Річний звіт 2022 ГО “Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад”


9 Січня 2023


Річний звіт Агенції регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад (АРР ТОТГ) за 2022 рік 

І. Проєктна діяльність

  1. З січня 2022 року розпочали роботу над проєктом «Мобільний центр підтримки підприємництва Каховського району». Виконувалось за підтримки Інституту економічних досліджень і політичних консультацій (надалі – ІЕД). Провели 3-денну роботу у громадах: стратегічні сесії і тренінги з залучення інвестицій та написання грантових заявок у Верхньорогацькій, Присиваській, Чаплинській, Горностаївкій та Констянтинівській громадах. Провели підготовчі заходи з керівниками громад в Хрестівці та Великій Лепетисі.
  2. Добре знаючи ситуацію на окупованій території, бувши ВПО та релокованим бізнесом наша команда вже у червні написала та за підтримки ІЄД почала реалізовувати проєкт «Економічного розвитку громад під час воєнного періоду». Метою проєкту було швидко інтегрувати ВПО і переорієнтувати місцеві адміністрації не тільки на гуманітарну роботу, а більше на економічний розвиток території та підтримку бізнесу, що є міцнішим фундаментом для економічного спротиву громад. В рамках проєкту ми працювали з 4-ма громадами – Ладижинська, Дмитрушківська, Паланська та Уманська. Показники проєкту:
  • 4 Стратегічних сесій, котрі відвідали 173 людини.
  • Копіювати посилання

  • 8 днів Тренінги з бізнес-планування відвідали 102 осіб.
  • 4 дні Тренінги з соціальних проектів і партнерства – відвідали 69 осіб.
  • 79 інтерв’ю – зустрічей з ВПО, діючим бізнесом, ОМС і активістами та їх аналітика.
  • Створено стратегічно-аналітичний документ “Дорожня карта по роботі з ВПО та по релокації підприємств на територію громад”, де опубліковані розроблені в рамках проєкту ресурсні карти Уманської, Ладижинської, Дмитрушківської і Паланської громад, а також візії розвитку регіону.
  • Надано 42 консультації по написанню грантових заяв і бізнес-планів, 6 осіб надіслали заявки на розгляд донорів.
  • Ініційовано створення аграрно-туристичного кластеру на Уманщині
  • Ініційовано створення Інституту розвитку міста Умані
  • Вже створено і проходили декілька зустрічей наглядової ради з розвитку туристичної сфери економіки в Умані.
  • Відновлено роботу по створенню Туристичного інформаційного центру в Умані.
  1. У вересні, жовтні та листопаді наша команда працювала з громадами Уманського та Звенигородського районів над запуском проєкту «Агро туристичний кластер «Шляхами Трипільської Праматері». Для закріплення візій розвитку, презентації проміжних результатів та посилення партнерства між громадами регіону провели другий економічний форум “Економічний розвиток Уманщини 2.0”, який пройшов в Умані 29 листопада. На форумі були презентовані проєкти, напрацьовані спільно з ГО «АРР ТОТГ», а також підписаний Меморандум про початок роботи над створенням кластеру. Меморандум в присутності понад 100 осіб підписали керівники 7 громад і наша агенція, яку до створення управляючої компанії уповноважили керувати проєктом.

ІІ. Громадська діяльність

  1. 24 квітня частина команди, яка була під прицілом російських окупантів виїхала на підконтрольну територію України. В кінці квітня була проведена перша зустріч в Умані, а уже 29 травня АРР ТОТГ, БФ «Це Крафт» та ХОБФ «Об’єднання» презентували місцевій владі та активістам Херсонський центр розвитку громад по вул. Садова 4 в центрі міста.
  2. З 24.08 по 4.09 в місті Умані наша команда провела арт резиденцію «Херсонщина – це Україна», на якій 20 художників з усієї України написали понад 60 картин, які утворили основну колекцію пересувної виставки проєкту. 3 вересня колекція була виставлена в картинній галереї міста. Після Умані виставка була представлена в Кривому Розі, Одесі, Львові, Івано-Франківську, зараз проходить в Києві. Виставку відвідали тисячі переселенців та жителів міст, а кількість картин зросла вдвічі внаслідок нових надсилань від художників.
  3. В жовтні команда АРР ТОТГ закупила та спільно з міським головою Умані Іриною Плєтньовою та керівником Національного дендрологічного парку «Софіївка» висадила 60 саджанців дубів, заклавши таким чином фундамент під створення в парку насаджень та стели з прізвищами благодійників – покупців картин проєкту «Херсонщина – це Україна».

ІІІ. Волонтерська діяльність

 

  1. З початком війни наша команда зайнялась спільно з ХОБФ «Об’єднання» волонтерськими проєктами по допомозі дітям і дорослим з інвалідністю, дітям-сиротам та пенсіонерам.
  2. За 2022 рік команда самостійно та в партнерстві з БФ «Це Крафт» і ХОБФ «Об’єднання» залучити понад 2400 000 гривень, на які зробили більше ніж 10 000 продовольчих та інших наборів, підготувала та передала на окуповану та звільнену територію більш як 5000 упаковок ліків, а також одежу, дитячі набори, воду та інше.

ІV. Стратегічна і організаційна робота

  1. У травні розроблений короткий концепт по економічному розвитку території Херсонської області після деокупації. Документ для розгляду надано голові Херсонської обласної військової адміністрації.
  2. Спільно з ХОБФ «Об’єднання» і БФ “Це Крафт” восени провели серію стратегічних сесій по роботі Херсонського центру розвитку громад, частково доопрацювали Концепт Стратегії відновлення економіки Херсонщини після деокупації.
  3. Представники команди АРР ТОТГ взяли участь у Київському міжнародному інвестиційному форумі (КМЕФ), Форумі по відновленню економіки України після війни у Львові, Фестивалі вина у Львові, Форумі Ісар Єднання та пройшли тижневе навчання за Проєктом «Стійкість» від Фонду Східна Європа.

V. Соціальне підприємництво

Це Крафт статистика грантозаявників 2022 року

  1. Спільно з БФ «Це Крафт» релокували та відновити в Умані роботу соціального підприємства «Це Крафт»: оновили сайт, знайшли нових виробників після втрати 75% постачальників через війну, відновили продажі крафтових продуктів, та відкрили офлайн магазин, віднайшли нових постачальників і вийти після відновлення на окупність. Фонд «Це Крафт» попри виклики війни провів програму Револьверний фонд і надав два поворотні безвідсоткові гранти безвідсоткові гранти дієвим крафтовим і ремісничим підприємствам на загальну суму 50 000 грн.

Всі звіти ГО “АРР ТОТГ” у документах (pdf, ppt).

Дякуємо всім партнерам за підтримку.

З приводу співпраці і надання іншої інформації просимо звернутися до голови ГО “АРР ТОТГ”: Павло Олексійовича Ярмій, [email protected]моб. – +38050-318-16-81



ukУкраїнська