БІЛА КНИГА: Рекомендації міжнародних і українських експертів щодо політики розвитку галузі туризму Херсонської області


22 March 2020


Публікуємо аналітично-рекомендаційний документ “БІЛА КНИГА: Рекомендації міжнародних і українських експертів щодо політики розвитку галузі туризму Херсонської області”.

Білу книгу, як звіт та рекомендації для розвитку туризму, підготовлено на основі 3-тижневої експедиції доктора Вернера Опітца (Werner Oppitz) по Херсонській області (30 вересня – 18 жовтня 2019 р.), 7-денного вивчення потенціалу Херсонщини сімома експертами з різних секторів туризму і культури Корпусу Миру США під керівництвом експерта з розвитку громад Томаса Чоя, а також багаторічного досвіду розвитку туризму і економіки команди ГО “Агенції регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад” на чолі з Ярмій Павлом. До Білої книги увійшли відгуки і рекомендації українських експертів, котрі були в роад-шоу туристичними локаціями Херсонщини в рамках Таврійського туристичного конгресу 2014-2019 років: Андрій Гінкул, Олександр Мазурчак, Оксана Лелюк, Андрій Родкін, Констянтин Пархоменко, Ігор Чава, Яніна Барибіна, Андрій Захарко.

Біла книга має рекомендації на трьох рівнях впливу на системий розвиток: для влади, бізнесу і жителів громад. Перед тим, як почати читати думки експертів, пропонуємо ознайомитися з Передмовою (частина “книги”).

ПЕРЕДМОВА

За 2019 рік ГО “АРР Таврійського об’єднання територіальних громад” були проведені дві великі експедиції по туристичним локаціям Херсонщини:
• з 15 по 19 травня, в рамках VI Таврійського Туристичного Конгресу, спільною українсько-американською командою із спеціалістів та експертів самих різних напрямків та компетенцій.
• з 30 вересня по 18 жовтня командою з австрійського експерта з німецької служби старших експертів Вернера Опітца, американського експерта по розвитку територій з Корпусу Миру Томаса Чоя та керівника ТТК Павла Ярмія.

За цей час в Бериславському районі команди відвідали Камянську Січ в селі Республіканець, Григоріє-Бізюків монастир та Амадоку в селі Червоний Маяк, німецьку та шведську громади та церкви в с. Зміївка, Введенську церкву та старий цвинтар в Бериславі, козацькі святині в с. Тягинка, кемпінг “Козак”, водоспади та руїни палацу князя Трубецького в с. Козацьке, винні підвали в с. Одрадокам’янка, рибацький хутір в Шиловій Балці, башню Вітовта та Шато Трубецького в с. Веселе.

В Новій Каховці наші команди побували в “Рибацькому Хуторі”, ПрАТ “Дім марочних коньяків
“Таврія”, Пансіонат “Таврія”, центри відпочинку “Заплава”, Премьер”, ”Катрін”, яхт-клубі “Максім Марін”,
готелі “Ревлан”, базі відпочинку “Славутич”, ресторанах “Смачна Країна”, “Шабо”, центрі відпочинку
“Казкова Діброва” та на місці колишнього готелю “Турист” та попрацювали на острові Козацький.
В Каховці відвідали місце проведення Таврійських Ігор, комплекс “Козацька алея”, ресторани
“Парк Авеню”, “Вечорниці”, “Гречка”, готель “Приват” та міську зону відпочинку та пам’ятник “Дівчина
в Шинелі”.

В Каховському районі це були фермерське господарство “Любимівський шафран”, головні споруди “Каховського магістрального каналу”, самі Північно-Кримський та Каховський магістральні канали, центр відпочинку “Тайван”, Зеленопідську ОТГ, козину ферму, сироварню та еко-кафе в с. Мар’янівка, кінну ферму, ферму зебу, овечу ферму, парк, ставок та ресторан в селі Тавричанка, центр відпочинку та історичні залишки культурної спадщини засновника українського, російського та японського футуризму Давида Бурлюка, монумент легендарній “Тачанці”.

В Чаплинському районі відвідали в першу чергу автентичну Асканія-Нова, з її прекрасним біосферним заповідником, парком та зоопарком, це с. Хрестівка з турецькою діаспорою, с. Долинське з найбільшою в Східній Європі кришною сонячною електростанцією та потенціалом найбільшої екологічної ферми Півдня України, с. Іванівку з її марсіанськими пейзажами та с. Григорівка з Лемурійським озером.

В Олешківському районі лісову Гілею, кінний клуб “Гран Прі”, “Казкову криницю” Олешківську
пустелю.

Команди побували в Херсоні та відвідали крафтову винарню “Курінь”.

 

Аби читати книгу перейдіть за посиланням – 1 Біла книга_рекомендації_для перегляду

Презентація Павла Ярмія про роботу над “Білою книгою” під час презентаційного заходу у Херсоні 23.12.2019 – 2 Презентація П_Ярмій_Навіщо Біла книга

Міцного вам здоров’я і слідкуйте за діяльністю #АРРТОТГ на нашій сторінці – https://www.facebook.com/arrtotg/

 



en_USEnglish