Робота і досягнення ГО «АРР ТОТГ» за 2019 рік


22 March 2020


У День Валентина в Новій Каховці ми збирали активістів громади і говорили про виклики на 2020 рік, а також звітували про діяльність АРР ТОТГ за 2019 рік. В цій статті ми зібрали перелік ключових робіт за довгостроковими проектами і досягнення команди за 2019-й рік.

1. Туристичний кластер “СОЛЯНА ДОРОГА” за моделлю greenways – единий туристичний коридор Херсонщини для розвитку мікро і малого підприємництва в малих громадах.

Січень: підписали перший Меморандум в Новій Каховці, і другий – в березні в Херсоні по проекту туристичного кластеру «Greenways Соляна дорога».

Створено сайт https://www.arr.ks.ua/greenways/ та підготовили до друку 15 000 примірників мапи Соляної дороги (А3, колір).

В лютому – березні 2019 року наша команда підготувала та презентувала перед керівництвом компанії «AGRO product» унікальний для Херсонщини проект «CowLand»  («Країна корів») в с. Долинське – перший в Херсонщині комплексний туристичний проект для розвитку території. CowLand – один з перших проект регіонального розвитку сільських територій, котрий впроваджує  бізнес в громаді. “Страна корів” включена як атракція у “Соляну дорогу”.

В березні 2019 презентували проект Соляної дороги в Києві на виставці UITT 2019, що вивело туркластер на новий рівень популяризації. Так, до прикладу, розгорнуту статтю з інтерв’ю від голів ОТГ створила команда Українського кризового медіа-центру – http://decentralization.uacrisis.org/solianadoroha.

За перші 6 місяців 2019 року ми провели самостійно або приймали участь більше ніж у 10 великих заходах, презентаціях, зустрічах та перемовинах по популяризації проекту «Соляна дорога»:

  1. Львів – запрошення експертів Корпусу миру для аналізу туризму Херсонщини
  2. Фестивальна майстерня в Хмельницькому
  3. Одеський тиждень туризму
  4. Таврійський туристичний конгрес
  5. Туристична майстерня U-Lead
  6. Презентація «Соляної дороги» білоруським та українським туроператорам та тур. агентам
  7. Презентація проекту в Польщі на виставці «EXPO-2019». Вперше з Нової Каховки на велику виставку в Польщі поїхало більше 20 новокаховських підприємців.
  8. Туристичний форум ЕБРР в Херсоні
  9. Туристичний форум ММС «ДОБРЕ»
  10. Форум «Маркетинг та брендинг територій» проект ПРОМІС/PLEDDG
  11. Виставка China Homelife Show і China Machinex у Варшаві

та інші

2. VI-й Таврійський Туристичний Конгрес

В травні ми виступили співорганізаторами Таврійського туристичного конгресу, на якому були присутні більше 150 учасників, і де виступили спікерами експерти з розвитку туризму і територій – Олександр Мазурчак, Олег Демчук, Оксана Лелюк, Яніна Барибіна, Андрій Гінкул, Андрій Захарко (Зоїн), Костя Пархоменко, Максим Черкашин, Андрій Родкін та інші. До участі в Конгресі долучились вісім американських експертів та телепроект «Вікно в Америку». Такої якісної та підготовленої команди експертів  по туризму на Херсонщині ще не було ніколи.

Стаття від журналістів “Голосу Америки” – Американці вірять у туристичну привабливість Херсонщини, хочуть її популяризувати   і відео про волонтерів Корпусу Миру США – експертів з розвитку туризму, котрі були у нас на Конгресі. Сайт Таврійського туристичного Конгрес 2019-го року – https://www.arr.ks.ua/ttk2019/

3. ХХ ювілейна виставка-ярмарка “Таврійський ярмарок”

У вересні команда агенції провела 20-й ювілейний «Таврійський ярмарок», на якому 5 днів ярмаркували більше 200 підприємств та підприємців з 19 областей України (Херсонська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Івано-Франківська, Київська, Житомирська, Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Полтавська, Вінницька, Тернопільська, Кіровоградська, Львівська, Хмельницька, Черкаська, Рівненська, Чернігівська).

Успішно працювали тематичні розділи експозицій «Таврійського ярмарку 2019»: продукти харчування, промислові товари, будівельна індустрія, автомобілі і техніка, агропромисловий комплекс, народні майстри. У рамках ярмарку уперше пройшов фестиваль «Чумак-фест». Також був проведений день «Чумацького шляху» та інші заходи, які розкривали туристичний потенціал області й міста.

Сайт Таврійського ярмарку – http://yarmarok.ks.ua/ і сторінка першого фестивалю української звитяги і перших українських підприємців “ЧумакФест” в ФБ https://www.facebook.com/ChumakFest/

 

4. Участь у промоційних і спеціалізованих заходах з розвитку бізнесу другого півріччя 2019 року

  • Ми закупили 4-ри 185-річні автентичні колеса від чумацької мажа та розпочали спільно з Асканія-Нова створювати справжню чумацьку мажу
  • Допомагали розвивати туризм на Сумщині
  • Возили  представників наших громад на Івано-Франківщину для вивчення крафтового сувенірного виробництва і партнерства
  • Представляли Херсонщину та «Соляну дорогу» в Польщі на міжнародному інвестиційному форумі в Криниці-Здруй
  • Виставка UITM-2019 в Києві, де ми представляли Нову Каховку та «Соляну дорогу»
  • Львівський туристичний форум
  • Фермерський бум «Одесса»
  • Міжнародний форум інклюзивного бізнесу в Івано-Франківську
  • Зустріч з учасниками “Доріг вина та смаку” Бессарабії та Буковини, де ми з Ю.Палічевим представляли можливості Херсонщини, після чого проект зайшов в Херсонську область.

5. БІЛА КНИГА: Рекомендації міжнародних і українських експертів щодо політики розвитку галузі туризму Херсонської області.

В кінці вересня в Нову Каховку по запрошенню нашої організації приїхав всесвітньовідомий експерт  по туризму з Австрії доктор Вернер Опітц. Він три тижні жив та працював на Херсонщині, спільно з нашими представниками, проїхав більше 2,5 тисяч кілометрів по нашим туристичним об’єктам, спілкувався з керівниками міст, ОТГ, громадськими організаціями та бізнесом. Спільно з доктором Опітцом було проведено дві прес-конференції в Новій Каховці та в Херсоні. Усі напрацювання за останні роки від експертів з України, Австрії та США були оприлюдненні в «Білій  книзі: рекомендації міжнародних та українських експертів щодо політики розвитку галузі туризму Херсонської області», яку наша команда підготовила, надрукувала та представила громадськості в кінці грудня 2019 року. Книга доступна до читання – переходіть до нашої статті.

Висновки Павла Ярмія щодо розвитку туризму за 2019 рік:

“Туризм, чи не єдиний бізнес, де без підтримки влади працювати дуже важко, а подекуди й неможливо. Крім того, коли займаєшся промоцією проекту необхідний сильний синергетичний ефект. Коли влада не тільки не допомагає, але й мішає, дочекатися ефекту дуже важко. Проте ми зробили усе можливе  задля досягнення результатів і реалізації поставлених цілей на початку 2019-го”.

Наша команда активно працювала над розвитковими проектами. Представляємо перелік освітніх проектів для розвитку підприємництва і лідерства по Україні, де наша експертка з маркетингу територій і бізнес-тренерка Кулакова Вікторія вела тренінги.

6.School of ME у партнерстві з Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland і Center for Entrepreneurship УКУ (LvBS) Акселератор соціального підприємництва Active Social Entrepreneurship in Ukraine, за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Тренер, ментор з розвитку бізнес-навичок і масштабування бізнесу. За проектом проводяться менторингові програми – двом з 8-ми діючим соціальним підприємствам допомагає у  масштабуванні (маркетинг, розширення партнерства, стратегічний розвиток СП).   

 7. Програма розвитку ООН (спільно з ЄС, урядами Японії та Польщі), проект «Навчальна програма з розвитку навичок підприємництва на Сході», тренер з планування бізнесу та написання бізнес-планів, ментор з планування і масштабування бізнесу. Проведено 9  курсів з відкриття власної справи (більше 190 осіб). Тренінги проведено у ко-тренерстві у 6 містах Донецької і Луганської області, в программу включені власні  тренерські напрацювання з адаптації сухої інформації у ігрові і асоціативні методики тренування.

8. Проведення курсу за власною програмою Кулакової В.В. «Проектний дизайн для соціального підприємництва і соціальних ініціатив». Курс розрахований для громадських активістів, стартапів і діючих підприємців. У 2019 – за результатами курсу реалізовано менторську программу для 2-х випускників.

9. В рамках партнерства з British Council Ukraine за програмою “Активні громадянипроведено 7 навчальних програм з активізації жителів громад і підвищення навичок проектного менеджменту і фасилітації: 4 “пітчинги” у Донецькій області (Добропілля, Святогірськ, Слав’янський район, Покровськ), 1 курс підвищення кваліфікації фасилітатора для вчителів і вчительок шкіл України (Київ), 1 курс для діючих (Київ) і 2 курси для нових фасилітаторів Програми (Чернігівська область і с. Долинське Каховського району).  Також Вікторія, майстер-фасилітатор відвідала 4-денний захід покращення глобальної програми «Активні громадяни»у Великобританії Global Active Citizens Facilitator Quality Assurance Network (FQA).

10. В рамках креативного простору CleverClub реалізовані довгострокові проекти:

 Вечори біля каміну – зустріч активістів, підприємців і представників органів місцевого самоврядування Херсонської області. Заходи для побудови довірливих відносин і парнтерства.

– SpeakerClub – зустрічі для вивчення і практики англійськоїмови з носієммови – волонтером  Корпусу Миру США Томасом Чоєм

– “Говори про місто вголос” – зустрічі з молоддю для розвиткулідерства і промоції міста як сучасного і туристично-привабливого, проект реалізовувався на волонтерськи хзасадах  Дар’єю Крамчаніною.

11. Брендинг міста Нова Каховка 

Окрім цього ГО “АРР ТОТГ” виступило партнером комунільного підприємства АРР м. Нова Каховка по створенню бренда міста, де взяла не себе вивчення громадської думки жителів Новокаховської ОТГ для формування технічного завдання з розробки логотипу і айдентики міста. Були проведені опитування, зйомка відео і проведення піар-кампанії для зацікавлення жителів, створено сайт і сторінки у соціальних мережах для висвітлення графіку брендингу http://brandnk.com.ua/.

12. Розробка Стратегічних документів і Програм розвитку для громад Херсонщини

2019-й рік став знаковим у кількості розроблених аналітичних глибинних досліджень, проведених фокус-груп, круглих столів і тренінгів з розвитку громади через підприємництво – все для того, аби ОТГ області мали бачення і стратегії власного розвитку. Багато було проведено роботи по стратегічному плануванню – наша команда окрім «CowLand», працювала над апгрейдом Плану місцевого економічного розвитку (ПМЕР) м.Нова Каховка,  створила ПМЕР Зеленопідської ОТГ та почала роботу над Стратегією економічного розвитку Зеленопідської ОТГ. Програми розробки Планів МЕР виконуються в рамках Ініціативи «Мери за економічне зростання».

Плани на 2020 рік

Описані вище двінадцять пунктів наших основних досягнень минувшого року пказують хвилю глибинних змін у суспільстві Новокаховської ОТГ і партнерських громадах АРР ТОТГ: декотрі почали системно працювати з міжнародними донорами і покращувати умови для розвитку бізнесу, декотрі більше уваги приділяють молоді і її розвитку, декотрі – створюють дивовижні туристичні атракції. Прийдешній 2020 рік є кризовим, і ця криза є всесвітньою. З цієї причини ми плануємо багато зусиль покласти на створення міцних і прозорих партнерських відносин між мідприємствами, органами ОМС і громадою. Як і за часів створення АРР ТОТГ, і зараз ми віримо, що діалог і синергія – це основа регіонального розвитку.

Головною метою заходів і проектів у 2020 році є формування умов для сталого розитку економіки регіону і Херсонщини в цілому. На зустрічі активу громади, котрий відбувся 14.02.2020, була ініційована робота по продовженню організації зустрічей бізнесу-громадськості-влади для побудови довіри і прозорих відносин. Наразі ведеться підготовка для опитування і виявлення готовності і цільових запитів підприємців і підприємств громади для подальшого їх об’єднання і адвокації інтересів. Була згадана робота Союзу товаровиробників та підприємців, котрий успішно діяв у 2000-х роках. Ми отримали запит від громади по відновленню роботи або створенню нової дієвої площадки для об’єднання підприємців і організації спільних розвиткових і благодійних проектів з корпоративною соціальною відповідальністю. Дана робота буде продовжена в разі формування активної дієвої команди жителів і підприємців Новокаховської ОТГ.

Всі новини щодо подальшої роботи АРР ТОТГ можна знайти на сторінці у ФБ – https://www.facebook.com/arrtotg/

 



en_USEnglish