Зріз досягнень по Стратегуванню Тавричанської ОТГ


28 Березня 2018


Експерти  АРР ТОТГ Павло Ярмій та Олексій Чірков розробляють Стратегію розвитку Тавричанської ОТГ на замовлення місцевої влади, в особі її голови Юрія Гречки, та місцевих підприємців, які бажають, аби їх податки приносили користь громаді та розвивали регіон. Ми вирішили зробити зріз досягнень чотиримісячної праці та висвітлити її, адже така робота повинна мати і оголосок, і проекти, які наразі розробляться в рамках стратегії мешканцями спільно з екпертами, повинні бути актуалізованими. Тож долучайтеся, підсилюйте громаду власним досвідом та талантами. А інші громади та ОТГ вже долучаються – наразі йдуть переговори про створення першого в Україні кросс-проекту на декілька ОТГ, який підсилить сталість всіх його учасників.

Звіт з проведених робі по стратегуванню надав Олексій Чірков:

Процес розробки Стратегії розвитку Тавричанської громади на Херсонщині було розпочато у жовтні 2017 року з організації роботи зі стратегічного планування: формування Робочої групи, підготовка та затвердження графіку проведення робіт зі стратегічного планування, організація процесу опитування мешканців громади, представників влади, керівників підприємств та підприємців. Протягом листопада-грудня 2017 року на території населених пунктів Тавричанської ОТГ було проведено опитування мешканців, приватних підприємців, керівників провідних підприємств та представників влади. Для визначення проблемних питань та вибору майбутніх напрямів соціально-економічного розвитку були розроблені два варіанти анкети – опитування мешканців об’єднаної територіальної громади та опитування думки підприємців. Анкети у кількості 300 шт. були розповсюджені серед мешканців населених пунктів Тавричанської ОТГ через уповноважених членів робочої групи з розробки Стратегічного плану та старост відповідних територіальних одиниць. Загальна кількість заповнених анкет та відповідно досліджених домогосподарств, зібраних протягом визначеного терміну – 263 шт. (всього 865 осіб) з територіальним представленням всіх населених пунктів громади. Додатково, в рамках дослідження думки мешканців, на базі навчальних закладів було проведено вивчення думки молоді старших класів через учнівські твори «Яким я бачу майбутнє Тавричанської ОТГ через 10-15 років». При аналізі соціологічних досліджень та формуванні інформаційної бази, всі варіанти відкритих відповідей були узагальнені та разом з кількісними та якісними показниками підраховані у відсотковому відношенні щодо загальної кількості опитаних домогосподарств. Для опитування підприємців були розроблені анкети, які були у друкованому форматі – для заповнення представниками бізнесу, що знаходяться безпосередньо на території громади, та електронному форматі (на офіційному сайті громади) – для заповнення керівниками підприємств та підприємцями, яким зручніше було надавати інформацію дистанційно.

За підтримки експертів ГО «Агенція регіонального розвитку ТОТГ» у грудні 2017 року сформований «Профіль громади» – документ в якому зібрана статистична інформація з основних напрямків розвитку та існуючих тенденцій громади протягом визначеного періоду для стратегічного аналізу. Насамперед, «Профіль громади» це той масив зібраної та обробленої інформації, з трендами та динамікою часових періодів, кількісні та якісні показники якої дозволяє визначити причини проблем та визначальні потреби громади в цілому. SWOT-аналіз Тавричанської ОТГ проведений робочою групою з розробки Стратегічного плану 28.12.2017 р. на основі матеріалів Профілю громади, опитувань мешканців та підприємців. Остаточне формування матриці SWOT-аналізу   відбулось залученими експертами ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» з урахуванням індивідуальних пропозицій представників громади, бізнесу та місцевої влади.

23 березня 2018 року відбулось чергове засідання Робочої групи на якому були презентовані стратегічні та операційні цілі Стратегії розвитку громади на наступні десять років, а також відбулось рейтингування оперативних цілей відповідно до розроблених проектів місцевого розвитку та критеріїв оцінки, що визначали  здійсненність досягнення оперативної цілі і наявність ресурсів для цього, ступінь вирішення проблем території та сприйняття громадою. Наступним кроком буде збирання проектних пропозицій направлених на сталий розвиток громади по затверджених напрямах від мешканців громади, доопрацювання Стратегічного плану і Плану реалізації, громадські обговорення, які будуть виконані протягом квітня-травня поточного року.

Отож, якщо ви є представником Тавричанської або прилеглих об’єднаних териоріальних громад і бажаєте долучитися до процесу створення проектів розвитку, які увійдуть до Стратегії, то очікуємо ваших пропозицій за контактами наших експертів. Контакти ви знайдете на нашій сторінці команди – https://www.arr.ks.ua/category/command/

 

 Партнери

ukУкраїнська