Форум “Економічний розвиток Уманщини 2.0” зібрав більше 100 людей


2 December 2022


29 листопада в Умані проведено Форум “Економічний розвиток Уманьщини 2.0” присвячений економічному розвитку громад Уманського району під час війни. Організатори – АРР ТОТГ за підтримки Уманської міської ради, ХОБФ “Об’єднання” і БО БФ “Це Крафт”.
У місті зібрались більше 100 людей з бізнесу та громадських організацій, а також команди органів місцевого самоврядування з Уманської, Христинівської, Монастирищенської, Буцької, Жашківської, Ладижинської, Тальнівської, Ярмільської, Паланської, Дмитрушківської, Бабанської і Полянецької громад та міста Черкаси.
Організатори залучили найкращих спікерів зі всієї України – експертів з розвитку економіки, кластерного розвитку і залучення інвестицій у території та представників донорських організацій:
 • Мар’яна Олеськів, Державна агенція з розвитку туризму
 • Володимир Василевський, інвестиційний банкір, був директором АРР м. Тернопіль
 • Василь Гошовський, керівник АРР м. Миколаїв, керуючий партнер індустріального парку м. Вінниця
 • Тетаня Гончаренко, членкиня спільноти підприємців Theowners та Invest Global Summit
 • Володимир Воробей, PPV, м. Львів
 • Любов Ропало, менеджр програми “Стійкість”
 • Фонду Східна Європа і керівник АРР м. Черкаси
 • Олександ Синюк, менеджер з програмної діяльності, “Підтримка ММСП та територіальних громад від Програми USAID АГРО”
 • Олександр Юрчак, Український кластерний альянс
 • Валерія Гончаренко, Український кластерний альянс “Роль влади у кластерному розвитку на рівні громад. Досвід та кейси”
 • Андрій Сидор, президент Львівського туристичного альянсу, компанія DIK ART
 • Олександр Мазурчак, міський голова Кам’янсько-Подільського 1997 – 2008 рр., ініціатор розвитку туристичної сфери міста, заступник ГО “Клуб мерів”
 • Андрій Гінкул, ГО «Центр реформ».

 

На форму був підписаний Меморандум про співпрацю між територіальними громадам у спільних намірах розвивати внутрішній туризм, а значить і економіку та інфраструктуру. Підписантами стали не тільки громади Уманського району, але і Тальнівська та Студенянська громада з Вінницької області. Всього 8 підписантів, серед них 7 ОТГ і ГО “АРР ТОТГ”.

Відео про Форум

Це вже другий економічний форум в Умані цього року – він показав ініціативи, котрі зароджені в секторах економіки (від бізнесу) і громадянського розвитку (від органів місцевого самоврядування і громадського сектору). Спільно покладено ініціативу створення агротуристичного кластеру “Шляхами Трипільської праматері” #мамаТрипілля. Презентацію агро-туристичного кластеру представив голова АРР ТОТГ Павло Ярмій, а директор національного музею Трипільська культура (с. Легеджине, Тальнівська ТГ) науковець Владислав Чабанюк розповів про поселення трипільців і те, що центральна Україна до Молдови всюди усіяна артефактами прадавніх поселень перших цивілізацію людей на землі – трипільців, і їм понад 4000 років до нашої ери.
Для розвитку ініціативи команда АРР Таврійського об’єднання територіальних громад and the Об’єднання плануює проведення зустрічей з бізнесом і мікро-підприємцями та активістами, аби проект набув сили і був ініціативою не тільки громад і експертів, а щоб підприємців могли заробляти і їх інтереси і потреби були включені у процес становлення кластеру.
Всі виступи можна подивитися на сторінці #АРРТОТГ в фейсбуці і на ютуб-каналі.
Презентації спікерів можна дивитися у папці Виступи Форум “Уманщина 2.0”.


Partners

en_USEnglish