Регіон

регіонТаврійське об’єднання територіальних громад (надалі – Таврійський регіон) включає в себе міста Берислав, Каховка, Нова Каховка, Таврійськ, а також Бериславський і Каховський райони Херсонської області. У Таврійському регіоні проживає 17,8 % від населення Херсонської області.

Таврійський регіон знаходиться в центрі Херсонської області на відстані 60 кілометрів від обласного центру. Таврійський регіон займає 12 % її території області та розташований в басейні нижньої течії р. Дніпро в межах Причорноморської низини; омивається Каховським водосховищем. Через територію регіону проходить найважливіша в Україні водна транспортна артерія – Дніпро, на якому розміщений річковий порт Каховка. Є вихід у Чорне море та сполучення з промисловими містами розташованими вверх по течії Дніпра.

Регіон знаходиться на перехресті автотранспортних шляхів державного значення (Київ – Сімферополь) і міжнародного значення (Ростов-на-Дону – Одеса – Рені). В межах регіону діє розвинена мережа автомобільних доріг, близько 95% – з твердим покриттям. Регіон має пряме автобусне сполучення з великими промисловими містами Київ, Дніпропетровськ, Харків, Одеса, Сімферополь. На відстанях 120 км розташовані місто-порт Скадовськ на Чорному морі та місто-порт Генічеськ на Азовському морі, заповідник Асканія-Нова – 40 км.

Освітній рівень населення Таврійського регіону досить високий. Цьому сприяє потужна система освіти області, що представлена різними типами освітніх закладів усіх рівнів акредитації: загальноосвітні навчальні заклади, дошкільні та спеціалізовані заклади, професійно-технічні, а також вищі навчальні заклади. Регіон має високий кадровий потенціал для розвитку інноваційним шляхом. Рівень середньої освіти населення регіону перевищує загальнодержавний,кількістьмешканців Таврійського регіону, що мають повну вищу освіту також більший загальнодержавного показника.

Таврійський регіон, так як і Херсонщина в цілому, має значні природно-рекреаційні ресурсидля розвитку туризму. Таврія один з мальовничих регіонів Херсонщини розташовано на березі річки Дніпро. Регіон має унікальні можливості для відпочинку (мисливські угіддя, риболовля, водний туризм, відпочинок на Дніпрі). Беззаперечною перевагою розвитку туризму на території Таврійського регіону є наявність найого території прилеглих островів, які за своєю площею дозволяють розмістити на них різного родусанаторно-профілактичні, готельні та інші комплекси. По території Бериславського району проходить туристичний маршрут «Південні ворота України». Основними пам’ятками історії та культури Бериславського району, які презентуються під час туристичного маршруту, є Святогригорівський (Бізюків) монастир XVIII століття у селі Червоний Маяк та історико-культурний заповідний «Кам’янська Січ».

Незважаючи не непрості умови сьогодення з точки зору економіки Таврійський регіон – точка зростання на карті Херсонської області. В регіоні сконцентровані великі підприємства, багато з яких є всесвітньовідомими брендами – «Чумак», «Каргілл», «Фрідомфарм», «Грін Тім», «КЗЕСО», «Каховка Протеїн Агро», «Завод будівельних матеріалів №1». В регіоні сконцентрована переробка овочів, томатів, фруктів, олійних культур та винограду. Вся Україна знає Таврійський край як територію з високою культурою с/г виробництва. Тут присутні провідні світові компанії по виробництву засобів захисту рослин, насіння та с/г техніки. Вважається, що на території регіону виробляється більше 50 % внутрішнього валового продукту області.

Підсумовуючі вищенаведене можна твердо сказати, що Таврійське об’єднання територіальних громад є регіоном з багатою історичною спадщиною, зі сприятливим економіко-географічним розміщенням, багатими природними ресурсами, добрим бізнес-кліматом і розвиненою інфраструктурою, з конкурентоспроможним агропромисловим комплексом, привабливим для інвесторів та різноманітногобізнесу, з комфортними умовами для життя, розвитку і відпочинку.

Партнери

ukУкраїнська