання бізнесу на плаву довгі роки. З приводу цього відверто зізнається:

«Чесно скажу, дається все не просто, адже прикладів власного успішного бізнесу у мене не було. А розрахунки для гуманітарія – то взагалі та ще задача. Але я знаю, що слона їдять по шматочках, тож поступово йду до своєї мети. А такі проєкти, як ваш, не дають опускати руки та вселяють впевненість, що все вийде.»

Катерина вже має розуміння, як  хоче бачити свою справу. Це буде власне виробництво із продажем он-лайн. З часом планує вийти на міжнародний ринок та відкрити магазини в Україні. Думає також запустити окрему лінійку білизни для жінок-військових, оскільки функціональність та моделі такої білизни дещо відрізняються від «звичайної». Хоче запустити все вже цього року, тож побажаємо дівчині успіху.

Ну що, надихнулись історією Катерини Худавердової? Ми однозначно так!

Можливість познайомитися з такою різносторонньою особистістю отримали завдяки консультаціям з бізнес-планування в рамках проєкту «Експертна підтримка ВПО» Програми «Громадськість за демократизацію»  за підтримки Інституту економічних досліджень і політичних консультацій  за сприяння Європейського Союзу 

#центр_розвитку_ідей #арртотгukУкраїнська