Прозора митниця 2.0 – проект із дослідження роботи митниці в Херсонській області


11 January 2022


прозора митниця

прозора митниця“Прозора митниця 2.0.” – проект із дослідженнявпровадження реформи митниці, котрий реалізовуватиме Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад та разом з експертами і підприємцями розроблятиме рекомендації до покращення зовнішньо-економічної діяльності (ЗЕД) для митниці і бізнесу.

Проект “Прозора митниця” триватиме 6 місяців і містить такі складові:

  • Глибинні інтерв’ю з підприємцями, котрі ведуть зовнішню економічну діяльність, з представниками служб ГУ ДПС в Херсонській області, АР Крим та місті Севастополі, Митниці в Херсонській області, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, Національної поліції, ОМС з прикордонних ОТГ і сільрад.
  • Формування оцінки впровадження реформи митниці, описання проблем та рекомендацій щодо рішення актуальних проблем у співпраці з іншими регіональними партнерами і Іститутом економічних досліджень і політичних консультцій.
  • Проведення Малого і Великого круглого столу з метою публічного обговорення відповідних висновків та рекомендацій за участі представників малого і середнього бізнесу, громадських організацій і ЗМІ.

У ході проведення глибинних інтерв’ю разом з проблемами, актуальними для підприємства і потенційних шляхів їх рішення, буде вивчено наступні питання:

  • на якій регіональній (обласній) митниці здійснює розмитнення суб’єкт декларування (чи у своєму регіоні (так/ні), зазначивши регіон або кілька);
  • основні успішні аспекти роботи місцевої митниці (або переваги роботи іншої регіональної митниці в порівнянні з місцевою);
  • недоліки роботи місцевої митниці із зазначенням конкретних пропозицій щодо покращення її роботи. Оцінка роботу всіх митниць, з якими підприємство співпрацює;
  • оцінка функціонування механізму “єдиного вікна” на митниці;
  • оцінка ступеня поінформованості суб’єктів ЗЕД щодо нововведень, які впроваджуються на митниці;
  • оцінка виконання Плану заходів з реформування та розвитку системи органів, що реалізують митну політику, який був затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року №569.

Аналітику за першим проектом із дослідження митниці можна подивитись у розділі Бібліотека/Аналітика –
Аналітика за проектом “Прозорий кордон – чесний експорт”

Якщо ви зацікавлені у співпраці в рамках проекту “Прозора митниця 2.0.” з ГО “АРР ТОТГ” або маєте питання – просимо надсилати запит на [email protected]

Проект АРР ТОТГ реалізовуватиме як партнер проекту Підтримки «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», котрий впроваджують і інші організації по різним регіонам України. Більше можна дізнатись за посиланням https://tinyurl.com/sa34bnv.

Ця стаття була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу (https://ec.europa.eu/info/aid-development-cooperation-fundamental-rights_en). Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю АРРТОТГ і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Слідкуйте за новинами і анонсами на нашій сторінці у Фейсбук.en_USEnglish