Про нас

  • Агенція регірнального розвитку Таврійського об`єднання територіальних громадThe NGO "Agency of Regional Development of the Tavria Association of Territorial Communities" (ARD TATC) is a team of specialists in regional development, strategic and economic planning, and project design and management.

MISSION:

Cталий економічний розвиток територій через розвиток мікро, малого і середнього підрпиємництва, сектору туризму та людського потенціалу.


MAIN OBJECTIVES:

– improvement of the region's investment climate and rating through the introduction of progressive technologies and methods in production and management
– active participation in strategic planning of the city economy and cooperation with the Amalgamated Territorial Communities (ATCs) for the development of strategic documents and projects of local development
– експертна допомога в розвитку малому та середньому бізнесу, захист інтересів МСП;
– розробка та реалізація програм і проектів сприяння розвитку демократії в суспільстві і громадянського активізму.

HISTORY:
The Tavria Association of Territorial Communities is an informal association created in 2008 for the purpose of joint economic development of the cities of Nova Kakhovka, Kakhovka, Tavriysk, Beryslav as well as the Kakhovka and Beryslav districts.
Після прийняття Стратегії економічного розвитку м. Нової Каховки рішенням міської ради було створено комунальне підприємство Агенція регіонального розвитку (КП АРР), котрою Ярмій Павло керував протягом 2007-2011 рр, і Чірков Олексій займав позицію заступника.
У 2008-2009 рр. за ініціативи та підтримки КП АРР була створена Стратегія підвищення конкурентоспроможності ТОТГ – на той час це була вперше створена модель розвитку об’єднаної територіальної громади в Україні. Стратегія була створена  з допомогою фахівці проекту USAID LINK, котрий впроваджував  Chemonics International Inc.
За 2008-2011 рр. КП АРР стало органом по управлінню рекламою міста, проведено 8 виставок с/х і промислових товарів у місті, започаткований і проведено 3 міжнародних інвестиційних форуми “Таврійські горизонти”, розпочата робота із залучення інвестицій в місто.
У 2012 році Павло Ярмій і Олексій Чірков відійшли від керування КП АРР м.Нова Каховка і разом з Олексієм Чічібаєю, на той час керівником Союзу підприємців Бериславського р-ну, втрьох стали засновниками нової організації, хоча з тією ж метою, для котрої засновували КП АРР.
Так 15.03.2012 року  було створено громадську організацію Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад (АРР ТОТГ).  Відкрити Статут організації 

PROJECT ACTIVITY:

За період 2012-2021 роки АРР ТОТГ було ініційовано та реалізовано ряд щорічних проектів направлених на досягнення цілей Стратегічного плану:

– International Investment Forum "Tavria Horizons"
– Tavrian Tourist Congress
– Тavrian Tourist Forum
– Історичний фестиваль "Water for Life"
– Фестиваль виноградарства, виноробства та сучасного мистецтва "Vinotavr"
– Фестиваль "Bereginya Tavria"
– Виставка-ярмарок товаровиробників України "Tavria Fair"
– Фестиваль перших підприємців України «Чумак-фест»
– Соціальне підприємство «Це Крафт»

та багато інших проектів і заходів направлених на сталий економічний розвиток.

KEY PROJECTS:

2016

"Road Map for the Development of SMEs in Nova Kakhovka, Kakhovka, and the Kakhovka and Berislav districts" - A project to reduce regulatory barriers and improve the business environment. ARD TATC helped develop a framework and proposals for SME Development Programs for the communities. Part of the measures were adopted at city and district council sessions in 2016, while others were gradually implemented by ARD TATC and proposed for the Regional SME Development Program for 2019-2021. Done with the support of USAID LEV.

2017

The project "Development of SMEs of the Tavria region through support the improvement of youth entrepreneurship and information" (https://www.facebook.com/molodiPP/). В рамках проекту було проведено перший Молодіжний форум. Проект реалізовано за підтримки Програми USAID, «Лідерство в економічному врядуванні».

The project "Advocacy of measures to promote the trade of entrepreneurs of the Kherson produce group" (https://www.facebook.com/ClubExporter/), основне досягнення – створення кооперативу овочівників та покращення їх зовнішнторгівельної спроможності. Реалізовано за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

The creative project "Chornyanka-Futurum" (https://www.facebook.com/ChernjankaFut/), а рамках якого молоді митці з Полтавщини, Тернопільщини, Волині, Київа та Херсонщини створили більше 60 картин на серії пленерів на теренах історичних місць Каховського та Бериславського райнів. Метою проекту є популяризація історичної та культурної спадщини Давида Бурлюка та інших творців українського футуризму у селищі Чорнянка Каховського району. Проект підтримали – Британська Рада в Україні, Каховська і Бериславська райдержадміністрації, приватні підприємства.

2018

"Border of Europe" (www.facebook.com/kordonEU/) – проект, метою якого є посилення підтримки громадськості на здійснення проєвропейських змін в Україні шляхом просвіти та активації громадянської позиції молоді. В рамках проекту було реалізовано освітні заходи для молодівіком до 25 років, обмінні поїздки у Київський і Луцький молодіжні центри, творчі та екологічні міні-проекти та проект з соціального підприємництва. Financed by the Institute for Economic Research and Policy Consulting with the support of the European Union.

Profile and Strategy Development for Tavrychanka ATC – експертами АРР ТОТГ створені стратегічні документи, за котрими сьогодні громада впевнено крокує визначеними приорітетами і це допомогло їм вийти на новий рівень співпраці з міжнародними організаціями і місцевим бізнесом.

Creative Space "Clever Club" (https://www.facebook.com/groups/Clever.Club.NK/). Створено відкриту площадку для розвитку нових креативних проектів молоді, підтримки соціального підприємництва на Херсонщині, та надання приміщень для проектів, котрі розвивають регіон. Більше про Clever Club дивіть за лінком.

2019

Туристичний кластер “Greenways Соляна дорога”. Для консолідації сил підприємців та влади і створення єдиної системи залучення інвестицій в область був створений туристичний кластер “Greenways Соляна дорога”, де було об’єднано 12 ОТГ та 6 установ державного та місцевого самоврядування Херсонської області для побудови єдиного туристичного коридору Херсонщини за моделлю “зелених шляхів” та розвитку малого і середнього підприємництва у сільських і селищних територіях. Першими трьома громадами, котрі об’єдналися і створили спільний бюджет проекту під керуванням АРР ТОТГ (як управляючої компанії) були Присиваська, Тавричанська і Асканія-Нова ОТГ. Ці громади підписали перший на Херсонщині договір про міжмуніципальне співробитництво, котрий був завірений Міністерством регіонального будівництва.

Розроблені документи в 2019 році, котрим передували низка попередніх заходів з проведення глибинних досліджень, тренінгів для працівниців ОМС і МСП з комплексного регіонального розвитку, активізації громади, залучення інвестицій, круглі столи і стратегічні сесії із залученням жителів громад:

  • План місцевого економічного розвитку міста Нова Каховка
  • План місцевого економічного розвитку Зеленопідської ОТГ
  • Cowland – Проект розвитку села Долинське Хрестівської ОТГ
  • Стратегія економічного розвитку Зеленопідської ОТГ (2019-2020).

2020

“Прозорий кордон – чесний експорт” – це короткостроковий проект спрямований на виявлення і запровадження дій для вирішення проблем Херсонської області з контрабанди товарів комерційного призначення. Реалізувався у березні-травні 2020 року в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» який виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу (https://ec.europa.eu/info/aid-development-cooperation-fundamental-rights_en).

ЦЕ КРАФТ – це соціальне підприємництво Агенції регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад. ЦЕ КРАФТ – це онлайн-магазин локальних крафтових продуктів і виробів ремісників за напрямками продукти і напої, аутентичні сувеніри, предмети інтер’єру, краса і здоров’я. Сторінка фейсбук – ItsCraftUA. Сайт – www.itscraft.com.ua

Соціальна складова підприємства ЦЕ КРАФТ: ми надаємо консультації з брендингу і промоційну підтримку підприємствам і майстрам, котрі розвиваються, здебільшого підтримуємо виробників з малих громад (сільські і селищні ОТГ), 50% від прибутку формують Фонд Це Крафт. Кошти Фонду ЦЕ КРАФТ надаються як поворотні (револьверний фонд) для розвитку крафтових виробництв і ремісничих майстерень і як грантові на виготовлення прототипів творчих виробів. Інші 50% реінвестуються у розвиток підприємства Це Крафт.

2021

Операційна діяльність за трьома напрямками:

– Експертна підтримка і спільна робота у підготовці стратегічних і проектної документації в інтересах Новокаховської ТГ, громад Каховського району.

– Підтримка соціального підприємства “Це Крафт” через його промоцію на заходах національного рівня.

– Діяльність у сфері розвитку туризму через організацію заходів, розробку документів і представлення інтересів МСП і ОМС на заходах національного рівня.

PARTNERS:

In the past few years, our organization has had successful experience of cooperation with projects USAID LED, USAID LINK, USAID LEV, GIZ, GTZ, CIPE, and continue to actively cooperate with the Eastern Europe Foundation and the Institute for Economic Research and Policy Consulting. Since October 2015, we have worked with the British Council in Ukraine for the program "Active Citizens." Наразі фасилітатори АРР ТОТГ вже провели навчання для більше ніж 350 осіб Херсонської, Миколаївської та Донецької областей, серед яких службовці та депутати міських й районних рад, представники громадських організацій та ініціативних груп, активні громадяни, школярі та студенти. Пріоритетні напрямки навчання – сприяння соціальним змінам та забезпечення сталого розвитку завдяки навичкам вести безконфліктний діалог, вміння розробляти та реалізовувати проекти соціальної дії у своїх громадах, залучення інвестицій.

Follow us on our Facebook page - https://www.facebook.com/arrtotg/

Partners

en_USEnglish