Гідеса пішого туризму Світлана Гордійчук і її перетворення.


22 November 2024


Гордійчук Світлана

Життя Світлани завжди рухалося в бік змін та нових викликів. Хто хоч раз бачив Світлану на сцені чи в її найцікавішій іпостасі амбасадорки пішого туризму, той ніколи не забуде цю яскраву особистість. Висока, струнка з дуже живим розумом дівчина, весела та іронічна, не боїться великих амбітних цілей і проєктів, людина яка закохує українців у рідні краї і активний піший туризм, яка поставила собі місію оздоровлювати людей через ходьбу і взаємодію з природою. Живучи на Вінниччині, вона бачила потенціал рідної землі, мріяла про розвиток регіону і шукала, як найкраще застосувати свої знання й здібності, сьогодні гідеса, а в минулому експерт з стандартів GMP, HACCP  (міжнародні стандарти з виготовлення фармацевтичних препаратів, міжнародні стандарти по виробництву продуктів харчування) у великих міжнародних компаніях. Одного разу вона натрапила на «Школу змінотворців» – освітню платформу для тих, хто прагне трансформувати себе та суспільство навколо. Світлана відчувала, що це саме те, що їй потрібно.

 

Світлана працює як приватний підприємець, вкладає кошти у власний бізнес із сімейного бюджету: чоловік наразі в Збройних силах України боронить нашу свободу, мама Світлани допомагає їй у розвитку власної справи, а свекруху гідеса вмовила створити власну зелену садибу в селі Сербинівці, Северинівської громади. Цікаво? Так от нам Світлана по секрету сказала, що через те, що цього літа вона приводила туристів (хоч, на її думку їх було недостатньо) і ті ночували і харчувалися у свекрухи, то вони змогли за зароблені кошти перекрити хату. Чи добре це, чи достатньо аби пишатися? Це суб’єктивна оцінка кожного, але на нашу думку це якісний приклад успіху, коли не було і стало, без грантів, без інвестицій, на власній силі волі і вірі у те, що ти робиш.

 

Наразі Світлана усвідомлює, що для розширення потрібна грантова підтримка, яка допомогла б реалізувати плани без обмежень. Не вистачає команди, не вистачає розуміння в закладах, які би мали її підтримувати: ті самі працівники будинків культури по селах, де гідеса водить туристичні групи, кажуть, що їм ніколи займатися розвитком туризму й вони не бачать в цьому сенсу. А нічого, що туризм ґрунтується на культурній та історичній спадщині, яку вони мають збирати, зберігати і популяризувати?

 

Інша іпостась Світлани – це те, що вона стала амбасадоркою міжнародного культурного Шляху Святого Якова (Сamino Рodolico), проходила його повністю один раз, а також 4 рази з групами туристок. Амбасадорка це не якийсь титул, це метод закохувати людей у життя, дати їм змогу побачити світ іншими очима, підняти цінність і усвідомлення того, що ми українці маємо величезне глибоке коріння і маємо навчати свої спільноти любити українське, а не їхати за кордон за примарним легшим життям. 

 

Повертаючись до досвіду у Школі змінотворців Світлана каже з підколкою, що хотіла потрапити на навчання ще восени минулого року, писала мотиваційні листі і чекала на відбір, проте на той час пішла на роботу і не змогла  потрапити у відбір 2023 року. «Страхів робити щось нове ніколи не було, так як маю чоловіка в ЗСУ, який мене дуже підтримує в моїх ідеях і починаннях».

 

Перший день навчання в Школі змінотворців став для неї початком нового досвіду. Світлана швидко познайомилася з іншими учасниками, більшість із яких представляли різні громади та займалися державними справами. «Було дуже цікаво побачити іншу сторону розвитку громад», – згадувала вона. Її оточення надавало їй можливість глибше розібратися в реальних потребах і проблемах громад, а також зрозуміти, хто готовий брати на себе відповідальність за зміни, а хто, на жаль, уникає активної участі.

Крок за кроком, у Світлани відкривалися нові перспективи та шляхи розвитку. Вона почала розуміти, що зміни мають починатися з кожного з нас:

«Я зрозуміла, що зміни в громаді починаються з мене та зміни в країні починається також з мене». Ці слова стали для неї внутрішнім дороговказом. Вона більше не чекала, коли влада ініціює поліпшення, сама брала активну участь у перетвореннях і створювала команду однодумців.

 

Невдовзі Світлана почала втілювати свої ідеї в життя – від культурного й туристичного розвитку Вапнярської громади, де вона народилася, до налагодження співпраці з сусідніми громадами, такими як Крижопільська, Студенянська та Брацлавська. Вона об’єднала активних місцевих жителів і стала комунікатором між бізнесом та громадою. Це був лише початок.

 

Переломний момент настав, коли її команда поповнилася новими учасниками з різних громад. Вони активно обговорювали цілі та плани, генерували ідеї і визначали напрями спільної роботи. Під час одного з навчальних тижнів Світлана навіть провела сама навчання з розвитку власного бренду у інстаграм, де брендом може бути як персона, так і проєкт. «Всі побачили – як це важливо і важко», – згадувала вона. Розвиває популярність, а візитки унікальної форми, створені після навчання, стали вдалим маркетинговим кроком для просування її соціальних мереж.

Гордійчук Світлана

Гордійчук Світлана гідеса пішого туризму

Зараз Світлана подала три невеличких заявки на грантову підтримку як підприємець – поки що безрезультатно, але вона не зупиняється. Вона вірить, що успіх потребує часу і терпіння. Нині Світлана приєдналася до громадської організації «Україна Інкогніта» для роботи над збереженням культурної спадщини, продовжує навчання в галузі SMM-стратегій та туристичного бізнесу. «Вчитися я буду все життя», – зазначає вона з упевненістю.

 

Світлана доводить, що трансформація починається з внутрішнього бажання змінити своє оточення. Кожна громада зможе відкрити нові горизонти, а кожен активний громадянин – стати частиною цього шляху. Гідеса зізнається, що трапляються часи зневіри, коли руки опускаються, коли немає розуміння, навіщо потрібно стільки сил і власних ресурсів вкладати, коли це нікому не потрібно, а хтось потім за її досягнення повішає собі медальки (натякає на малу допомогу від державних інституцій). А потім ресурс відновлюється, якщо дати собі усвідомити, що розвиток завжди відбувається через плато – зупинку, паузу, перепочинок. 

Від себе додамо, що ми вже запланували два проєкти для розвитку малих громад Вінниччини, де Світлана має бути зіркою, якою вона є по своїй натурі. Яскрава і запальна. Запрошуємо знайомитися з її діяльністю в інстаграм  – https://www.instagram.com/svitlanida/ – тут ви знайдете не тільки якісний відпочинок, але і купу корисної інформації про розвиток громад і цікавих людей. Підписуйтеся і ходіть зі Світланою в походи, вже в грудні буде наступний маршрут за новими враженнями – гастротур який завершиться смаколиками у Райгороді.

Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад впроваджує проєкт «Школа змінотворців 2.0» в межах проєкту International Trade Centre “Підвищення економічної стійкості громад, що постраждали під час війни”, який фінансується урядом Японії.

#школа_змінотворців_2024





en_USEnglish